Výběr notebooku pro prácí v DAW softwaru, Mac vs. PC

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
tej0
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 13 kvě 2014 18:39

Výběr notebooku pro prácí v DAW softwaru, Mac vs. PC

Příspěvekod tej0 » 04 říj 2014 20:08

Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o radu, či spíše názor na moje současné rozhodování. Vzhledem k tomu, že jsem na jaře zničil díky své hlouposti svůj Macbook Pro 2012, poslední model bez retiny, tak se nyní rozhoduji o koupi dalšího počítače. Krom standardních činností jsem na macbooku hlavně skládal hudbu v Logic Pro X. Za tento software jsem popravdě na Windows nenašel náhradu (což je pro mě první plus u Applu, ne však limitující). Teď se rozhoduji (ikdyž je to doslova míchání jablek s hruškama) mezi novým Acer Aspire V15 Nitro a nejlevnější verzí nejnovějšího MacBooku Pro 13 Retina. Vím, že u Aceru dostanu o dost větší výkon za stejné peníze, nebo výkon stejný za peníze daleko menší u Aceru (myšleno jako srovnání s Acerem v nižší konfiguraci za 23 tisíc) zejména co se grafické karty týče. Také 1 TB HDD hraje ve prospěch Aceru. Hry však nehraju a také nepoužívám aplikace náročné na grafiku. Na druhou stranu je asi jasné, že mechanické zpracování a kvalita je někde jinde. Stějne to pravděpodobně bude i s touchpadem, který je u Maců patrně na nejvyšší úrovni. Mým požadavkem je, aby mi počítač vydržel pokud možno co nejdéle. S Acery nemám zkušenost, proto se také ptám jak je to u nich s kvalitou a poruchovostí. Jsem student a počítač prakticky pořád někam převážím a přenáším. Velikost displeye nehraje roli, jelikož na práci používám externí. Také výdrž a velikost hraje ve prospěch Applu (ikdyž ten je 13palcový, takže nelze zcela spravedlivě srovnat). Také jsem nebyl schopen najít srovnání výkonů procesorů těchto počítaču. V neprospěch Applu naopak stojí fakt, že jak SSD disk, tak RAM nelze časem upgradovat (pro mě osobně jedna z velkých nevýhod). Diskuse na téma OSX vs Windows nemá pro mne smysl, preferuji OSX, ale s Windows nemám problém, tudíž ani toto pro mne není rozhodující faktor. Až teda na výše zmíněný software, která je jen pro OSX.
Ocením jakýkoliv názor či radu, ať už ve prospěch Applu či Aceru. Předem všem děkuji
Zdraví Staněk

(EDIT. obchod iStyle nyní nabízí pro studenty 12% slevu, proto se bavím o srovnatelné ceně nejvyšší řady Aceru a nejlevnějšího Macu)

swenak
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Příspěvekod swenak » 15 říj 2014 19:10

Kup Macbook, pokud očekáváš kvalitní stroj, vyladěný, dobře zpracovaný. Jen pozor, Iris není moc výkonný a s Retinou má někdy problém, ale není to nic tragické.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů