Výkonný notebook do práce

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Darthrider
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2014 09:53

Výkonný notebook do práce

Příspěvekod Darthrider » 02 dub 2014 10:16

Ahoj,

moje staré Sony Vaio odešlo do křemíkového nebe a tak si vybírám nový notebook pro práci. Jelikož dělám s notebookem denně cca 10 hodin, tak bych měl tyto požadavky:

1. Cena není proirita, ale rád bych se pohyboval do 25.000 czk
2. 17'' Full HD display - oči mám jen jedny
3. Rychlost - je důležitější procesor (i7), SSD disk, nebo HDD s 5400/7200 ot.? U kombinace všech tří začínají ceny na ~30.000. Vyplatí se to?
4. NEbudu na něm hrát hry, čili grafika není důležitá
5. Hmotnost ani výdrž baterie nerozhoduje
6. OS nechci W8, ideálně W7 - může být i bez OS, ale kolega si koupil např Lenovo IdeaPad Z710 bez OS a měl problémy s ovladači pod W7.

Můj favorit:

Dell Inspiron SE 7720
http://www.czc.cz/dell-inspiron-se-7720 ... 24/produkt
- zápory: W8

Když jsem koukal po W7 noteboocích, byla to bída. Samozřejmě bych W8 přeinstaloval na W7 (mám originál ještě z VAIO), ale v tom případě bych se nerad dostal do problémů kvůli chybějícím ovladačům.

Jakékoliv tipy vítány, co se týče značky, oblíbil jsem si Sony, Dell, HP, na druhou stranu moc nemusím Acer, Asus.

mech13
píše často
Příspěvky: 143
Registrován: 11 zář 2007 23:50

Příspěvekod mech13 » 02 dub 2014 11:46

Výkon - záleží co na tom děláš, to jsi nenapsal - to je nejdůležitější... někdy je potřeba procesor, jindy SSD...

Ta licence z Vaio na 95% je nepřenosná OEM - nemůžeš ji legálně nainstalovat na jiný NB, než se kterým to bylo koupeno. Nebo jsi kupoval krabicovou verzi za cca 5k?

Darthrider
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2014 09:53

Příspěvekod Darthrider » 02 dub 2014 12:59

mech13 píše:Výkon - záleží co na tom děláš, to jsi nenapsal - to je nejdůležitější... někdy je potřeba procesor, jindy SSD...

Ta licence z Vaio na 95% je nepřenosná OEM - nemůžeš ji legálně nainstalovat na jiný NB, než se kterým to bylo koupeno. Nebo jsi kupoval krabicovou verzi za cca 5k?


Ahoj,

díky moc za odpověď. Moje nejčastější práce je otevřených X oken - primárně 2 prohlížeče každý s cca 10 lištami, Dreamweaver, Photoshop, Word, Excel a jeden databázový program, který sbírá neustále data z jedné aplikace a vkládá je do DB.

Co se týče licence, ta je firemní, krabicová čili přenosná.

Díky moc


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů