Ekvivalent k Samsung 670z

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Hawkey1234
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 kvě 2013 13:31

Ekvivalent k Samsung 670z

Příspěvekod Hawkey1234 » 15 úno 2014 21:12

Zdravím,
vzhledem k neustálým problémům s reprodukováným vysokofrekvečním zvukem mého půl roku starého notebooku http://interlink.tsbohemia.cz/samsung-n ... 65355.html i po výměně poloviny komponent mi bylo nabídnuto vrácení peněz a tak uvažuji o změně.

Co mě na tomto ntb uchvátilo a co požaduji od ekvivalentu:

- perfektní zpracování, pokud možno s hliníkovými prvky, kvalitní plasty
- skvělý chlazení, nyní se s maximálním vytížením nedostanu nad 70°, výdech v pantu po displayem je perfektní věc, nezahřívání klávesnice ani opěrek na ruce, v klidu neslyšitelný
- výdrž baterie kolem 6 hodin s wifi
- kvalitní klávesnice
- no nakonec i solidní výkon vhodný i na občasné hraní, práce v CADech

Jediná věc, co se mi tu nezamlouvá je display, proto kdyby měl jít do něčeho jiného, rád bych si polepšil ať už rovnou na IPS, či kvalitní fullHD se slušnými pozorovacími úhly

Trh už moc nesleduji, tak žádám o pomoc vás.
Našel jsem http://interlink.tsbohemia.cz/dell-lati ... 83265.html, kde je háček ? Latitude by měl být pracovní notebook s kvalitním zpracováním a tento má i solidní výkon blížící se mému (jo, CPU taková sláva není..), což se mi nějak nezdá :)
A dost mě tu štve absence HDMI..

Dost se mi také líbí Dell 7537, ovšem ten už s fullhd displayem je kolem 26 tisíc a to už se mi dávat vůbec nechce. Nevíte, zda se nemá objevit nedotyková verze, či verze s i5, která by to mohla srazit ?

Takže je na trhu něco k dennímu přenášení a výkonově blízký k 670Z, kolem 22 tisíc, nebo se něco představilo na CESu a teprve to přijde ?

Díky za pomoc

PS: úplný ideál je Samsung 870Z, ovšem s jinou cenovkou :cry:

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 18 úno 2014 09:37

Asus ROG Strix G18

Nema

Příspěvekod Nema » 18 úno 2014 11:06

Ahoj, určitě bych se podíval taky na Lenovo E540:
http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... 26/produkt

Sice se tam člověk nedočká kovových povrchů, ale zpracování patří v téhle cenové kategorii k těm hodně lepším, oproti tomu Asusu má mnohem novější počítač, takže kdbys s nim potřeboval být někde na baterce, rozdíl by měl být znatelný... není jednoznačně lepší nebo horší než ten asus, spíš je to taková alternativa k zamyšlení. Výkonově by měl být podle mě naprosto dostatečný, dieplej už taky není úplně základní, nejsem si tedy jist kvalitou toho panelu, ale měl minimálně rozlišením se snaží patřit k těm lepším. Pro někoho by mohla být i výhoda možnosti vybrat si z W7 nebo W8 systému. V téhle cenové kategorii se ale už nachází docela dost povedených noteoboků a není úplně jednoduché vybrat jednoho nejlepšího.. :)

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 18 úno 2014 16:57

Ahoj, za sebe s N56vv, můžu říct, že by pro Tebe vhodný byl. Zpracování vynikající, kovový povrch a display sice není IPS, ale podstatně lepší TN než se obecně dělá. GT750 na občasné hraní taky paráda :-)

Jediné, co mě napadá je výdrž. S wifi to stačí tak 4 hodiny.

Kdyby něco, tak se ptej ;-)

Mac

EDIT: Ten Latitude je nástupcem Vostra, takže proto ta cena. Jinak ten Ti těch 6 hodin vydrží určitě a záruka se taky hodí. Já bych ho bral.
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 18 úno 2014 20:40

Kovový povrch ? To myslíš ten alobal tam ? Ach jo :roll: další oběť marketingu...
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 21 úno 2014 11:32

Milý Pythone,

vím co si kupuju a taky vím, že za necelých 22tis českých kreditů nebudu mít magnéziové šasi či celý notebook v hliníku.

Jediné co jsem napsal bylo, že má notebook kovový povrch. Na víku je kus (ano tenkého) broušeného hliníku a vrchní část základny - ta cast, jde je klávesnice apod je z nějakého kovu taky. Upřesnil jsem to dostatečně? :-)

Měj se a zdraví,

Mac
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

Hawkey1234
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 kvě 2013 13:31

Příspěvekod Hawkey1234 » 19 bře 2014 09:15

No pokud vím, N56vv má IPS, ne ? Teda co jsem na živo viděl, display byl parádní

U něho je opravdu problém s výdrží baterie, je to pro mě prostě málo, navíc by mě v tomto případě lákalo vyměnit mechaniku za druhý disk a to bych byl sotva na třech hodinách :D

Ten Thinkpad vypadá pěkně, ale mám dojem, byla tam tam oříznutá grafika, ne ? Jinak viděl jsem ho naživo a absolutně se mi nelíbil touchpad, fakt tohle pro mě není, jinak zpracováním opravdu špatný nebyl


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů