Dokovatelný pracovní notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
mexxy
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2012 19:25

Dokovatelný pracovní notebook

Příspěvekod mexxy » 04 led 2018 20:56

Zdravím,
vybírám notebook pro kancelářskou práci s cenou kolem 20 tisíc. Požadavky jsou, aby byl co nejvíce svižný, proto bych chtěl, aby byl vybaven SSD diskem (stačí 128 nebo 256GB..., data budou ukládány na externí disk), FHD displej, a pokud možno bez dedikované grafiky.
Zajímalo by mě, zda se dá v této cenové relaci pořídit notebook, který bude kompatibilní s nějakou dokovací stanicí, která bude schopna zároveň nabíjet notebook a zároveň přes ní půjde připojit externí monitor, disk, atd... Co jsem tak hledal, tak notebooky, ke kterým se prodávají dokovací stanice podporující nabíjení, stojí cca 35 tis. a výš. K levnějším notebookům se dá pomocí USB-C připojit dokina, ale neumožňuje nabíjení. Je tomu tak?

Budu rád za doporučení vhodného notebooku s SSD diskem.
Zaujal mě např. ThinkPad E570 nebo tento DELL. K těmto notebookům ale jde nejspíš připojit dokina, která je není schopná nabíjet že?

Díky za rady.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Dokovatelný pracovní notebook

Příspěvekod leon » 05 led 2018 14:00

poznávací znamení: dokina která je určitě schopná nabíjet se připojuje přes velký (mnohapinový) konektor, většinou na spodku notebooku, někdy i na boku

notebook s dostatečně nízkou spotřebou lze nabíjet i přes USB-C, poznáš to tak, že nabíječka dodaná k notebooku je právě USB-C, a dnes již exituje i pár externích LCD, které můžeš připojit přes USB-C a zároveň slouží jako "dokina"


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů