VŠ notebook do 15.000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
dutchiq
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2018 09:30

VŠ notebook do 15.000 Kč

Příspěvekod dutchiq » 22 črc 2018 09:55

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s koupí nového notebooku, i když je cena 15.000 Kč dost nízká, ráda bych se tam vešla, i přesto jsem ochotná si připlatit pár tisíc navíc, pokud to zajistí jeho hladký a bezproblémový chod :)

Účel: zápisy na VŠ, prohlížení textových i audiovizuálních studijních materiálů
Obrazovka: žádné speciální nároky, jsem zvyklá na 15.6" kvůli psaní, ale menší notebook by neškodil, bude často přenášen
Konstrukce: pokud možno odolnější, aby se mu cestou něco nestalo, s tím souvisí i možnost co nejdelší záruky
Programy: v podstatě pouze Office + Chrome
Operační systém: Windows nebo Linux - hledám PC, který by byl schopný pracovat bez sekání, umožňoval bezproblémové přepínání mezi tím sviňácky náročným Chromem a Wordem, spolehlivě ukládal dokumenty bez toho, aby se zamrazil a program ukončil. Který operační systém zvládá maximalizaci výkonu lépe, to bych byla ráda, kdybyste poradili vy mně :)
Kapacita disku: zhruba 1TB, ale pokud bude kapacita menší a disk bude rychleji pracovat, nebude to vadit
Klávesnice: by měla být odolná, často se do ní bude ťukat, pokud by k ntb šel dohledat i silikonový kryt na klávesnici, který by zachytil prach, vlasy, srst a jiné nečistoty, byla by to paráda. Zkrátka nechci, aby se pod klávesy dostal nějaký humus a ty postupně vlivem tlaku a nečistot odpadaly. Na nějaké silikonové kryty jsem se dívala už na eBay, ale většinou jsou dělané speciálně na MAC, proto kdyby měl ntb klávesnici, na kterou by to sedělo taky, byla by to vážně paráda! (jen pro představu https://www.ebay.com/itm/Keyboard-Film- ... cat=158837 )
Kdyby existoval jiný způsob, jak klávesnici uchránit, ráda si nechám poradit.

Prozatím je to vše, děkuji všem, kteří byli ochotni se tím prokousat a našli si na mě čas, v případě nejasností se zeptejte, pokusím se odpovědět co nejdříve.
Děkuji všem.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: VŠ notebook do 15.000 Kč

Příspěvekod roman2277 » 22 črc 2018 11:59

Doporučím klasiku Acer Swift 3.Na tyto účely vhodná volba.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: VŠ notebook do 15.000 Kč

Příspěvekod leon » 24 črc 2018 14:49

mě z toho vycází 14", min 8 GB RAM, 256+ GB SSD, škoda, že se Acer rozhdol dělat nové Swifty primárně s Intel Optane, ale dá se to případně řešit a snad to v Aceru rychle pochopí a nabídnou víc konfigurací s klasickým SSD :)

jiný způsob ochrany klávesnice: holím si srst jnde než nad notebookem :D


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů