nový nebo použitý

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
wwkkk
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2013 18:02

nový nebo použitý

Příspěvekod wwkkk » 22 říj 2014 17:08

Poradil by někdo.
Potřebuji 2 notebooky na provozovnu za účelem objednávání zboží takže pouze internet a email zobrazení nabídek od dodavatelů textové soubory . Bude se sním chodit po provozovně myslel jsem velikost kolem 14 -15 .

Koupili by jste nový ceny jsou kolem 6000 co jsem koukal.
Nebo repas-použitý +- ve stejné ceně levnější odkud ?

Hlavně budou snim zacházet zaměstnanci tak aby něco vydržel !

Poraďte jaký tip značku děkuji předem.

Thompson111
píše často
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2009 21:33

Příspěvekod Thompson111 » 22 říj 2014 18:42

Repasovaný lenovo T400.
Acer V15 nitro black i5, GTX860M
Before: Macbook Pro 15" mid 2012, GT650M ,Macbook Pro 13" retina, late 2013,Lenovo Y500 ,Asus M50VN, Asus U80V, Acer Aspire One D250

wwkkk
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2013 18:02

Příspěvekod wwkkk » 23 říj 2014 21:44

To vypadá dobře dik.

Ještě se chci zeptat jakej je nastupce nebo nějakej dobrej odolnej notebook kterej se da teď koupit novej

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 23 říj 2014 21:47

Dobrej novej odolnej notebook za 6000,- na trhu neni.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

wwkkk
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2013 18:02

Příspěvekod wwkkk » 23 říj 2014 21:58

Jasny nemyslim za 6000 treba do 30 000 ?

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 23 říj 2014 23:15

To je obrovskej rozdíl - 6000 za použitý, nebo klidně 30000,- za nový.
Kolem 30000 už je (v rámci toho, že potřebuješ prakticky jen odolnost vůči zaměstnancům a přenositelnost) velký výběr základních řad třeba Dell Latitude (6440, 6540, 7440), Lenovo T440 (P,S), HP Probook, Elitebook atd atd, tedy "bussines" notebooky, které jsou mechanicky určené pro méně šetrné zacházení, častý přenos/převoz a hlavně se dají koupit s typy záruk, kde máš notebook maximálně do několika desítek hodin opět opravený.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

wwkkk
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2013 18:02

Příspěvekod wwkkk » 24 říj 2014 14:28

Blbě sem položil otázku Pro zaměstnance sem objednal lenovo T400 který je plně dostačující pro jejich potřeby dik za radu . Ale četl jsem recenze kde se psalo že ve své době to byl dobrej odolnej notebook . Tak mě zajímalo jaký jsou dnes možnosti nástupci odolných notebooku že bych si třeba pro sebe pořídil novější dost snim cestuji tak dostvá zabrat muže být klidně levnější 30 000 je strop . Pro zaměstnance za 30000 :shock: když by ho nerozbili tak ho ukradnou.

dockalacek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2012 16:02

Příspěvekod dockalacek » 25 říj 2014 10:17

Nechci být OT, ale při posledním příspěvku tazatele jsem si povzdychl. Zdá se, že nemá moc vysoké mínění o svých zaměstnancích (podřízených?). Sobě notebook za 30, zaměstnancům za 6 - použitý nebo nový. Předpokládám, že jeho podřízenými snad nejsou ti z řad nepřizpůsobivých, takže obavy jsou liché myslím.

Samozřejmě jim nemusí kupovat za 30, ale i ta T400 bude dost stará, baterka v háji, atd. A nové notebooky za 6 000 korun mají eNková Pentia a Celerony a tam to bude utrpení. Čili pokud je to do nějakého stacionáře pro postižené, jen na vedení účetnictví, tak k tomu opravdu nepotřebujete T400. Klidně jakýkoliv použitý.

Na druhou stranu - takový Travelmate P253 s Celeronem 1005M, jež na kancl věci bude stačit bohatě a s Windows 8 stojí necelých 9 000 korun (nový!)

Dobrá je i Extensa 2510 s 3556U + W8 stojí pod desítku.

No a jestli jsou Vašimi podřízenými obchodní zástupci, ekonomičtí vedoucí, tak si uvědomte, že je notebook i trochu reprezentuje a že si zaslouží při práci dobrou ergonomii, což jim nový notebook za 6k nedá (možná s Linuxem) a pracovat na 5 let starém stroji, bez záruky nebo s jen krátkou, to také nevypadá zrovna ekonomicky.

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 25 říj 2014 12:41

To bych vcelku nechal na zvážení, jak a co pořídít zaměstnancům - znám zaměstnance, kteří budou svěřený notebook opečovávat v maximální možné míře a znám zaměstnance, kteří s ním budou třískat už jen z principu (třeba v myšlence, že když ho rozbijou, nebudou muset chvilku pracovat, než se jim sežene nový, bohužel...)
Také nevím, která kancelář bude "reprezentovat" lépe - jeslti vybavená Thinkpady (byť staršími), nebo ultralowend Acery - to je otázka, zda se tam prodávají brambory, nebo Maserati - v případě brambor to bude každému návštěvníkovi šumák, v druhém případě už tomu tak být nemusí.
Nicméně po stránce mechanické výdrže při častém přenášení (jak se píše v úvodu, že se budou noteboky často pohybovat po provozovně), tam bych stále věřil na delší výdrž služby "starému" Thinkpadu, než novému lowendu.
Staré Thinkpady asi dnes neoslní výkonem, nicméně na běžnou kancelařinu jejich lepší konfigurace stále bohatě dostačuje (do nedávna jsem měl v práci zadokovaný Dell E6400=stejně "rychlý" notebook podobné generace) a nebyl problém na něm dělat relativně cokoliv z kancelařiny + klidně úpravy fotek z 30 MB RAWů. Precision M6600 ze systémovým SSD, I7 a 16 GB paměti to samozřejmě zvládá rychleji, ale přesto jsem měl pocit, že asi 6 let starý notebook není zrovna brzdou práce.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

dockalacek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2012 16:02

Příspěvekod dockalacek » 26 říj 2014 10:21

Jo, v zásadě souhlasím, jen mi tazatelova formulace přišla trochu nešťastná a to říkám velmi diplomaticky. Naopak nesouhlasím s tím, že ty postované ACERY jsou ultra low-end, cenou ano, ale zpracováním je třeba ta starší P253 rozhodně lepší než většina ostatních notebooků v dané ceně a možná i přes ní.

Ta Extensa je taky nadstandardní za ty peníze, i když máš pravdu v tom, že zpracováním (odolností) soupeřit s T400 nemůže. Další solidní volbou by mohly být Probooky 450 s i3-4000M už za nějakých 12 000.

O tom, že by výkon T400 nedostačoval, jsem se ani slůvkem nezmínil, tam nebude problém vůbec. Jde jen o to, že to bude bez záruky nebo s jen velmi krátkou, baterie pravděpodobně mrtvá, což samozřejmě nemusí vadit, když se pracuje u zásuvky, ale jelikož se bude hodně tahat, předpokládám, že baterka ve fajn stavu by potěšila. A nová stojí tak 2 000, takže to už máme 8 000.

Já mám prostě rád jistotu, nové věci, se zárukou. U použitého ji nikdy nemáš, nevíš, kolik času má před sebou, může odejít disk, deska, displej. Jasně, to se může stát i u nového, ale tam jsi alespoň krytý zárukou po dobu dvou let.

Jaksi mi nesedla forma toho dotazu - pochopil bych to u důchodce, který nemá peněz nazbyt. Ale dotaz od zaměstnavatele na notebook pro zaměstnance za 6 000 (a ještě odolný) je mimo mísu. Krásně to ukazuje, jak si svých podřízených váží. Přitom pro sebe neváhá pořídit stroj za pětinásobek, inu pravý kapitalista.

Nemusíte se mnou souhlasit, ale mým cílem bylo poukázat, že notebook za 6 000, at nový nebo použitý, není dobrý nápad. A že nové, kvalitativně slušné notebooky (žádný Aspire) s plnou zárukou, nejsou o tolik dražší..

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 27 říj 2014 11:54

dockalacek píše:Krásně to ukazuje, jak si svých podřízených váží. Přitom pro sebe neváhá pořídit stroj za pětinásobek, inu pravý kapitalista.
Tohle je podle mě dost mimo. Na začátku píše, že potřebuje něco do provozovny na objednávky. To je stroj, u kterýho se nejspíš vystřídá x lidí, jen aby vykonali jednu činnost a šli dál. Na to neni potřeba vyhazovat moc peněz, protože to splní skoro cokoli, co je ještě funkční.

Tyhle kecy o "pravých kapitalistech" jsou hrozný štěky. Znám to právě i z té strany člověka, co každý rok je dost ve stresu, aby vyšly peníze, a hodně přemýšlí, kde si může dovolit utratit. Takže u nás je běžný, že je v provozu třeba ThinkPad R60, a dokud pojede, tak se měnit nebude. Pozice zaměstnance je v určitém ohledu strašně jednoduchá, protože člověk má nějaký práva a jistoty (třeba už jenom to, že mu pravidelně chodí plat), což při podnikání moc neplatí.... ale holt pod slovem podnikatel si dnes průměrný člověk představí spíš někoho v černém SUV, kdo vybržďuje na dálnici autobusy :roll:.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

dockalacek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2012 16:02

Příspěvekod dockalacek » 28 říj 2014 10:25

Má formulovat lépe. Jo, četl jsem příspěvek pozorně - pokud myslel přenášení z kanclu do kanclu (jen mezi místnostmi), tak na to opravdu T400 nepotřebuje, to zvládne v podstatě cokoliv. Vtip je v tom, že jak nový, tak použitý za 6k prostě skýtá rizika.

Upřímně je mi líto, že se ho ještě zastáváš, protože ta věta "že ho rozbijou nebo ukradnou", tak ta mě docela nadzvedla. Ne, nejsem komanč a nikdy jsem je nevolil, ale osobně bych si nikdy nedovolil tohle o svých podřízených napsat. Nezlob se na mě, to od něj nevyznělo dobře a ani hezky. Může si to myslet, ale napsat to veřejně, nevím, mohl si to odpustit.

A když už jsme u mého štěku - nemám trochu pravdu? Nemyslím tady, to ať si každý přebere sám. Samozřejmě nepopírám, že je dost podnikatelů, kteří si svých podřízených váží (a vůbec nemyslím tím, že jim koupí nepoužité notebooky), ale že si jich váží lidsky, uznávají je a slušně a poctivě platí. Na a pak jsou samozřejmě ti, kteří, jak sám píšeš, chodí v drahých oblecích, jezdí v německých SUV a když mají přidat svým zaměstnancům plat zvýšený o inflaci, těžce se kroutí. Ale příští rok si neodpustí nový model X5ky. Věřím, že tohle NENÍ případ tazatele. Věř ale tomu, že takových podnikatelů, kteří na lidi kašlou, je hodně. Pak se nemůžeš divit, že označení "podnikatel" má v české společnosti pejorativní charakter, což, jak sám uznávám, není vůči těm poctivým fér.

Na druhou stranu je pravda i to, že Češi, jako národ, jsme neobyčejně závistiví a nepřející. Jakmile je někdo bohatý a úspěšný, hned spekulujeme, kde to nakradl, vytuneloval. Tohle zas vadí mně. I když vzhledem k tomu, co se dělo v divokých privatizačních 90. letech, vzhledem k obrovské míře korupce, která tu je, se tomu příliš nedivím. Ale tyhle debaty na forum o noteboocích asi nepatří, ne?

Pokud opravdu nemá peníze a 6 000 je strop, pak dejme tomu. Ok, omlouvám se a beru zpět. I když podle mě ten rozdíl 6 000 při koupi dvou nových P253 není tak markantní (18k = 2xP253, VS 12k = 2xT400).

Pokud ale jediným důvodem tohoto kroku byl strach z rozbití či ukradnutí zaměstnanci, pak je to velmi smutné a o něčem to svědčí, nemyslíš? Třeba o důvěře, o tom, jak máš zaměstnance vychované. Normální rozumně uvažující zaměstnanec se k firemním věcem chová s úctou (auto, notebook, mobil) a ne ve stylu: "Je to firemní, z mý kapsy to nejde, tak to pořádně zrasuju!" Jestli se zaměstnanci ovšem takhle chovají, tak je něco špatně a je otázka, co je k tomu vede.

edit:

A pokud svým zaměstnancům pořizuji nějaký stroj, musím trochu počítat s tím, že se může rozbít, že ho někdo může ukrást (nemyslím zaměstnanec, kdokoliv). Vždy, když věc používáš, může se rozbít. Používáním. To je prostě riziko. A věci jsou od toho, aby se používaly. Takhle bys mohl podřízeným koupit propisku a sešit a nechat je to dělat růčo fůčo:-) Když ztratí propisku za dvacku, nikoho to nepoloží. Myslím si, že zaměstnanci ÚMYSLNĚ ničící zařízení zaměstnavatele jsou velká vzácnost. A nebo svého nadřízeného musí opravdu nenávidět.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů