Výběr notebooku HP x ASUS

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
jandera01
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2019 15:20

Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod jandera01 » 22 úno 2019 15:36

Zdravím,
nevím si rady s výběrem notebooku. Můj cenový limit je 40 000,- . Notebook bych užíval na práci - allplan, revit, autocad a večerní hraní - PUBG, Dota a celkově novější tituly her.
Uvažuji o koupi těchto dvou a nevím si rady který:
https://www.alza.cz/gaming/omen-by-hp-17-an112nc-shadow-black-d5362254.htm
https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gl702vm-gl703vm-gl703gm?dq=5447894

Poradil by mi někdo s výběrem mezi těmito dvěma notebooky? Parametrově jsou téměř stejné, tak bych rád věděl nějaké názory ohledně chlazení, konstrukčního provedení atd.
V případě kdyby někoho napadla nějaké jiná varianta, tak podmínky, které požaduji jsou 17,3", i7, GTX 1060.

Děkuji za pomoc.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod roman2277 » 22 úno 2019 18:35

Omen je uřvaný bez regulace ventilátorů.Asus je vhodnější volba.Já osobně bych si ale nekoupil ani jeden.Radši tento model třeba https://pc.bazos.cz/inzerat/100579896/N ... aider-.php
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod orgasmic » 22 úno 2019 20:30

Já bych šel v tomto rozpočtu do tohoto https://www.alza.cz/acer-predator-helio ... dq=5445807
Asus ROG Strix G18

jandera01
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2019 15:20

Re: Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod jandera01 » 24 úno 2019 11:18

Díky, za rady a tipy. Spíše jeste pockam az bude na trhu vice notebooku s RTX grafikami a GTX ceny pujdou dolů. :wink:

trollissimo
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 20 led 2019 18:06

Re: Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod trollissimo » 09 bře 2019 16:00

Zdar,
taky už tu i přispěju konečně... po dlouhém vybírání jsem zvolil Asus GL504GM (704 je 17´ verze). Ceny už se dolů pohly a na digiboss.cz byl za slušnou cenu. Je to nástupce tvého 702/3 a dle recenzí vyřešil dost much. Ještě se s ním seznamuju, ale zatím takhle:

PROS
+ šasi. Solidní, subtilní, fajn rozměry, bytelné víko. Až překvapivě ok.
+ displej. Krom dobrých parametrů má solidní a rovnoměrný jas, dá se to i venku, žádné PWM, pohoda.
+ Optimus. Mimo hraní přepne na int. grafiku a na baterce je to hodně znát. Při příslušném power managementu potvrzuju výdrž baterie na video/web kolem 4 hodin. Sice je to na úkor G-sync, ale záleží na prioritách.
+ klávesnice/touchpad. Nemám co vytknout, super.
+ cooling management. Aplikace průměrná. Při běžné práci buď nic nebo slabě šumí, u hraní větrák, s tím můžu žít. Teploty ok, ale ještě jsem nezkusil pořádný load delší dobu.

CONS
- hned ze startu dosud nevyřešený problém s připojením mojeho exteráku, který jinak jede i na laciném tabletu. Doufám, že jde o jeden problém a ne nějak poddimenzovný USB řadič či co. Existují ale názory, že Asus na tomto šetří.
- systémový výkon mi přijde subjektivně níž než jinde (při stejném HW).
- koho to štve, tak za chvíli se upatlá a jde to vidět.

Shrnuto: za tu cenu bych nečekal, že budu řešit sračky typu nefungující exterák a trochu mě zarazil i ten výkon (ale nic dramatického a možná jsem moc poddimenzoval výkon na baterii, musím ještě checknout). Jinak tomu zatím nemám co vytknout a považuju noťas za supr univerzální multimediál / mid level herní stroj. Mám z něj zatím spíš radost :).

V ruce jsem držel na chvíli ještě Acer Helios 300 Predator, který byl taky kandidát. Na netu je kolem něj mraky info a hodně lidí řešilo problémy třeba s chlazením, na druhou stranu znám dva majitele a jsou spokojení. Skoro vším je srovnatelný s mým Asusem, má slabší baterii a třeba zastaralejší I/O, ale je trochu levnější a pověst má dnes Acer asi taky lepší (viz problém exteráku). Po zapnutí mě Acer najel do desktopu asi za půl vteřiny :). Bude to taky dobrá volba.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Výběr notebooku HP x ASUS

Příspěvekod orgasmic » 10 bře 2019 20:00

To najel tak rychle, protoze byl pouze uspan. Tuto funkci musis manualne vypnout. Pak se opravdu vypne a nasledny start je delsi.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů