Kamenne prodejny - nejvetsi vyber ntb

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Kamenne prodejny - nejvetsi vyber ntb

Příspěvekod StrikerCZE » 10 srp 2007 18:20

Uz z nekonecneho prolezani vsech e-shopu, datasheedu a recenzi zacinam pomalu silet a stejne z nich neziskam to co potrebuju znat nejvic = osobni pocit. Potrebuju hlavne porovnat velikosti ntb (13", 14", 15,4") a rozliseni (nevim jestli 1680px neni na 15,4" moc) a samosrejme taky osahat konkretni modely

Proto se chystam o vikendu vyrazit do nejakeho vetsiho kameneho obchodu a prosmatrat si notebooky vlasnima upatlanyma prstama :) Napiste prosim vase zkusenosti s obchodama, nejlip na Morave (nejlip Zlin, Olomouc, Prerov, muze byt ale i Brno) ale muzete i po cele CR pro ostatni uzivatele, kde je nejvetsi vyber a rozmanitost, jak sou ochotni prodavaci, jestli me nechaji si prolizt i OS atd...

Diky vsem za prispevky

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 10 srp 2007 18:29

Pridam par zkusenosti

Okay v Kromerizi
Na prodejnach kolem 6 ntb, z toho vetsinou 2 Acery (starsi modely), 2 Asusy (rada F3) a 1 nebo 2 HP Paviliony (rada 63xx) - vsechno 15,4" s cenou max 27 000Kc
Ochota prodavacu je na skvele urovni, ntb jsou uz predem nalogovane do OS takze je mozne si vyzkouset uplne vsechno, dokonce pro me na sklade nasli i dalkove ovladani na vyzkouseni

Datart ve Zline v Malenovicich (v Tescu)
byl sem tam tak pred mesicem takze to nebude presne info
Na prodejnach kolem 10ntb, z toho asi 4 Acery (starsi), par Asusu, 1 Sony Vaio (nevim radu ani model), 1 FS (nejake levnejsi Amilo), 1 HP Pavilion (rada 63xx)
Ochota prodavacu prumerna, notebooky jsou sice zaple ale nezalogovane, prolizat OS muzete pouze za dohledu prodavace kteri sou podle me zkusenosti docela netrpelivy

Chuishan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 črc 2007 20:13

Příspěvekod Chuishan » 10 srp 2007 20:25

Taky si budu kupovat ntb. Dneska jsem byl v pár obchodech (MediaMarkt atd.) v Drážďanech a jako správný fetišista jsem si na všechny šáhnul ( pár Toshib, Hodně VAIO, nevzhledné Fujitsu-Siemens, Acery, Hp) a juknul na win vista. Pro mě zůstává tedy favoritem Toshiba - zpracováním a protože jsem si u něj zapařil Test drive Unlimited (to by mi v čr určitě nedovolili). Jinak viděl jsem reklamu u Mironetu - v Praze že prej mají největší výběr ntb. Tak nevím o víkendu to jdu zkusit.

Kamila
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 srp 2007 09:26

kamenné obchody v Brně

Příspěvekod Kamila » 11 srp 2007 08:40

Taky jsem řešila, že si chci notebook osahat, nakonec jsem se celkem nahodou ocitla v uplne malinkym obchudku, kde mi ochotny prodavac vysvetlil vse co jsem potrebovala, pak notebook na kterem jsme se domluvili, vybalil a nechal me ho osahat, tak jak jsem chtela...

Zkušenost Elektroworld v brně - notebooky sice jsou zapnute, ale nic nejde, takže si je omrkneš, ale když tam není nějaky dobře naladěny prodavač tak máš smůlu...mě si tam ani nevšimli...Datart ve Vaňkovce ta stejná zkušenost..

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 11 srp 2007 10:27

Mironet v Praze sice inzeruje že má předváděcí centrum s asi 120 ntb ale ve skutečnosti je to tak, že tam jsou jen jednotlivá šasi notebooků v nějaké konfiguraci, takže si tězko zkusíš jak tvoje konkrétní konfigurace běží - třeba ten displej. Můžeš si ale osahat pevnost a rozměry daných typů a i tak tam nemají zdaleka všechny běžné typy, teěch strijů je tam tak 15...

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 11 srp 2007 12:20

Prave potrebuju vybrat jeden obchod na Morave kde je maji co nejvic ruznorodych ntb na prodejne, nemam totiz auto takze potrebuju jet autobusem najisto a ne pesky prochazet cely mesto...

Chuishan: Bohuzel Drazdany aji Praha sou pro me moc vzdaleny, ale zase na Toshibu jsem v zadnym obchode ve Zlinskym kraji jeste nanarazil, a prave A200 je pro me jednim z favoritu

Kamila: Kolik a priblizne jaky sou v tom Electroworldu a Datartu notebooky? Ze nejsou zalogovany nevadi, to uz pak vyresim namiste s nejakym prodavacem, aspon jeden ochotnej se tam urcite najde

Prosim piste i ostatni vase zkusenosti, co nejdriv bych chtel nekam vyrazit

spoofan

Příspěvekod spoofan » 11 srp 2007 12:21

nevedel by niekto o niecom v BA? najlepsie ak by tam mali nejaky notebook dell, ale to chcem asi vela :?

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 11 srp 2007 17:42

v obchodech s elektronikou, tedy ne přímo obchod s počítači, mají většinou drtivou většinu acerů. pak nějaké fujitsu, Hp Pavilion, nějaký nízký model od sony. lenova, toshiby, HP Compaqy tam asi nenajdeš...

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 11 srp 2007 19:54

no prave no, proto doufam ze nekdo zna nejakej obchod kde maji vetsi vyber... Nejlip kdyby meli na prodejne na vyzkouseni toto:
HP 6710 a/nebo 6715 a Pavilion nejlip 6580
Toshiba A200 nebo jine podobne
FS nejaky Amilo popripade Amilo Pro
Acer modely gemstone

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 srp 2007 20:40

spoofan píše:nevedel by niekto o niecom v BA? najlepsie ak by tam mali nejaky notebook dell, ale to chcem asi vela :?

v BA pobocke dell-u zatial pokiam viem showroom nemaju a asi nepochodis ani u partnerov dell-u (cdp, zero, delicom). najlepsie asi skusit showroom vo viedni. to zas tak daleko nie je. urcite blizsie ako do prahy :)

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 11 srp 2007 22:09

No tak zkušenost s Okay v Kroměříži nebudu komentovat :roll:

Jinak mám super zážitek s Lenovo centrem ve Zlíně v areálu Terno. Fakt super přístup. Společně jsme s prodavačem přemýšleli jak srazit cenu dolů. Nakonec mi nabídl notebook o 3 tisíce levněji a to jenom proto, že běžel za výlohou asi jeden měsíc.

Jinak když se ti třeba nelíbí disk, není problém ho vyměnit: starší odkoupí a za malý příplatek ti dají větší. A tak je to se vším... Najednou je i Lenovo konfigurovatelné :D

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Re: re

Příspěvekod StrikerCZE » 12 srp 2007 14:22

Guf píše:No tak zkušenost s Okay v Kroměříži nebudu komentovat :roll:

jak to myslis?

Do toho Lenovo centra si mozna zajedu, ale radsi bych nejakej obchod nezamerenej na jednu znacku, nedoporucis mi neco?

spoofan

Příspěvekod spoofan » 12 srp 2007 14:58

Ghost píše:skusit showroom vo viedni. to zas tak daleko nie je. urcite blizsie ako do prahy :)

do prahy pojdem zaciatkom septembra(na zapis), ale chcel som si omrknut notebooky este do vtedy a ist iba kvoli tomu do viedne sa mi teda fakt nechce...
kde presne v prahe je showroom?

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 13 srp 2007 19:46

No nic tak budu verit recenzim a vemu HP 6715b, snad nebudu zklamanej :cry:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 14 srp 2007 00:02

spoofan píše:kde presne v prahe je showroom?

predpokladam, ze v sidle ceskej pobocky. adresu najdes na dell.cz


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 hostů