Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 29 čer 2023 11:44

No, tak občas jsem ho projel, což o to, ale že bych hrál každý den, nebo týden, nebo měsíc, to ne :) Nicméně, vypadá to, že grafika byla až sekundární problém. Chtěl jsem si vyndal své SSD Samsung 980Pro 1TB, co jsem tam narval a....vyboulená baterie. ale docela dost. Takže možná na něco tlačila, nebo se díky teplu pos.. grafika. Ono je pravda, že jsem si všimnul menší výdrž, ale já na baterii moc nejel, tak jsem to neřešil. Stejně tak, že je snad více tepla u palmrestu a více se to snaží chladit, ale...

Jinak záruka, no, uvidíme. Cca týden scházel do 2 let, co ho mám. Kupováno na DE Amazonu na firmu, ale zatím se tváří, že vrácení akceptují. Problém bude, že jsem nevrátil SSD, co tam bylo původně, ale napsal jsem jim, že to když tak nějak zaplatím. Poslal jsem jim to otevřené, baterii jsem nechtěl zase mačkat dovnitř, kryt byl v místě baterie pomalu 10mm oddálen od těla. A já se divil, proč, když jsem ho položil na stůl, tak se prohupoval zleva doprava :) Ono ten dekl to slušně vytlačilo i zavřený :-)

Jinak jsem si pořídil jako náhradu Macbook Pro 14" a přešel na macOS, snad naposled. Už mě ty Win mašiny serou. Jenom to dá zabrat, doladit si některá nastavení + najít správné alternativy k tomu, co jsem užíval na Win. Něco budu muset dělat ve virtuálu, ale to je pár krát v měsíci, pracovní věci dělám na serveru vzdáleně u klientů, takže mi to asi moc neude vadit.

WOT jde hrát, už je na macOS klient, dokonalé to není, ale trošku jsem snížil kvalitu zobrazení a tak podobně a cca 60FPS dostanu a na to mé hraní to stačí. Nic jiné jsem nakonec nehrával, až na pár pokusů, ale ....

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod leon » 29 čer 2023 16:57

zajímavý příběh

amazon vrátí peníze i po dovu letech? čekal bych spíše opravu

"macOS, snad naposled"? už si někdy měl macOS a utekl od něj? :)

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 29 čer 2023 17:20

Popravdě nevím, jak to s Amazonem bude, já jim psal ohledně reklamace, ani založili vratku. A to není prvně, co namísto reklamace vzali zboží zpátky a napsali, ať si to koupím znovu nové. Nebo, když jsem chtěl něco vracet/reklamovat, tak mi vrátili peníze a zboží ani nechtěli zaslat ( posledně větruodolné trenky:) ). Nebo jsem objednal 48rolí toaleťáku a poslali 16. Napsal jsem jim, ale namísto doposlání zbytku poslali 48 rolí. Když jsem jim napsal, že těch 16tedy doplatím, tak prej ne, že to je jako omluva za problémy:)

Jinak macOS ano, za posledních tak 10 let jsem to pár krát zkusil, protože jsem chtěl Macbooka jako HW (kvalita zpracování), ale trvalo mi to vždy max pár dnů a jel jsem tam nativně Win bez osX, nebo to vrátil. Někde tady jsem snad psal i zkušenosti s tím.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod leon » 30 čer 2023 15:00

možná amazon vyjde logisticky a nákladově levněji, vracet peníze než se starat o servis, a jako bonus je asi i zákazník spokojenější, takže se rád vrací

tak to jsem zvědav, jestli tentokrát u macOS vydržíš :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod orgasmic » 26 črc 2023 08:13

No já jsem u MacOS vydržel asi dva měsíce. Koupil si MBP 16 M2 Max, byl z něj nadšený, ale pak mě to začalo postupně srát...design, repro, display super, chlazení také dobré, ikdyž se umí taky zahřát, ale pak mě nelogičnosti v systému, umělé omezování ze strany Apple a špatné podpory virtualizace donutily notebook se ztrátou 25tis prodat.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod leon » 26 črc 2023 19:55

uveď prosím příklad "nelogičnosti v systému"

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 29 črc 2023 19:42

Já osobně aktuálně nejvíce "nesnáším" práci s okny. To nejhorší je, že zavření app přes x nedělá vždy to samé. Je to aplikace od aplikace. Ve Windows to taky pár specifických app nedělalo, resp. šlo nastavit. V MacOS to často je zvření okna s dokumentem, ale app jako taková pořád běží. Přepnutím do ní se otevře nový prázdný soubor. Ale ještě horší je, že po tom, co takto app "zavřu", tak menu aplikace zůstane aktivní, jako bych ji ani nezavřel. Pokud jsem před tím měl otevřenou jinou aplikaci, tak vidím tu jinou aplikaci, ale menu té původní aplikace do doby, než nekliknu myší do té aplikaci, co vidím. Až pak se mění menu a ta aplikace je aktivni. Tedy, musím udělat vždy kliknutí navíc. Sice jablíčkáří najdnou mraky okecávání, jak to je ne dobré, ale logické, díky tomu, že macOS pracuje jinak s okny, ale za mně je to nepraktické a matoucí. Ani to nejde jinak nastavit. Našel jsem jediné řešení a to aplikaci "Autoraise", která umí toto řešit tím, že po pohnutí myší v aplikaci ji umí aktivovat. Problém ovšem je, pokud si otevřete nastavení aplikace, nebo nějaký její panel, detail souboru a tak dále, tak to není samozřejmě přes cenou obrazovku a pokud pokud myší v aplikaci, ve které sice jsem, ale toto okno je na jiném místě, tak jde okno do pryč, nebo se zneaktivní.

Další problém vnímám opět s okny, macOS má dost problém s maximalizací oken. Je na to mraky apps, ale mně schází taková jednoduchá klasika, že app prostě otevřu maximalizovanou. Ne, aby mi néco volné zůstalo tady, něco tam a já vždy musel po otevření toto udělat ručně. Některé to umí, některé prostě ne.

Pak taky je dle mého vidět, jak je macOS oriantován na zkratky a práci s klávesnicí. Ale kdo si ..... má pamatovat ty zkratky? Nemluvě o tom, že to je často nadlidský úkon, udělat ten prstoklad. Třeba neumí ve správcí souborů (finder) ani cut, řeší se to přes copy a pak paste s přesunem, což je command+alt+c. Jednou rukou dost problém, samozřejmě, můžu oběma, ale pak zase pustím myš.

Na straně druhé, a toto jsem oceňoval vždy i v minulosti, oceňuju, že aplikace mají jednotné menu, vždy stejné místo, systémově jasně dané a obecně prostě je to takové více konzistentní.

Každopádně, stejně, jako u iOS, tak i tady je vidět, jak je to dost nevyladěné a takové nějaké humpolácké. Třeba výzvy potvrzení oprávnění, to je masakr, když jich app chce více, to se otevírá x dialogů, nevíte, co se stalo a kde. I když dáte oprávnění, tak to neznačí, že už půjde instalace dále, jestli to proběhnulo a tak. No a když už jsme u instalací, tak to je taky prasárna, je pár způsobů, nic unifikované, často není ani instalátor. Nejčastěji se jenom namountuje instalátor jako virtuální disk, otevře se dialog a je nutné přesunou aplikaci (resp. její kontejner, neboli balíček) do aplikací, nebo někam. Pak odpojit virtuální disk. Jindy ani to ne, prostě app musíte přesunou dle vlastní potřeby někam.

Ani jenom práce s fotkami není moc komfortní, pokud používáte Photostream.

Práce na terminálu Windows taky zatím vázne, ale proti tomu, jaký to byl masakr před lety je to už pohoda, hlavně díky tomu, že už novější Windows servery umí lépé škálování, ač pořád mám problém, že se mi někdy extra zvětší kurzor. No a ta schíza pak s klávesovími zkratkami, kdy ač by mělo, tak néco nefunguje, resp. vemu command+c na macku a pak musím jít na ctrl+v, ale když dělám copy na widlích, tak tam ctrl+c a ctrl+v. A sice mám, nastaveno, že by mělo fungovat i commnad, tak ne vždy. Myš mi na terminuálu nedělá back přes tlačítko (MX Master 3s).

No, je toho dost, ale často jsou to prostě jenom změny "kosmetické", ale když člověk dělá přes 30 let něco nějak a pak je to jinak, tak... :) Nebo taková maličkost. Máte 2 slova. Ve Windows doubleclickem označíte slovo, smažete a mezera tam zůstane. Tedy, pokud chci smazat i mezer, tak dávám 2x backspace. Toto děláte dekády. Ale v macOS když takto smažete slovo, tak on rovnou smaže i mezer před slovem :) A pokud tam použijete zažité z Windows, schází poslední znak, co byl před mezerou :) Nemáte tam delte, takže to je fn+backspace. To by nevadilo, ale delete ve správci souborů (finder) se dělá přes command+backspace :) Tedy 2 různé delete.

Uff, psal bych dlouho, ale...HW skvělý, nezahřívá se moc (nedělám naročnou práci na HW, WorldOfTanks to taky nerozžhaví), výdrž kolem 20h na baterii, display super (až na ten výřez, ale naštěstí je zde většinou v menu a tak to není moc vidět při černé barvě menu). Mám 14" verzi, je lehčí, jednou rukou to zvládám v pohodě (teď tedy úplně ne, protože jsem si vyvrátil palce na koloběžce), magsafe super, nabíjet to můžu i 30W maličkou nabíječkou Anker Nano a ne pomalu 1kg zdrojem od herního notebooku :)

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod leon » 31 črc 2023 16:28

panečku, to jsi se slušně rozepsal :)

první otázka co mě napadá: jak dlouho by vydržela baterka s Win 10/11 na M1/2 CPU apple?

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 02 srp 2023 11:37

Mno, koukám teď, že jsem se rozjel :) Ale tak, snad to někomu pomůže :)

Co se týče baterky, to neumím vůbec říct. Jako mohl bych se podívat třeba, kolik měl Razer Wh a jednoduše přepočítat ve spojení s tím, že +- používam stroje stejně a vím, že s Razerem jsem byl na bterii kolem 3h ze začátku +-, ale k čemu to je dobré. Fakt jedna z věcí, co nyní oceňuju je, že ten Macbook Proi 14 s M1, co teď mám, je studený + větráky stojí neustále. Ani snad, když jsem pustil nějakou konverzi krátkého videa, tak nic, jenom trošku tepla, ale větráky pořád 0. Jak Razer, tak předtím ten Predator, jednak teplo, jednak větráky. Já mám fakt lehké užívání, YT, WWW (10tab max), někdy office, někdy Affinity apps, terminál na servery, mail, někdy střihnu nějaké krátké video na YT, někdy konverze videa/seriálů do h265, Synology Surveillance Station. K tomu pár utilit, app na Průši pro 3D tisk, videopřehrávač. Účetnictví je jediné, proč jsem, alespoň zatím, zprovoznil na virtuálu ve Windows. Ten ale nemám lokálně, mám to na Synology DS723+, protože na M1 zatím nefunguje VirtualBox (resp. podporuje snad jenom XP, nebo tak něco a Win11 jsem tam nerozjel). Ale až vyjde nová verze, pořídím Parallel Desktop. Sice i stávající by mi stačila, ale když vím, že vyjde za měsíc nová, počkám, chci totiž jednorázovou platbu a ne platit ročně.

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 26 srp 2023 07:37

leon píše:zajímavý příběh

amazon vrátí peníze i po dovu letech? čekal bych spíše opravu


Jenom pro info pro ostatní. Byl to porod, který jsem snad nikdy nezažil. Od nahlášení reklamace do vyřešení to bylo bez 1 dne 2 měsíce. Vzhledem k tomu, jak Amazon komunikoval ani nevím, kde nastal problém. Chvilkami se mi zdálo, že snad balík s notebookem ode mně ani neobdrželi, ale to jenom odhaduju. Vyměnil jsem si s nimi tak 25 emailů, kdy už jsem i nadával :) Problém byl u ich ale v tom, že prostě stav reklamace byl "investigating" s tím, že si určili termín, třeba jenom 3 dny. Ale neudělali nic, takže jsem psal, oni přesunuli termín, zase nic, zase přesunuli termín a tak dokola bez hledání, proč je investigating vůbec nastaven, nebo co se reálně dělo. Jednou dokonce termín posunuli na den v minulosti. Když jsem v rámci dne napsal 2x, tak byly 2 různé termíny. Dle všeho to ani neřešili lidé, ale automat. Pak jsem je nějak "překonal" a omluvili se s tím, že mi hned pošlou peníze na credit účet u nich, nebo do 3 dnů mi peníze pošlou a že kam. Napsal jsem, ať mi je pošlou na kartu, kterou bylo placeno. No a zase nic. Tak jsem zase psal a oni zase, že "investigating".

Psal jsem pak na Bezose, ač to neřeší přímo on, ale toto je přímo doporučováno v případě potíží, údajně se to pak dostane jakoby o úroveň výše co se týče kompetencí a stížností. Asi to i pomohlo, protože pak už mi napsal někdo ze stížností, ač vlastně stejným stylem, jako ti basic pracovníci. Začali ale tím, že něco řeší s DHL. To jsem je poslal do ...., že to už není má starost, že ať si to řeší, ale že já chci peníze. Po asi 3 emailech se zase omluvili, že ano, peníze pošlou. Pak už přišel email z automatu, že refund byl zprocesován a do 10ti dnů peníze přijdou, trvalo to myslím ale klasicky jenom 2-3dny a už je mám na účtu, komplet platbu, bez srážek a řešení nevráceného SSD, ani toho, že byl noťas rozebrán, ... .

Nas...lo mě toto neuvěřitelně, ale je to vlastně jenom ukázka, jak automaty/neschopní lidé umí zabít jednoduchý úkon, když dojde i k menší anomálii. Nakupovat tam budu dál, jistě se to stává max jednou za 10 let :)

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 26 srp 2023 11:17

Tvl a před chvilkou další email od někoho, že byl refund zprocesován a že mi přijdou peníze do 10 dnů:) Strašný bordel/firemní procesy.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod roman2277 » 26 srp 2023 11:59

To je holt ta umela inteligence.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

swenak
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod swenak » 27 srp 2023 10:01

No, toto jsem zažil jednou i s lidmi, ač ve věci jiné (snažil jsem se vysvětlit TomTomu, že mají špatně nastaven Apple AppStore a že v ČR nenabízí mapu Evropy), takže ta "umělá inteligence", co se z ní jdou dnes všichni po... a dle všeho zbytečně, je jenom odrazem lidí :)

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod leon » 28 srp 2023 16:49

swenak píše:Tvl a před chvilkou další email od někoho, že byl refund zprocesován a že mi přijdou peníze do 10 dnů:) Strašný bordel/firemní procesy.


třeba Ti nakonec pošlou peníze 2x :D

PS: umělá "inteligence" jde ohnout, takže může být odrazem především některých konkrétních lidí, kteří ji stvořili :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Náhrada za Predator 15 G9-593 (Razer Blade 15 Base s RTX3070)

Příspěvekod orgasmic » 30 srp 2023 10:07

leon píše:panečku, to jsi se slušně rozepsal :)

první otázka co mě napadá: jak dlouho by vydržela baterka s Win 10/11 na M1/2 CPU apple?


Měl jsem M2 Max a pod Win 11 (přes virtualizaci) to žralo baterku více, takže počítám poloviční výdrž oproti nativnímu MacOS.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů