Pomoc pri ntb do 1500 €

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
borino
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 26 zář 2011 20:58

Pomoc pri ntb do 1500 €

Příspěvekod borino » 11 črc 2019 21:16

Zdravim vás, do mesiaca musím kúpiť nový ntb, značku aj model si vyberiem podľa recenzií čo sa týka chladenia, výdrže baterky a celkového prevedenia, len sa neviem presne zorientovať v niekoľkých oblastiach.
Využite trochu škola, trochu hry a filmy - studentska klasika. Velkost 15,6"
Čo zatiaľ viem ( myslím že viem, mám len načítané, žiadne odborne skúsenosti ) je že:
1. Procesor som vybral buď i-5 9300 alebo ryzen 7-3750 ( asi nie je dôvod ísť do i-7 z dôvodu chladenia, ceny a využitia -nestriham film ), max i7-8750 keď bude v dobrej konfigurácii a cene
2. Ram keď bude v ntb len 8 tak ju aj tak rozšírim na 16
3. Ssd aspoň 256 ( ešte lepšie 512 ) + 1000 HDD - ale toto si viem tiež doplniť podľa potreby
V čom potrebujem poradiť:
1. GK - povodne som uvažoval len o rtx 2060 , ale prečo nie gtx 1660ti ? V čom je rozdiel keď obe sú turing. A ten rozdiel že 1660ti nemá raytracing a tensor cores je tak dôležitý, využijem ho? Vlastne ani neviem čo to je.
2. Monitor 60, 120, 144 hz. Asi väčšie číslo je lepšie, to chápem ale opäť , je to fakt tak vidieť a cítiť ten rozdiel? A keď už bude 144 hz je potrebné mat aj Gsync?
3. Theunderbolt - mat či nemať , doteraz som nevedel že niečo take existuje
4. Wifi - normálna alebo killer - nie je to len marketing? Na intraku som na kably a na ulici sa nehrám , ale u kamosa - pomôže?
5. Z dôvodu väčšej výdrže batérie chcem aby sa používala aj gk procesora. Niekde som čítal žien nie je to vždy tak že niektoré ntb to nepodporujú , ako to zistím?
V tomto potrebujem poradiť ( ak som v zlej sekcií dajte mi plus vedieť ).
Som si vedomí toho že je teraz takýto ntb pre mna asi aj zbytočný a stačil by mi aj za 800 € ( vždy som mal za 800 a vydržal 6 rokov) ale chcem si urobiť radosť
A ak máte možnosť po skúsenostiach poradiť aj konkrétny typ ntb tak sem s ním :D
Dopredu všetkým ďakujem za rady.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Pomoc pri ntb do 1500 €

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2019 22:56

Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů