NB pro volný čas i práci kolem 20k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
BorcO
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2019 23:08

NB pro volný čas i práci kolem 20k

Příspěvekod BorcO » 13 úno 2019 23:42

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu s výběrem NB, který by splňoval mé předpoklady. Určitě zde narazím na spoustu zainteresovaných lidí. NB používám tak všeobecně na vše a proto bych rád dostal radu.

Jednak NB používám ve volném čase ke hraní novějších a náročnějších her jako GTA V, jednak taky k práci ve zvukovém nahrávacím programu Cubase 5, úpravy videí v Sony Vega apod., ale taky k práci. Jelikož studuji stavební fakultu, tak nějaké vykreslovací programy CAD. Ovšem nepředpokládám, že bych někdy projektoval mrakodrapy :mrgreen:

Nějaké ty rady už jsem na internetu a na fórech přečetl, ovšem určitě bude lepší, když mi někdo odpoví konkrétně na můj dotaz. Co jsem tak pochytil, tak hodně lidí doporučovalo značku DELL nebo Lenovo, kamarád dokonce doporučil RAZOR. Hledám něco od 10 000,- až po 20 000,-, ale pokud máte typ na něco dražšího, tak klidně to sem hoďte, nad 25 000,- bych ale už nešel. Asi bych taky uplně nechtěl nějaké jablka, to není pro mě, ikdyž by se z druhé ruky nějaké sehnat dalo.

Taky jsem pochytil, že dedikované grafické karty jsou lepší než ty integrované a tak bych asi upřednostnil notebook s takovýmto typem od NVIDIA, ale rád si nechám poradit. Co se týče procesoru, tak bylo doporučeno od Intelu aspoň i3 lépe i5. S operační pamětí a typem pevného disku si nechám poradit. Předpokládám, že mi většina doporučí minimálně 8GB RAM a disk SSD. Také bych byl velmi rád za dost velkou výdrž baterie. Jednak s časem se kapacita snižuje a nerad bych zapojoval NB každou hodinu do sítě a jednak se chci vyhnout zkušenostem s NB od HP, kde baterka nevydržela ani rok. :roll:

Závěrem bych Vás tedy, po přečtení mých potřeb a požadavků na notebook, poprosil o radu a doporučení na konkrétní notebook. Moc děkuji za každou odpověď :!:

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: NB pro volný čas i práci kolem 20k

Příspěvekod orgasmic » 14 úno 2019 10:19

Na žádném takovém Apple či Razor v této ceně si nic nezahraješ.

Podle mě je nejlepší koupě Lenovo Y530 https://www.alza.cz/lenovo-legion-y530?dq=5476770

Za necelých 20tis se prodává verze bez OS a toho malého SSD, ale to si můžeš dokoupit sám.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů