Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod steiner » 08 kvě 2018 11:05

Zdravím všechny,

prosím o pomoc při hledání vhodného notebooku. Můj stávající HP Elite Book už dosluhuje a tak je zapotřebí hledat náhradu.

Využívat ho budu jen pro běžnou každodenní činnost, tedy internet, pošta, word, excel, občas film, hudba, a také přes sopcast a další programy sleduji fotbal, pokud není v TV.

Požadavek mám na numerickou podsvícenou klávesnici. A disk ideálně 512 GB a výše.

Tady je to mezi čím se rozhoduji. Roli hraje i cena (ideálně kolem 25k Kč, ale není podmínkou). Ty notebooky jsou tak trošku každý jiný, při jejich výběru jsem vycházel nejen z recenzí, ale také z aktuální výhodné ceny. Zbook má navíc miracast, což se mi líbí s ohledem na sledování videa v TV bez použití kabelu či čehokoli podobného. U toho Aceru mě štve snad jen lesklý displej.

Přenášení minimální, většinou jen po bytě. Chci aby byl notebook tichý, ale přesto výkonný. A kvalitně zpracovaný.

Původně jsem zvažoval koupi zařízení 2 v 1, ale nějak jsem nenašel ten správný kus.

Dell latitude 15 580: https://www.czc.cz/dell-latitude-15-558 ... 75/produkt

Acer swift 3: https://www.czc.cz/acer-swift-3-celokov ... 44/produkt

HP zbook 15u: https://www.czc.cz/hp-zbook-15u-g5-seda ... 51/produkt

Ceny na czc.cz berte jen orientačně, neb ten zbook se třeba dá zakoupit i kolem 27k Kč.

Díky moc za reakce a doporučení.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod roman2277 » 08 kvě 2018 12:38

Popořadě:HP vysoká cena a zbytečná GK,Dell je výběhový model,Acer docela OK.A jinak na domácí použití bych volil jen 17 palcové modely.Ale bude obtížné sehnat model bez dedikované GK.(skoro nemožné) Na filmy bych asi volil tento https://www.alza.cz/acer-aspire-v17-nit ... 66.htm?o=1
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod steiner » 08 kvě 2018 12:55

17palcový notebook asi nechci. Měl jsem ho, přešel jsem na 15,6 palce a jsem spokojený. BTW, ten doporučený NTBK je ještě dražší než to HP, které lze pořídit za 27k Kč. Má přes3 kg, což je hodně. A červené podsvícení klávesnice bych asi nepřežil. :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod roman2277 » 08 kvě 2018 16:23

No nevím,ale mimo toho Nitra mají ty NTB nic moc reproduktory.Budeš muset dokoupit externí repro.Jinak obecně nejtišší NTB v této ceně jsou Acery.A k tomu podsvícení:červená barva je nejvhodnější pro lidské oči.Ale je to Tvoje volba.Více nemám co bych k tomu napsal.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod steiner » 08 kvě 2018 19:51

Díky za info.

O té červené vím, jen ji nemám rád.

Externí repro mám a používám.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod leon » 09 kvě 2018 12:44

poměr cena / výkon / požadavky mi taky najlíp vychází ten Acer

ten DELL má předchozí generaci CPU, HP zase grafiku pro CAD (zbytečnost na doma)

steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Re: Notebook pro domácí použití cca kolem 25k Kč

Příspěvekod steiner » 09 kvě 2018 19:21

Moc děkuji. Také mi ten Acer vychází hodně vysoko.

Má někdo ještě nějaký tip na jiný notebook, než který jsem našel já?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů