pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
johny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2021 16:20

pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod johny » 28 led 2021 18:00

Dobrý den,

začínám se poohlížet po novém notebooku za stávající Asus Aspire, který už dosluhuje a kapacitně přestává stačit. Vzhledem k tomu, že notebooky nejsou úplně moje parketa, omlouvám se za případné nesrovnalosti...

Využití plánuju hlavně pro práci (často i práce s mapovými aplikacemi a podklady, občas mnoho otevřených aplikací najednou), nějaká úprava fotek, občas nějaký film...
Po zkušenosti s malým displejem na stávajícím noťasu bych preferoval úhlopříčku někde v rozmezí cca 12-13,5 palce z důvodu dobré mobility, přenášení a případné snazší práce někde venku nebo ve vlaku. Taky bych na notebooku rád dotykový displej, podsvícenou klávesnici a alespoň 2, líp 3 klasické USB, i když to není úplně dogma. Dále bych chtěl nějakou rozumnou výdrž baterie a hlavně odolonost a spolehlivost z důvodu přenášení a případné práce někde venku.
Byl bych rád, aby mi vydržel zas alespoň nějakých 6-8 roků, i když nevím jestli to není utopie.
Původní představa byla cenově někde okolo 15 tis, ale po orientačním projití internetových nabídek mam pocit, že to asi není úplně reálný, takže jsem limit raději zvýšil okolo 20 tis. Kč.

Prozatím se mi docela líbí tyhle 3 možnosti, i když požadavkům asi plně vyhovuje jen ta druhá a nejdražší možnost a moc rád bych našel ještě nějakou levnější alternativu

https://notebooky.heureka.cz/huawei-mat ... a/#section
https://notebooky.heureka.cz/hp-probook ... a/#section
https://notebooky.heureka.cz/hp-probook ... a/#section

Chtěl bych poprosit o vaše názory a případná doporučení dalších možností. Předem moc díky

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod admin » 28 led 2021 22:03

parametrově bych taky volil ten druhý ... tedy pokud bude stačit 256 GB SSD

johny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2021 16:20

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod johny » 29 led 2021 15:23

Dobrý den,

to je právě ono. Nemám moc tušení, jestli bude 256 GB SSD stačit, nebo by bylo líp 512 GB.
Co jsem prozatím hledal po internetu, bral jsem jako kritérium min 4 GB RAM, min 256 GB SSD, úhlopříčku displeje cca 12-13,5", min 3 USB porty, podsvícenou klávesnici, hmotnost max 1,5 kg, kovové šasi a jako výhoda se mi zdál dotykový displej, výdrž baterky a případně i přítomnost čtečky karet.
Ale moc nevím, jaký rozdíl pro moje využití čekat od SSD 256 nebo 512 GB, 4 nebo 8 GB RAM, tak nevím, jestli to není někde zbytečně přísné, nebo naopak mírné. A stejně tak nevím, jaký procesor je lepší, jestli nějaký AMD Ryzen, nebo Intel, 4jádro, nebo 6 jádro? Proto bych se chtěl zeptat, co byste mi doporučili.

Ani nutně netrvám na těch prvních 3 variantách, které jsem uvedl v prvním příspěvku. Spíš to byly varianty, které jsem si prozatím zařadil do výběru, ale určitě se najde i něco jiného. Tady jsem našel ještě 2, které mě nějakým způsobem zaujali. Ovšem ani jeden nemá dotykový displej, což mě sice trochu mrzí, ale asi bych se přes to dokázal přenést.
https://notebooky.heureka.cz/hp-elitebo ... a/#section
https://notebooky.heureka.cz/acer-swift ... 2/#section to je už zas 14" a zdá se mi to dost velký

Na notebook zase tolik nespěchám, pokud by se třeba někdy v dohledné době mělo na trhu objevit něco lepšího, rád i počkám. Jen aby to co nejlíp splnilo moje požadavky, a pokud možno, aby se cena udržela v nějaké rozumné mezi. Ale limituje mě stávající notebook, kdy je otázkou času jeho smrt. Původní představa okolo 15 tis. asi nebyla moc reálná, ale i tak bych byl vděčný, aby se udržela co nejníž.

Předem díky

johny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2021 16:20

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod johny » 09 úno 2021 18:20

Zdravím, ještě se chci zeptat, našel jsem tohle:
https://m.heureka.cz/tablety/hp-envy-x3 ... c-187m1ea/
Cenově už je to víc než bych chtěl, ale po pročtení diskuzí a zkušeností mi asi vychází jako rozumnejší volba SSD min 512 GB, RAM min 8 GB a ohledně procesoru AMD Ryzen 5 4500u, nebo 4650u, případně Ryzen 7 4700u.
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte s nečím takovým zkušenosti, jak si vůbec stojí řada hp Envy x360 13 z hlediska spolehlivosti, uživatelských zkušeností, případně jestli existuje ještě nějaká jiná alternativa.

Předem děkuju za vaše doporučení názory

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod admin » 10 úno 2021 01:31

rohodně bych bral minimálně 8 GB RAM

velikost SSD se dá odhadnout podle toho, kolik máte uživatelských dat na současném notebooku ... jak velký disk a jestli schází někdy místo nebo je to ok

dotyk je fajn na listování v posteli nebo na gauči, ale na práci podle mě podružný parametr někde na konci priorit

johny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2021 16:20

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod johny » 13 úno 2021 17:29

Na svém dosavadním NTB mám hdd 512 GB. Ze začátku jsem pociťoval nedostatek místa, pak jsem se naučil využívat externí disk a stačí mi to. Ale samozřejmě víc není na škodu.
S těmi 8GB máte pravdu. Vzhledem k cenám jsem začal hledat od 4 GB, ale pravda je, že později si budu nadávat, takže je asi líp rovnou koukat na vyšší. 4GB bude asi málo 8 nebo 16 by asi bylo rozumnější.
Ohledně toho dotyku, právě kvůli příjemnejšímu ovládání někde v autě, venku, nebo v posteli se mi to líbí. Nikdy jsem ho na ntb neměl. Ale když jsem měl několik příležitostí si to vyzkoušet, tak se mi to hodně líbilo. Nicméně podmínka to není, spíš přání. Hlavně mi ale jde o to, jak je na tom dotyk z hlediska spolehlivosti a životnosti ntb, jestli to není akorát zdroj budoucích problémů .
A věc 2, chtěl bych se zeptat jak jsou na tom z hlediska spolehlivosti ty ntb hp probook, elitebook a envy, alt i provedení x360, jde u nich případně časem navýšit těch 8 GB na 16... nebo je nějaká lepší varianta, z čeho vybírat?

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: pracovní notebook, max okolo 20 000 Kč

Příspěvekod admin » 13 úno 2021 23:30

v tom případě bych hledal minimálně 512 GB SSD, spíše raději 1 TB

pořadí prémiovost modelů probook, elitebook a envy je právě v tomto pořadí, jaké jste uvedl, od základního k nejprémiovějšímu

možnost výměny RAM modůlů se odvíjí model od modelu ... obecně čim menší a hlavně tenčí notebook, tím větší pravděpodobnost, že s výměnou RAM bude problém


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů