Notebook pro domácnost - 17 palců

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
magalhao
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2019 10:39

Notebook pro domácnost - 17 palců

Příspěvekod magalhao » 28 dub 2019 14:24

Zdravím, prosím o pomoc s výběrem notebooku. Sloužit bude jako domácí a pracovní notebook - serfování na internetu, MS Office, poslech audioknih, filmy na TV přes HDMI, ale chtěl bych na něm rozchodit i středně náročné hry typu Dota 2. Notebook přes den poběží víceméně nepřetržitě, často ho přenáším z pokoje do pokoje, občas bude cestovat i ven.

Hlavní věc je pro mě displej. Kvůli častému přenášení nechci externí monitor, ale koukám do toho bohužel hodně hodin denně, takže bych si představoval 17 palců a aby to bylo co nejšetrnější k očím (pokud něco takového existuje).

Dále je pro mě důležitá kvalita zpracování, bezporuchovost a bezúdržbovost. Chtěl bych, aby notebook vydržel sloužit aspoň 3 roky (v současnosti mám už asi 5 let Lenovo ThinkPad E530, které je fajn, ale už přecijen dosluhuje). Ideální by bylo, kdyby s notebookem nebyl každou chvíli nějaký problém, aby se nestávalo, že občas něco upadne, nebude doléhat, rachotit atd. + aby nebylo potřeba v něm pořád něco předělávat, nastavovat nebo reklamovat.

Trvám na numerické klavesnici - nejlépe podsvícené. Design mně je úplně jedno. S vyšší hmotností počítám. CD mechaniku nepotřebuju.

Cenu bych si představoval orientačně cca 20-30 tisíc Kč, ale nemám problém to překročit, když k tomu bude důvod.

Snad jsem na nic nezapomněl, sám notebookům nerozumím, takže uvítám každou radu. Děkuju.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Notebook pro domácnost - 17 palců

Příspěvekod roman2277 » 29 dub 2019 12:23

Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů