notebook škola, hry, práce - 30000

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Zmaty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2014 11:58

notebook škola, hry, práce - 30000

Příspěvekod Zmaty » 25 zář 2014 12:38

Ahoj,

vybírám notebook na statické výpočty, autocad a hry.
požadavky: matný display s full hd rozlišením, grafickou kartu na úrovni gtx860m nebo vyšší, plnohodnotný SSD disk, I7 procesor. Notebook budu často přenášet, takže bych ocenil kvalitní zpracování. Na hmotnosti mi nezáleží.

Co se týče výkonu, tak bych se spokojil např. s tímto lenovem http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-7 ... .htm#popis ale jelikož vybírám notebook proto, že můj starý ideapad y500 neodešel po měsíci ze servisu s uvolněným drátem k displayi a podobně dopadl bráchovo y510 tak jsem lenovo zavrhnul

Dále jsem přemýšlel, že bych počkal na asus G551, ale příspěvěk odsud http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... c&start=15 mě odradil, také nemám kvůli začátku školy čas čekat do listopadu.

Mým dalším adeptem je http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitr ... 168104.htm
Na aceru mě odrazuje, že je to acer, ale doba vybírání notebooku podle značky s ohledem na to, jak dopadla dvě lenova, co jsme měli doma je pryč...
Dále se mi moc nelíbí design tohoto aceru (ta stříbrná lišta) a že má všechny konektory na jedné straně
Co jsem tak koukal, tak v této cenové kategorii nic moc jiného není a proto o něm vážně uvažuji.
Chtěl bych se jen zeptat, dá se ten 128GB SSD disk považovat za plnohodnotné SSD? Jak je to s teplotama a výkonem procesoru? Z různých zdrojů jsem četl, že s tím má někdo potíže, někdo zase vůbec ne, nemáte někdo vlastní zkušenosti? (Čím více tím lépe)
Dále jsem přemýšlel, že bych si nechal prodloužit záruku a zajistil bych si rychlé vyřízení servisu zakoupením http://www.czc.cz/acer-rozsireni-zaruky ... ipskl7pppd nemáte s touto službou někdo nějaé zkušenosti? Nemají tuto službu i na alze? nikde jsem to tam nenašel a na czc jsem zase nenašel acer v této konfiguraci.

Ocením každou dobrou radu, připomínku či nápad,

Děkuji, Ondra

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 zář 2014 13:58

Nic jiného do 30tis než ten Acer mě nenapadá.Jinak Jirka má zde na tento Acer recenzi.Tak si to přečti.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Skorpy
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2012 17:43

Příspěvekod Skorpy » 25 zář 2014 14:16

Stejné dilema, jako mám já. A nakonec půjdu do toho Aceru Nitro...

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 zář 2014 14:44

Nebo chvilku vyckejte...ma prijit na trh inovovana rada Y50 od Lenova.
Asus ROG Strix G18

vspingu
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 dub 2010 13:00

Příspěvekod vspingu » 25 zář 2014 15:44

orgasmic píše:Nebo chvilku vyckejte...ma prijit na trh inovovana rada Y50 od Lenova.

Bohužel inovace nula nula prd. Ptal jsem se na FB Lenovo Czech: "Jde spíše o minoritní změny - tedy jiná kapacita úložiště apod."

Zmaty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2014 11:58

Příspěvekod Zmaty » 25 zář 2014 15:50

orgasmic píše:Nebo chvilku vyckejte...ma prijit na trh inovovana rada Y50 od Lenova.



Po mé zkušenosti s reklamací ideapadu y500 a bráchovo y510 kdy po 30 dnech neopravili uvolněný kabel a obecně jsem tam musel 6x volat, než jsem se doatal k voucheru na odeslání do Německa už lenovo nechci.

Půjdu nejspíš do toho aceru, ale chtěl bych k tomu rozšířenou záruku s opravou do druhého dne, jen jsem ji na alze nenašel. Lze to koupit třeba u czc a následně aplikovat na notebook z alzy?

mech13
píše často
Příspěvky: 143
Registrován: 11 zář 2007 23:50

Příspěvekod mech13 » 25 zář 2014 18:18

U NBD zalezi, jestli ji vyrobce vubec pro dany model umoznuje dokoupit. To ze ji pro nektere NB nabizi neznamena, ze je dostupna pro vsechny

Zmaty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2014 11:58

Příspěvekod Zmaty » 25 zář 2014 20:04

Koulal jsem, že tam píšou: "pro všechny typy notebooků acer". Taky koukám , že se to registruje někde online, takže je nejspíš jedno, kde to koupím

ChevYdlak
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2014 23:04

Příspěvekod ChevYdlak » 28 zář 2014 12:44

Stejně bys asi měl nejlepší nějakým způsobem vyřešit situaci tak, abys mohl počkat na G551. Aspoň co a jak bude, protože předchozí model G550 byl podle mě do 30k nejlepší (snad jen že baterie byla 4článková a GPU v kombinaci s DDR3.. ale tj maličkost si myslím), ale ten už neseženeš. G551 by se neměla moc lišit, jen chlazení je vyřešeno jinak (G550 měla výfuky vzadu / G551 zboku), G551 má o něco lepší procesor a další drobnosti. Ale jestli opravdu vůbec nemůžeš čekat, možná by se ještě někde dal sehnat Asus N550JK http://www.asus.as/notebooky/asus-n550j ... -seda.html (tj vpodstatě G550JK, ale v jiných barvách)

Zmaty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2014 11:58

Příspěvekod Zmaty » 28 zář 2014 20:18

Bohužel to mám tak, že čím dýl déle čekám, tím více práce se mi kupí. Dostáváme jednu studentskou licenci na jméno u většiny softwaru, který potřebuju, takže to nemůžu nainstalovat jinam... Je to komplikované, prostě potřebuju notebook co nejdříve ;-) Zítra si jdu pro ten acer, ale děkuji všem za rady


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů