Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
rododendron
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2021 14:43

Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Příspěvekod rododendron » 28 dub 2021 15:45

Ahoj.

Mám Lenovo Thinkpad X1 7. generaci, nějaká Intel I5, 16GB. Notebook jsem kupoval v domnění, že bude stejný nebo rychlejší než můj předešlý herní notebook Asus. Podle čísel - srovnání výkonů na internetu měl být. Opak je pravdou.

Chci něco silnějšího, páč už na to nemám nervy. V podstatě jen kancelářská práce, ale hodně záložek v hodně prohlížečích, Photoshop a různé další imrvére otevřené aplikace. Hry na tom nehraju.

Mám to jako náhradu stolního počítače, ale přenáším to a žádné extra(!) velké a extra těžké hebla už kolem sebe nechci.

Vysnil jsem si Ryzen 9 5900 HS (nebo ještě lépe rychlejší verze). Ten co jsem se díval, je pouze v herních NB. Ty nejsou moc dostupné, jsou větší a těžší, dražší. Já nepotřebuji herní grafickou kartu. (jen ať to je schopno uživit aspoň jeden 4K displej ve Windows)

Zephyrus G14 se mi líbí, ale platit navíc za AniMe matrix mě fakt neužije. Nadto jsem se díval, že kvalitativně s ním mají někteří lidi problém. A to by mě za tu cenu hodně štvalo za tu cenu.
https://www.alza.cz/asus-rog-zephyrus-g ... 361832&o=2
Nic jiného kromě velkých a pestrobarevných Legionů, jsem nenašel.

Co chci, ideálně:
- CPU Ryzen 9 řady 5900
- min. 16GB (ideálně 32)
- max. 15,6" displej (ideálně kolem 13-14")
- něco, co nevypadá jak kolotoč
- něco, co funguje - uchladí se to a netrotluje to
- Windows platforma

Naopak nepotřebuju žádnou žiletku alá ta X1. Je mi jedno, co to bude mít za displej (rozlišení, nedotykovost, frekvence), ale nechci žádného umíráčka, na který nejde při denním světle vidět.

Cenový limit 50 000 Kč.

Je/bude vůbec dostupný "kancelářský" či "profi" NB s takým procesorem? Má cenu třeba pár měsíců počkat nebo je nutno se zařídit jinak?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Příspěvekod orgasmic » 28 dub 2021 19:32

Asus ROG Strix G18

Keyzio
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 13 zář 2009 12:05

Re: Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Příspěvekod Keyzio » 30 dub 2021 20:17

Jak se ti ten notas podarilo najit....heureka nic google nic...tento shop je znamy tim, ze ma modely, ktere nejsou ve vyhledavacich ?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Příspěvekod orgasmic » 01 kvě 2021 15:53

Bude to jiná distribuce, ale u Asus to nevadí.
Asus ROG Strix G18

Keyzio
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 13 zář 2009 12:05

Re: Neherní našlapaný notebook - ~ 40k Kč

Příspěvekod Keyzio » 07 kvě 2021 16:40

jak funguje ta dotykova obrazovka pod linuxem ?
Poridil jsem si ho, neni to otazka do vetru

https://www.rajce.idnes.cz/f1485146525


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů