Lenovo IdeaPad Z50-70 vs Acer Aspire E15 Midnight Black

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

Který?

Anketa končí za 17 lis 2014 00:37

Lenovo IdeaPad Z50-70 (59432382)
0
Žádná hlasování
Acer Aspire E15 Midnight Black (NX.MQ0EC.001)
2
100%
 
Celkem hlasů: 2

Omar Bomba
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 kvě 2010 18:00

Lenovo IdeaPad Z50-70 vs Acer Aspire E15 Midnight Black

Příspěvekod Omar Bomba » 10 lis 2014 00:37

Zdravím, potřebuji rychlou radu. Vybírám mezi:
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-7 ... 192118.htm
a
http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-black-d2120974.htm

Původně jsem byl rozhodlí pro lenovo, ale něco málo jsem si teď přečetl a dostal jsem se k Aceru, který papírově vypadá parádně. Je procesor v Aceru o tolik vykonější? Který na tom bude lepé s kvalitou zpracování a spolehlivostí? Minimalně 2x týdně ho budu přenášet. O RAM a HDD jsem se u Acera dočetl, to by mi asi nevadilo. Pro Lenovo mi hraje vysoké rozlišení (občas pracuji v autocadu). Jsem zvyklý na 17.3 1600x900, trošku se bojím, že HD+ rozlišení u Acera bude nedostatečné. Další plus pro Lenovo je SSHD a minus operační systém. Občas si zahraji nějakou hru, tak mi grafika v této cenové relaci přijde ideální. Zajímal by mě váš názor pro co se rozhodnout. Děkuji

Kuba5
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 říj 2014 21:28

Příspěvekod Kuba5 » 10 lis 2014 14:06

Rozhodoval jsem se stejně a nakonec jsem zvolil E15, ale ve finále to bylo spíš i kvůli pěnězům.
Každopádně ten Acer je na tu cenu opravdu velmi výkonný notebook a zatím mi zvládá všechny hry, ale není na to samozřejmě primárně určen.
Celkové zpracování je takové průměrné, ale něco snad vydrží.
Klávesnice se mi hodně líbí, je to chiclet a píše se mi na ní fakt dobře, touchpad je také velmi přesný a pohodlný.
Velký bonus k výkonu je výdrž baterie, vydrží dlouho, ale hodně záleží na jasu a celkovém použití notebooku, ale v prohlížeči by 6 hodin asi mělo jít.
Zvuk není nejlepší, ale není to tak strašné, od notebooku neočekávám nijak extra kvalitní zvuk.
Největší problém u tohoto Aceru je ale rozlišení, na hry je to samozřejmě ideální, ale práce na notebooku není moc pohodlná, mně osobně to až tolik nevadí, ale při příštím nákupu bych asi volil už jen fullHD, na druhou stranu se obávám, že to už je zase moc na rozlišení 15.6", ale nevím, to nedokážu posoudit, asi to bude pořád lepší než mít všechno velké.
No jestli chceš víc hrát hry, asi bych šel do Aceru, ale jestli máš notebook spíš na práci (Office atd.), doporučuju ti Lenovo s fullHD, ale nezapomeň na rozdíl v baterii.

Omar Bomba
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 kvě 2010 18:00

Příspěvekod Omar Bomba » 10 lis 2014 15:09

Díky za info. Právě jsem ten Acer koupil :D
To rozlišení pro mě bylo velkou výhodou, ale ten Acer měl víc výhod a tak u mě nakonec vyhrál. Baterku jsem neřešil, NB bude pernamentně v síti. Snad se s tím rozlišením nějak poperu :wink:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů