Lenovo y50-70 kterou variantu

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 28 pro 2014 19:36

vspingu píše:
Michal.v píše:
vspingu píše:
Michal.v píše:Vybiram z Alzy kvuli zaruce a CZ distribuci.

To ti chválím, zítra si jdu do alzy pro peníze za Y50 70 po 30 dnech reklamace. :lol:


Jaký jsi měl problém? Nedoporučuješ koupi?

No těžko říct jestli jsou to nekvalitní notebooky nebo jen blbý kus. Po 2 měsících mi to začalo házet modrou smrt, nejspíš odešla nějaká RAMka. Zítra po vyzvednutí peněz si ovšem jdu koupit ten stejný. Ta konfigurace mi prostě vyhovuje a ikdyž všichni nadávají na displej, tak pro uživatele přecházejícího z HD TN panelu je FHD TN panel naprosto ok.


Ja jsem ho videl ve skutecnosti a chvilku ho pouzival a nevidel jsem problem v displeji, prisel mi dobry. Mozna, kdyby staly dva notebooky s ruznymi displeji vedle sebe, tak by to rozdil byt mohl, ale to nemuzu posoudil. Full HD na velikost monitoru mi prijde dostatecny.

Můžu ještě pár otázek?
1) Jakou jsi měl konfiguraci? Tu s 500GB HDD, i5 a 8GB RAM?
2) Hrál jsi na tom i některé náročnjší a novější hry? Pokud ano, je pro ně dosatečný výkon?
Naposledy upravil(a) Michal.v dne 28 pro 2014 20:30, celkem upraveno 1 x.

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 28 pro 2014 19:40

swarm píše:Obvykle, když se takto někdo ptá, tak víc než 8GB určitě nepotřebuje, takže bych to na tvém místě neřešil. Kdybys potřeboval 16GB RAM, tak si buď jist, že už to dávno víš a víš i kvůli kterým specializovaným aplikacím to potřebuješ.


Mas pravdu, asi vic opravdu potrebovat nebudu. Spis mi slo o to, jestli tech 8GB a i5 bude dostatecne i pro nove hry ve Full HD rozliseni? Nemam s tim zkusenost, tak se radeji ptam.

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 28 pro 2014 21:30

pri tych najnarocnejsich hrach obcas znizis detaily pri fullHD ale malo by ti ist na tom naprosto vsetko. vykonny mobilny i5 nema ziadny problem s hrami. drtiva vecsina hier potrebuje viac vykonnu grafiku ako nejaky extra vykonny procesor. 8GB ram staci.
tu dole na stranke mas testy hier:
http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeF ... 529.0.html

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 28 pro 2014 21:55

DeLong píše:pri tych najnarocnejsich hrach obcas znizis detaily pri fullHD ale malo by ti ist na tom naprosto vsetko. vykonny mobilny i5 nema ziadny problem s hrami. drtiva vecsina hier potrebuje viac vykonnu grafiku ako nejaky extra vykonny procesor. 8GB ram staci.
tu dole na stranke mas testy hier:
http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeF ... 529.0.html


A jaky minimalni pocet snimku je jeste prijatelny pro hrani?

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 28 pro 2014 22:02

To má každý jinak.Ti,co si myslí,že jsou profi hráči,chtějí aspoň 60 FPS.Běžný smrtelník si vystačí s 30 FPS.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 28 pro 2014 22:26

sajty píše:To má každý jinak.Ti,co si myslí,že jsou profi hráči,chtějí aspoň 60 FPS.Běžný smrtelník si vystačí s 30 FPS.


Tak to by mi melo tech 30FPS stacit :)

Takze se priklanis k volbe i5, 500GB HDD (Hybridni), a 8GB RAM? i7 tedy zbytecne a stejne tak 16GB RAM.

vspingu
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 dub 2010 13:00

Příspěvekod vspingu » 29 pro 2014 15:45

Michal.v píše:
vspingu píše:No těžko říct jestli jsou to nekvalitní notebooky nebo jen blbý kus. Po 2 měsících mi to začalo házet modrou smrt, nejspíš odešla nějaká RAMka. Zítra po vyzvednutí peněz si ovšem jdu koupit ten stejný. Ta konfigurace mi prostě vyhovuje a ikdyž všichni nadávají na displej, tak pro uživatele přecházejícího z HD TN panelu je FHD TN panel naprosto ok.


Ja jsem ho videl ve skutecnosti a chvilku ho pouzival a nevidel jsem problem v displeji, prisel mi dobry. Mozna, kdyby staly dva notebooky s ruznymi displeji vedle sebe, tak by to rozdil byt mohl, ale to nemuzu posoudil. Full HD na velikost monitoru mi prijde dostatecny.

Můžu ještě pár otázek?
1) Jakou jsi měl konfiguraci? Tu s 500GB HDD, i5 a 8GB RAM?
2) Hrál jsi na tom i některé náročnjší a novější hry? Pokud ano, je pro ně dosatečný výkon?


1) Konfiguraci za 30k - i7, 256SSD, 16GB RAM a FHD. Průser je, že ho nemají skladem(bohemka, alza, czc), měli poslední kus na bohemce, ale čekám na prachy od alzy a na bohemce ho zatím vyřadili z nabídky. Teď musím řešit jestli si připlatit 5k za konfig s UHD nebo jít do Aceru V15 NB (zvyknout si na stupidní umístění konektorů, zbytečný 1TB HDD)
2) Hrál jsem hlavně Sniper Elite 2 a War Thunder. Určitě to nebylo na ultra, u SE si už nepamatuju na nastavení, ale WT sem měl myslím na vysoké.
EDIT: Jakožto olomoučák budu chtít zajít osobně do bohemky, takže z jejich výberu to vypadá na Acer V15, IPS display je plus a 1TB kdyžtak vyměním za druhé SSD
Acer Aspire M5 - i7-3537U | GT 640M LE | 15,6" HD TN | 256GB SSD | 6GB RAM
Lenovo Y50-70 - i7-4710HQ | GTX 860M | 15,6" FHD TN | 256GB SSD | 16GB

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 29 pro 2014 17:45

vspingu píše:
Michal.v píše:
vspingu píše:No těžko říct jestli jsou to nekvalitní notebooky nebo jen blbý kus. Po 2 měsících mi to začalo házet modrou smrt, nejspíš odešla nějaká RAMka. Zítra po vyzvednutí peněz si ovšem jdu koupit ten stejný. Ta konfigurace mi prostě vyhovuje a ikdyž všichni nadávají na displej, tak pro uživatele přecházejícího z HD TN panelu je FHD TN panel naprosto ok.


Ja jsem ho videl ve skutecnosti a chvilku ho pouzival a nevidel jsem problem v displeji, prisel mi dobry. Mozna, kdyby staly dva notebooky s ruznymi displeji vedle sebe, tak by to rozdil byt mohl, ale to nemuzu posoudil. Full HD na velikost monitoru mi prijde dostatecny.

Můžu ještě pár otázek?
1) Jakou jsi měl konfiguraci? Tu s 500GB HDD, i5 a 8GB RAM?
2) Hrál jsi na tom i některé náročnjší a novější hry? Pokud ano, je pro ně dosatečný výkon?


1) Konfiguraci za 30k - i7, 256SSD, 16GB RAM a FHD. Průser je, že ho nemají skladem(bohemka, alza, czc), měli poslední kus na bohemce, ale čekám na prachy od alzy a na bohemce ho zatím vyřadili z nabídky. Teď musím řešit jestli si připlatit 5k za konfig s UHD nebo jít do Aceru V15 NB (zvyknout si na stupidní umístění konektorů, zbytečný 1TB HDD)
2) Hrál jsem hlavně Sniper Elite 2 a War Thunder. Určitě to nebylo na ultra, u SE si už nepamatuju na nastavení, ale WT sem měl myslím na vysoké.
EDIT: Jakožto olomoučák budu chtít zajít osobně do bohemky, takže z jejich výberu to vypadá na Acer V15, IPS display je plus a 1TB kdyžtak vyměním za druhé SSD



Nad Acer V15 jsem taky uvazoval, ale kdyz jsem ho videl, tak se mi zdalo zpracovani o neco horsi, predevsim displej, kdyz se zavira notebook nebo zkusis displej vzit za roh, tak dost pruzi. Mel jsem z toho strach, aby to neco vydrzelo. jinak je vzhledove slusny. Ty konektory na jedne strane je skoda, ale da se to prezit, i kdyz to nekdy muze prekazet. Grafika ma jen 2GB, ale to by asi melo byt v pohode. Lenovo se mi zda celkove lepe zpracovany a odolnejsi. Tezko rict, jak to bude s chlazenim, ale pocitove se mi zda, ze bude lepsi u Lenova, skutecnost ale muze byt jina, je to jen muj dojem z umisteni nasavacich a vyfukovacich otvoru. Oba budou ale vykonove asi hodne podobne a dost casto je tady srovnavali.
Jeste dva dotazy k Lenovu Y50:
1) Je moznost pridat jeste jeden disk nebo v pripade, ze bych chtel jiny disk (SSD), tak bych musel ten puvodni vyndat a nahradit ho jinym?

2) Pokud bych vymenil cely disk u Lenova, jak je to s instalaci W8, ktery je predinstalovany. Musim koupit znovu Win8 nebo nekde sezenu instalaci a seriove cislo puvodiho systemu?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 pro 2014 19:49

prosim uzivatelov Michal.v a vspingu aby dodrziavali pravidla fora o citaciach a citovali len to na co reaguju a nie celu diskusiu. neda sa to citat.

moderator

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 29 pro 2014 23:30

Ghost píše:prosim uzivatelov Michal.v a vspingu aby dodrziavali pravidla fora o citaciach a citovali len to na co reaguju a nie celu diskusiu. neda sa to citat.

moderator


Opet cituji, ale ted to snad nevadi. Omlouvam se a polepsim se :-)
Mate pravdu, ze je to potom mene prehledne.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 pro 2014 01:34

vspingu píše:Zítra po vyzvednutí peněz si ovšem jdu koupit ten stejný. Ta konfigurace mi prostě vyhovuje a ikdyž všichni nadávají na displej, tak pro uživatele přecházejícího z HD TN panelu je FHD TN panel naprosto ok.


A proc si nevezmes radeji Acer V15?
Asus ROG Strix G18

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 30 pro 2014 14:05

Dnes jsem se byl na Acer V15 znovu podivat v Electroworldu a zpracovani nevypada spatne, ale jak uz jsem psal, tak se mi zda dost slaby displej, ktery hodne pruzi a konektory na jedne strane muzou taky byt obcas nevyhodou. Co se mi na nem libi je to, ze na pouzitych materialech nejsou videt tolik otisky prstu, jako u Lenova, kde je to opravdu na viku dost priserne, ale casem se to opatle cele a tim se otisky ztrati :-).
Pokud bych volil, tak moje volaba hlavne kvuli tomu tenkemu displeji a konetoretum na jedne strane u Aceru by byl notebook Lenovo Y50. Dalsi vec, ze ktere mam obavu je to, ze podle nekterych recenzi jsou problemy s pripojenim Wifi a vypadkum signalu. Podobny problem mam u telefonu LG G2, kde bych to necekal a muzu rict, ze je opravdu neprijemne, kdyz jse na wifi a najednou se wifi odpoji a vypadne signal.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 pro 2014 14:22

U V15 už je to opravené.
LG G2 má přítelkyně po mě a žádné výpadky na WIFI nemá.
Asus ROG Strix G18

Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvekod Michal.v » 30 pro 2014 21:24

Ja mel LG G2 po asi pul roce na reklamaci a menili celou zakladovou desku a od te doby to je s problemama. Do vymeny nebyl zadny problem a co jsem cetl na forech, tak je to zavisle od kusu, nekde problem je a nekde ne. Odhodlavam se na dalsi reklamaci, jen premyslim, co pouzivat do doby vyrizeni reklamace, ke starsim pristrojum se mi nechce moc vracet, prece jen si clovek rychle zvykne na kvalitni telefon a nechce se mu slevovat :-) Obecne by to G2 nemala delat. To sem ale do diskuze moc nepatri. Jestli to uz opravili u Aceru V15, tak jedine dobre, ale jak vim, ze nedostanu starsi vyrobek, kde muze byt problem? Pokud je to opravdu opravene, tak dalsi duvod, proc Acer koupit.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 31 pro 2014 02:18

Byl to SW problem ;)
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů