Něco jako Apple(air book 13")

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 06 črc 2014 13:59

No ja za sebe muzu rict, ze v OSX nemam problem s nicim. Vse je krasne prokreslene, vsechna pisma ok. Vsechny aplikace funguji vyborne.
I ten terminal - naprosto v pohode. Jde o nastaveni. Ja mam nastavenu tu nejvyssi hodnotu (odpovida 1680x1050) a nemam sebemensi problem s citelnosti, ci vykreslovanim cehokoliv. Stranky na internetu - jedu pres Safari a vse je v pohode.
Jedine co mi vadi je to, ze mam jeste stare 2011 Office z duvodu, ze sem tam neco musim vyexportovat v docx - a pouhe prevedeni z Pages nestaci - jsou tam chyby formatovani, takze musim doupravit ve Wordu. Ale delam s tim minimalne, takze ackoliv ta aplikace (Word) vypada hnusne, prezit se to da.
Kdyz nastavim jako swenak - nejlepsi pro retinu - fonty a ikony jsou osklive velke - ja mam radeji na obrazovce hodne obsahu.

A co se zpracovani tyka - 3 roky starej MacBook Air je konstrukcne jako novej (az na zaseky a sramy v hliniku - kterym se lze vyhnout jedine dobrym zachazenim). Asus Zenbook - uz po pul roce (v obchodech obcas pokud je tam ten kousek dyl) je znat, ze to je fakt jen napodobenina. To samy ten Samsung. Proste kvalitou se to Airu nevyrovna.

Co je na Airu zapor - jednoznacne display, ktery uz rozliseni a parametrove na nove IPS panely nestaci. Kdyz jsem mel vedle sebe Aira a Retinu 13, tak to by rozdil jak svina - ty barvy na Airu takove vybledle, nehezke - rozliseni nizke -pixely viditelne.
Snad uz letos Apple konecne vyjede s Airem s retinou.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

swenak
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Příspěvekod swenak » 06 črc 2014 14:47

Pro jistotu, to, co jsem psal se tykalo Windows na retině:) Souhlasím s tím, že 1680x1050 je optimum pro 15 (tedy pro mně), ale v nativním rozlišení. Ani OSX to nemá pod kontrolou, resp. aplikace třetích stran. Např. finder nativně otevřen může být OK, ale přes jinou aplikaci je jen zvětšen a čtverečkován. Obrázky v Safari jsou už z podstaty řešení nanic, vidět to je hlavně na banerech, nebo na logu. Ale jak jsem psal, je to jistě lepší, než provoz pod Windows:)

Osobně nesouhlasím s tím, že Air má zastaralé rozlišení, dle mého je ideální, ale IPS by se hodil, to ano:) Ono při vysokém rozlišní se namáhá i grafika, více tedy žere a topí:(

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 06 črc 2014 14:52

Jj..
Jinak s tema bannerama souhlasim, ale je to videt az pri nastaveni nizsho rozliseni. V tom nejvyssim to je ok, pokud se na to clovek nezameri.
A ve vysledku jako celek je to beztak hezci, nez stranka na "HD Ready" notasech.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

swenak
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Příspěvekod swenak » 06 črc 2014 19:54

To je zase moc malé vše :-) Snad se mi povede sehnat tu Pro verzi mid 2012 s HiRes displayem, to bude super :-)

zajda
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2009 22:33

Příspěvekod zajda » 15 srp 2014 08:43

Dekuji vsem za komentare. Popravde jsem je ani moc necetl:-D. Vysledek je , ze jsem koupil apple (air mac book 13" 256gb ssd)bo jsem byl liny hledat alternativu. zatim jsem na 99% spokojen.

Dotaz: jak resite soubory z wordu, kdyz je otevru rozhodi to formatovani...

swenak
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 04 úno 2008 01:18

Příspěvekod swenak » 15 srp 2014 08:52

Poradil bych, ale byl bys moc líný to číst, takže....

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 15 srp 2014 08:59

zajda píše:Dekuji vsem za komentare. Popravde jsem je ani moc necetl:-D. Vysledek je , ze jsem koupil apple (air mac book 13" 256gb ssd)bo jsem byl liny hledat alternativu. zatim jsem na 99% spokojen.

Dotaz: jak resite soubory z wordu, kdyz je otevru rozhodi to formatovani...


Tak to nemám slov.Radši budu držet hubu,nebo bych ještě dostal ban.Každopádně za to,cos napsal,by si ban zasloužil ty.Lidi tady plýtvají energií,aby ti pomohli a ty pak vybliješ,žes to vlastně ani nečetl a ještě tam vlepíš smajlík.To je na ránu lopatou.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 srp 2014 06:47

Tak staci jen poradit at si nainstaluje Microsoft Office. Je to prece tak jednoduche. A z ceho usuzujete, ze kdyz chce prohlidnout word dokument, tak nechtel OSX?
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 hostů