Notebook na práci (a na vše ostatní), 15", 25000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
The lachiM
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014 23:08

Notebook na práci (a na vše ostatní), 15", 25000 Kč

Příspěvekod The lachiM » 26 říj 2014 23:10

Ahoj, byl bych rád, kdybyste mně pomohli s výběrem nového notebooku. Starý již bohužel nenávratně dosloužil.

Určení: Primárně na práci, což je v mém případě virtualizace různých OS, programování (C#, Java). V podstatě se pohybuji ve všem možném, od základní úpravy fotek, přes programování, po správu sítí a OS či občasnou tvorbu webových stránek. Ntb bude mým jediným počítačem (klasický PC nemám) a bude sloužit ke všemu. Občas si pustím film, ve volné chvíli (což je spíš zázračně, takže silně okrajová záležitost) si zahraji i nějakou hru.

Rozpočet: Čím méně, tím samozřejmě lépe, nicméně počítám s cenou kolem 25000 Kč (Strop, přes který se nehnu ani kdybych chtěl je 30000 Kč, ale se vším, co píšu níže - RAM, SSD).

Ergonomie: Minimálně pro nadcházející rok nepočítám s tím, že bych, kromě myši, používal externí monitor nebo klávesnici.

Velikost: 15". Můj současný ntb váží 3 kg, s adaptérem téměř 3,5 kg. Shodit kilo dolů by neměl být problém, Tj. do 2-2,5kg.

Výdrž: Představuji si alespoň 6h při kancelářské práci se zapnutou Wi-Fi. Aktuálně to není potřeba, neboť ntb téměř nepřenáším, nicméně ještě před dvěma lety jsem ntb bral denně s sebou. Jak to bude za rok nemohu říci.

Značka: Nemám vyhrazenou. I když z nepodložených předsudků bych se Aceru, Asusu a MSI rád vyhnul. Sony bych se zase rád vyhnul kvůli již ukončené výrobě ntb.

OS: Na ntb poběží dva OS, Win + OS z rodiny Linux (konkrétně ještě nejsem rozhodnut). U Win preferuji W7 Pro, ale při výběru ntb bych se dle toho nerozhodoval (W7 si mohu sehnat i skrze práci či školu zdarma a legálně).

Displej: Full HD 1920x1080, matný. Úhel otevření alespoň 140°.

CPU: Intel - Haswell (nebo novější :-D )

RAM: 8 GB. Neztratím-li záruku, klidně koupím ntb se 4 GB a 4 GB dokoupím a přidám sám. Nicméně se cenově musím pohybovat tam, kde jsem psal.

Grafická karta: Bude potřeba? Podle testů z 3DMarku by měly být i integrované Haswellácké výkonější než moje současná v ntb (ATI Mobility Radeon HD 4530).

Pevný disk: Jednoznačně SSD na systémy, min 120 GB + HDD na data, rád bych tam viděl 1TB, ale bude-li tam 500 GB, měnit ho nebudu. A jelikož je ntb s dvěma slotama pro disk jako šafránu, je třeba hledat ntb s mSatou či M2. A pravidlo jako u RAM: Dokoupím, vyměním/přidám, ale nesmím ztratit záruku.

Optická mechanika: Zařídím se i bez ní.

Ostatní: Ntb MUSÍ MÍT numerický blok a podsvícenou klávesnici. Jednoznačně Gigabit Ethernet LAN. Taktéž připojuji často různá USB zařízení, tedy 3 USB beru jako základ. Čtečku SD karet. To bohužel silně omezí výběr. Kvalitní silnou Wi-Fi. (To bude ale už spíše o zkušenostech.) Potěší čtečka otisku prstů.

Design: Ten bude vždy subjektivní, nicméně dám přednost konzervativnějšímu stylu.

Servisní možnosti: NBD apod. neřešit.

Předpokládaná životnost: Současný ntb vydržel 5 let s problémy. Od tohoto očekávám 5 let bez problémů. :-D

Rád bych doplnil, že vše zmíněné v určení ntb jsem dělal i doteď na HP Pavilion dv6-2020ec (AMD Athlon II Dual Core M300, 15.6" LED 1366x768, 4GB DDR2, HD4530 512MB, 320GB 7.2k) včetně hraní Crysis. Ovšem hraní her pro mě neznamená na plné detaily, ale klidně i na ty nejnižší.

Zatím jsem se koukal po ThinkPadu S540, bohužel jsem na rozpacích z jejich klávesnice a počet USB je jen 2.
Dále jsem si našel Toshibu Tecra Z50. Ta ovšem za poměrně vysokou cenu nabízí jen 4 GB RAM, integrovanou GK (ThinkPady S540 v této cenové hladině mají již dedikovanou) a nenabízí mSatu či M2 (což je největší zádrhel).

Co říkáte na Toshiba Satellite S50? Co se týče značkek Toshiba a Fujitsu, tak se vůbec nevyznám. Jen s FJS jsem neměl dobrou zkušenost, ale jednalo se o řadu Amilo.

Díky za doporučení a rady.

F1N3ST
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 03 črc 2011 19:06
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod F1N3ST » 27 říj 2014 01:27

Osobně jsem měl ASUS 3 a půl roku a nebyla jediná závada. Každopádně pokud by jsi se nebránil Asusu, můžeš se mrknout na tento model http://www.alza.cz/asus-n56jn-cn047h-d603534.htm#popis snad splnuje veškeré Tvé požadavky. Mimo to, musím teda říct, že tvůj příspěvek je ukázkový :)

The lachiM
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014 23:08

Příspěvekod The lachiM » 28 říj 2014 16:28

Díky za tip. Když bude Asus vyhovovat mým podmínkám, určitě se bránit nebudu. Bohužel ale má jen jeden slot na HDD a mSatu nebo m.2 bohužel nemá.

designme
píše často
Příspěvky: 217
Registrován: 19 črc 2008 11:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designme » 28 říj 2014 19:20

Acer V15 Nitro
http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitr ... 168134.htm

Da sa dokupit aj on-site zaruka
Digital designer
Acer Nitro V15 VN7-591G-76L9 (i7-4710HQ, 16GB, 128GB SSD + 1TB HDD, GF 860M, Win10)

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 říj 2014 18:39

Neuvažoval jsi třeba o nějakém repasovaném korporátním noťasu? Např. mě napadá ThinkPad T420 - nemá sice nejnovější Haswell, ale Sandy-Bridge o tolik pomalejší není, narveš tam 16 GB paměti + mSata SSD a bude tam třeba i na 2 roky záruka. Navíc se i s dokinou vlezeš do takových 15000 a tím pádem ti zbyte ještě 10 na externí monitor?

The lachiM
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014 23:08

Příspěvekod The lachiM » 31 říj 2014 20:19

klvy: Zajímavá možnost. Jen zrovna T420 nebude tou pravou volbou (jen 14" displej, bez numerického bloku). Volba nejnovější technologie, Haswellu, je logická - více výkonu, méně spotřeby, déle bude držet krok s dobou. Nicméně záměr chápu, dobrá myšlenka a zkusím se po nějakých repasovaných ntb (nejlépe po ThinkPadech) podívat.

ochjich
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 srp 2014 23:48

Příspěvekod ochjich » 01 lis 2014 12:58

Můžu se na něco zeptat? Nerozumím tak dokonale notebookům, proto bych se chtěl zeptat zda statčí jen 3 článková baterie, podle toho co jsem zjistil má nižší výdrž. A dvoujádro, já bych na něm chtěl občas i hrát hry, nevím jak velkou v tom hraje roli počet jader ale není to málo? Dekuju za odpověď


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 116 hostů