Notebook na fotky

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Kajis
píše často
Příspěvky: 180
Registrován: 05 bře 2007 11:40

Notebook na fotky

Příspěvekod Kajis » 16 lis 2017 13:45

Ahoj, přemýšlím o koupi notebooku na fotky, notebook chci protože s ním potřebuji cestovat a zároveň využiju přes HDMI monitor, který doma mám a mohu i doma pohodlně fotky upravovat.
Rozhoduji se mezi windowsovým notebookem a nebo macbookem pro, samozřejmě, že uživatelé Jabka hned radí kup si macbook je to rychlejší a mnohem lepší ale já nejsem nějaký Apple maniak a je mi jedno co koupím, koukal jsem například na dell XPS15 a prý je je dokonce rychlejší jak macbook ale zas každý tvrdí opak .. bohužel si nemohu vzít nový notebook a macbook pro vedele sebe a vyzkoušet a teď nevím :-) Nemáte někdo vlastní zkušenost? Jedná se především o Adobe Photoshop a Adobe lightroom. Video dělat nepotřebuji.

macbook https://www.alza.cz/macbook-pro-13-reti ... 076816.htm
notebook https://www.alza.cz/gaming/dell-xps-15_1?dq=5102758&o=8

případně jiný?

Hry nehraji, na obou zařízeních pojedou filmy, hudba, prohlížeč, Adobe programy a víc nějak nepotřebuju v systému mac OS se naučím to problém také nebude, jde spíš o ten výkon a o to, že nemohu nějak srovnat a každý tvrdí něco jiného. Ještě je ta možnost, že obojí bude podobné a spíš si vyberu podle vzhledu a nálady? Máte někdo zkušenost s oběma zařízenimi?
HP530

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Notebook na fotky

Příspěvekod orgasmic » 16 lis 2017 13:59

Udelej si vylet treba do Alzy v Praze a muzes si je sam osahat a hned budes vedet, co koupit.
Asus ROG Strix G18

Kajis
píše často
Příspěvky: 180
Registrován: 05 bře 2007 11:40

Re: Notebook na fotky

Příspěvekod Kajis » 16 lis 2017 14:12

No já teď koukal, že ty macbooky pro s cenovkou do 52 tisíc mají pouze 2 jádra :-/ takže tady bude asi zlom, že ty 4 jádrové což je ovšem cena 60 tisíc a víc budou rychlejší než windows ale za 50 tisíc mám dell XPS 4 jádro takže to ještě zkusím nastudovat na internetu :-) Ošahání mi moc nepomůže mě zajímá hlavně výkon a né protože potřebuji mít nejlepší pc ale chci aby třeba 2-3 roky vydržel když bude stát 50 000kč tak nechi za rok běžet pro nový PC :-) Navíc mi jde i o kvalitu zpracování, měl jsem kdysi Asus za 30 tísíc a stejný si kopil i kamarád (puberta a hráli jsme hry) jenže oba jsme ho za půl roku prodali za 20 protože to začlo celé vrzat a plasty se kroutily .. fuj a proto bych rád něco co fakt chvilku vydrží.
HP530

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook na fotky

Příspěvekod swarm » 16 lis 2017 14:48

Adobe aplikace to poběží na obou OS stejně. Záleží zde jen na výkonu konkrétního hardware v notebooku, kde XPS s čtyřjádrem bude pochopitelně znatelně rychlejší než MB Pro s dvoujádrem.

XPS i MacBook Pro jsou kvalitně zpracované, takže z tohoto pohledu bych se vůbec nebál.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů