výkonný pracovní ntb (+ občasné hry) do cca 30 tis.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
File
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2014 15:33

výkonný pracovní ntb (+ občasné hry) do cca 30 tis.

Příspěvekod File » 07 zář 2019 21:04

Dobrý den,

hledám náhradu za svůj současný 5 let starý ntb ASUS NB N550JK (i7-4700HQ, GTX850M 2GB, 8GB RAM) a uvítám pomoc s výběrem. Cenu v názvu berte prosím orientačně, neboť jsem ještě ochoten něco připlatit, pokud bych viděl dostatečný benefit z takové investice.

Použití ntb:
statistické programy př. IBM SPSS, STATA, R apod. (na současném ntb mi některé složitější operace s velkými datovými soubory zabraly i 15-20 min a uvítám proto velmi solidní výpočetní výkon)
geografický software ArcGIS, QGIS (mám odzkoušeno, že i při výkonném procesoru a velkou RAM je ntb s integrovanou/slabou dedikovanou grafickou kartou špatně použitelný, a proto hledám něco s obstojnou grafickou kartou, která pak ostatně zvládne i nějaké hry)
občasné hraní her (Kingdom come deliverance, DOTA2, herní tituly série total war)
běžná kancelářská práce, filmy

Další požadavky:
displej velikosti 15,6
numerická a česká klávesnice
nižší váha/kompaknost výhodou (bohužel musím relativně často cestovat a proto pro mě není řešení levnější desktop, uvítám tedy nižší váhu, ale přeci jen upřednostním výkon, pokud bych si musel vybrat)
tichý chod (alespoň v rámci možností)
ideálně 16GB RAM
preferuji SSD 512GB (případně menší v kombinaci s další pamětí)

Děkuji předem za rady.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: výkonný pracovní ntb (+ občasné hry) do cca 30 tis.

Příspěvekod orgasmic » 08 zář 2019 22:51

Nejlepší volba Lenovo Legion Y540-15IRH Black: https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540- ... 638861.htm

Za 35tis je s i7.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: výkonný pracovní ntb (+ občasné hry) do cca 30 tis.

Příspěvekod roman2277 » 09 zář 2019 19:56

Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 hostů