MacBook Pro 15 2015 v roku 2020?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
airman2655
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2020 18:41

MacBook Pro 15 2015 v roku 2020?

Příspěvekod airman2655 » 17 čer 2020 18:48

Ahojte,
potreboval by som radu pri kúpe. Má dnes zmysel ísť do bazárového MacBooku Pro 15 z roku 2015? Mám už niekoľkoročný Asus, jeho parametre sú 4 jadro i5 8250u, 8 GB RAM, grafika Nvidia 940MX, starý 1 000 GB HDD. Bol by tento Mac výkonnostne posun? Uvažujem v zásade len o verzií s 16 GB RAM. Čo sa týka iných značiek, aktuálne vyberám len z produktov od Applu, nie som žiaden Apple fanatik, skôr naopak, ale po rokoch s Windowsom hľadám zmenu. A vcelku ma už aj otravuje padanie aplikácií a podobne.

Rozpočet je do cca 1 000 €, kde sa dajú nájsť aj 15 palcové PRO, novšiu verziu by som pravdepodobne ani nechcel kvôli klávesnici, o ktorej som veľa dobrého nepočul a verzia z roku 2015 by mala byť ešte ok. Čo sa týka využitia, tak klasika web, písanie článkov takmer na dennej báze (preto radšej starší kúsok so spoľahlivejšou klávesnicou) kvôli copywritingu. Rovnocennou prioritou je aj úprava fotografií, pracujem s Lightroomom, tak aby to zvládalo. Týždenne cca 1 500 - 3 000 fotografií (fotenie svadieb) takže naozaj veľké objemy na spracovanie, nejde však o najnovší fotoaparát, pôjde o 24 MPX veľké Rawy z 5 ročného foťáku. Takže priorita úprava fotografií a tvorba textov. Viem, že na písanie by stačil aj Air, kvôli fotkám však pozerám po PRO verzií. Má na tento účel zmysel 5 ročný stroj a bol by to v porovnaní s aktuálnym notebookom výkonnostný posun? Ďakujem krásne

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MacBook Pro 15 2015 v roku 2020?

Příspěvekod orgasmic » 18 čer 2020 08:43

Nepomůžeš. Jestli koukáš na verzi Pro s i7 4870, tak ta má o malinko vyšší procesorový výkon, ale jenom někde a opravdu jen o chlup.
Graficky výkon bude u Macbooku nižší.

Tvému počítači pomůže koupě SSD, pak se razantně zrychlí.

Podle mě to nemá absolutně smysl, jedině, že po Macbooku šíleně toužíš a máš doma jiné Apple produkty.
Ani display není taková výhra, je už z doby, kdy má dnes průměrné hodnoty (až na vyšší rozlišení).

Ale když ho seženeš za dobrou cenu, vyzkoušej a v nejhorším prodáš za to samé.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 hostů