Domáci NTB do 600€

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
miso.okruj
píše často
Příspěvky: 204
Registrován: 07 lis 2007 13:11

Domáci NTB do 600€

Příspěvekod miso.okruj » 05 kvě 2020 17:33

Zdravím,
zháňam notebook pre moju manželku, keďže jej Lenovo sa rozhodlo svietiť na zeleno :)
Predbežný rozpočet dávam cca 600€, ale závisí, či zoženiem niečo aj lacnejšie.
Použitie: web, videá, filmy, office
Čo je dôležité:
- 15,6" FHD IPS display
- numerická klávesnica (ideálne podsvietená)
- ako tak odolná konštrukcia - prenášaný vrámci domácnosti, pozeranie filmov na sedačke, časté otváranie a zatváranie - prenos minimálny

Čo poteší:
- rozšíriteľný diskový priestor cez HDD, teda buď nech tam je DVD mechanika, za ktorú vymením rámček na HDD, alebo osobitný priestor na HDD
- váha do 2,5kg

Už sa v tom minimálne orientujem a neviem, kde je dobré pozerať. Či niečo pracovné, napr Dell E65xx z bazáru, alebo Elitebook, alebo Probook, ci Lenovo T série, alebo skôr nové, multimediálne, s nižšou odolnosťou, no možno vyšším výkonom. No ten na druhej strane nevyužije. V posledných rokoch mám dobrú skúsenosť s bazárovkami z pracovnej rady, sám mám Dell E5470 a veľká spokojnosť (za 400€). Problém je, že pracovné sú väčšinou menšie, bez numeriky a tadiaľ cesta nevedie a tých 15tiek až tak veľa nie je. Preto hľadám aj medzi novými. Multimediál z bazáru zas neviem či je cesta, keďže tam je spoľahlivosť asi nižšia.
Budem rád, za každý názor a odporúčanie, ktorou cestou ísť a aj s návrhom aký kúsok zvoliť.
Ďakujem.
Dell E5470

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Domáci NTB do 600€

Příspěvekod roman2277 » 06 kvě 2020 17:48

Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů