hp 6710b, Dobra volba?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
megabytex
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 05 bře 2007 13:02

hp 6710b, Dobra volba?

Příspěvekod megabytex » 16 zář 2007 18:52

Tak uz som sa asi rozhodol pre hp 6710b (GB891EA):

T7300, 1GB RAM (+dokupim dalsich 1GB),160GB HDD, WSXGA+

Potrebujem ho do skoly informatickeho zamerania a bude sluzit ako nahrada desktopu (takze dufam, ze je spolahlivy). Prenasanie bude viacmenej caste. Vyuzivany hlavne: web, office, filmy, programovanie, starsie hry (typu Morrowind, UT2004, Vampire The Masquerade - Bloodlines, GTA:SA, Sacred). Bude na nom bezat pravdepodobne WinXP + nejaky Linux.

Zaujimalo by ma ci to vsetko bude zvladat + ci bude zvladat napr. hd video.

Cital som aj o jeho problemoch s chladenim, takze dufam, ze je to vyriesene. Ohladne toho mam 1 otazku. Ako casto ten vetrak bezi pri jednoduchej praci (surfovanie po webe a pod.)?

Taktiez ci neexistuje nieco lepsie za tie peniaze (cca 36000 SKK). Rozmyslal som aj nad FL90v2 z VBI ale tie budu na Slovensku az niekedy na zaciatku novembra (1.11.2007) a v cesku by som ho tiez nekupil do zaciatku skoly, navyse neviem ci by zvladol caste prenasanie.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 16 zář 2007 22:56

HP 6710 patří taky k mým favoritům. Zabývám se koupí ntb v nejblížší době. Váhám zatím mezi řadami "b" a "s".
K ntb, který jsi vybral ty, bych měl jako výhradu WSXGA+ Moc velké rozlišení. To je ale jen můj subjektivní názor. Naštěstí WXGA+ je běžnější a jde z toho vybrat víc. Doufám, že grafika X3100 bude dostatečná, i když hry moc nemám v plánu. Preferoval bych taky asi 1 GB vcelku s pozdějším přidáním další paměti.
Poraďtě pls jestli vybírat raději mezi řadami 6710b nebo 6710s. Díky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 zář 2007 14:19

6710b.

WXGA+ na tychto notasoch nezozenies, tu je len WXGA alebo WSXGA+.
6710b ma oproti s-ku kopec veci navyse - kdesi som to uz pisal, skus moju webstranku.

C

merlinovic
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 03 srp 2007 08:58

Příspěvekod merlinovic » 17 zář 2007 15:26

taky sem po tom patral

takze rozdíly


s :
lesklý dispaly
jenom 2 USB
nemá čtečku otisků prstů
nejsu si jistej ale myslim nemá ani čtečku karet

b: matný display
4 usb
čtečku karet aji otisků má



nejspiš tam budou ještě naké další rozdily možná v konektorech nebo baterii 6710b má 55 Watthodin ale sko nevím

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 17 zář 2007 16:04

HP 6710b můžu jen doporuči :) Já mám ThinkPad R60, toto HP (jen model s WXGA displejem) jsem objednával přítelkyni a musím říct, že předčil má očekávání! Zpracování šasí výborné, řekl bych, že i lepší jak u mého ThinkPadu. Všechny plasty perfektně lícují, plátování displeje hodně dobré (nepodařilo se mi ho "promáčknout"), celkově vzbuzuje dojem kvalitního šasí. Displej patří podl mne k nadprůměru v noťasových displejech, oproti mému má asi o 1/3 vyšší jas. WSXGA+ displej je údajně ješět mnohem lepší. Touchpad se ovládá velmi pohodlně, hlavně díky skvělým tlačítkům s "výstupkem" (velmi lehce se mačkají). Výdrž na baterii nadprůměrná (přesné časy nevím, ale tipuju přes 5hodin při minimálním jasu, zkus dohledat). Klávesnice se mi moc nezalíbila, rozložení kláves a ergonomie psaní mi na mém ThinkPadu připadá mnohem lepší (ovšem to je subjektivní pocit). Má nevhodně umístěnou čtečku otisku prstů, přesně v místě, kde si člověk opírá dlaň při ovládání kurzorových šipek. Oproti mému ThinkPadu je hlučnější.
Nejvíce jsem se bál utilit a ovladačů od HP, ale obavy byli zbytečné :) Ovladače bez problémů. Bezpečnostní software je dokonce mnohem lepší než mám já na ThinkPadu (umožňuju zabezpečení konkr.adresářů a spuštění určitých programů, hesel na webových stránkách - přihlášení otiskem prstu, atd). Ovšem nemá žádný manager pro sítě (na správu profilů atd.), pouze primitivní utilitu od Intelu. Program pro zálohování mne moc neokouzlil, takže jsem ho odinstaloval.
Celkový dojem velice kladný. Kdybych si vybíral notebook s cenou do 30 000 Kč a netrval jsem na dedikované grafice, tak určitě beru 6710b s WSXGA+ displejem :).

Řada "b" má oproti "s" navíc:
TPM čip
čtečku otisku prstů
2 USB porty navíc (celkem tedy 4)
TVout
FireWire
čtečka paměťových karet
jen matný displej ("s" se vyrábí i s lesklým)
silnější baterii (55Wh vs. 47Wh)
jiný vzhled - šedá plocha před klávesnicí (u "s" je černá) a šedé víko displeje (nejsem si ale jistý, jestli "s" nemá také šedé)
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů