Notebook s dobrou klávesnicí, a taky vysokým výkonem

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
damib
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2018 14:17

Notebook s dobrou klávesnicí, a taky vysokým výkonem

Příspěvekod damib » 13 kvě 2018 14:36

Ahoj,
vybírám notebook a nemohu se rozhodnout. Hodně píšu, takže potřebuju hodně dobrou klávesnici, ale zároveň potřebuju dost výkonné CPU a paměti pro MATLAB a podobné programy. Dedikovaná grafická karta by se taky hodila, ale nemusí být vyloženě herní. Kromě klávesnice si však potrpím i na kvalitní IPS displej. Taky nemám prostor a sílu s sebou vláčet obrovskou bestii, na který se pomalu hned po startu dají smažit vejce. Výdrž na baterii si při jednoduché práci v MATLABu a práci s Officem představuji tak na 3-4 hodiny, takže nevyžaduji nic světoborného. Cenu bych očekával tak mezi 30-40 tisíci. Přemýšlel jsem o thinkpadech, třeba t480s nebo e580, ale ty se podle recenzí dost přehřívají a displej není moc světoborný. Co se týče něčeho herního, tak mě upoutal Acer Nitro 5, ale u něj je taky problém s displejem. Macbook pro je taky vyloučen kvůli těm novým trablím s klavesou. Ultrabooky jako XPS 15 nebo Yoga taky nepřipadají v úvahu, jak tak čtu o jejich nespolehlivosti. Nenapadá někoho notebook, který by pro mě byla jako stvořený?
Díky.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Notebook s dobrou klávesnicí, a taky vysokým výkonem

Příspěvekod orgasmic » 14 kvě 2018 08:39

Klavesnici si budes muset osahat, tak navstiv treba Alzu v Praze.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Notebook s dobrou klávesnicí, a taky vysokým výkonem

Příspěvekod leon » 14 kvě 2018 15:23

díval sem se na minimální požadavky pro MATLAB, a zrovna grafika by se hodila
https://uk.mathworks.com/support/sysreq.html

CUDA, čili nvidia
https://developer.nvidia.com/cuda-gpus

ohledně klávesnice bych taky doporučil osobní osahání, pokud jsi opravdu tak moc náročný


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 hostů