Výběr notebooku -> Architekt

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
B@mbooch@
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2008 21:20

Výběr notebooku -> Architekt

Příspěvekod B@mbooch@ » 31 led 2014 23:22

Zdravím, píšu takhle na fóra a zatím jsem nedostal odpověď na to, co jsem potřeboval a tak to zkouším zde.

Dotaz zní: Zvládne tento noťas práci v ArchiCADu, Artlantisu, AutoCAD, Cinema 4D, Photoshop, 3Dmax.. Podotýkám práci, jelikož na render složitějších scén využiji stolní počítač, na noťasu bych dělal zkušební rendry v nízkém rozlišení pro ověření nastavení textur a shaderů.

Notebook -> Sony Vaio flip 15A s Intel i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM

Ten noťas se mi prostě líbí, jen si nejsem jistý, jeho výkonem. ArchiCAD, artlantis a PS asi nebude problém, v tom ostatně dělám teď na starém Asusu N51VN s core2duo a GeForce GT 240M a 4GB RAM (32bit).

Jde o to, že mě zaráží takt 1.8GHz, jasně s turbem se to zvedne, ale kvůli ohraně před přehřátím nepůjde turbo vždy.

Takže mám dilema, koupit či nekoupit. Kdybych dělal náročný CAD, tak asi nepřemýšlím a vezmu HPzbook či lepší stanice přímo na CAD, ale ArchiCAD není zase tak extra náročný a jako stavař/architekt se stejně omezuji na pár budov.

Za vaše názory předem děkuji :)

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 01 úno 2014 00:39

Nebál bych se toho, i7 i na 1,8GHz překonává hravě všechny C2D :wink: navíc zvládá 4 vlákna, takže je to architektura výkonově dál nnež C2D nebo C2Q
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 01 úno 2014 10:03

Ale ano, dostal jsi odpověď, jenom jsi k ní hluchý, protože ses zamiloval do překlápěčky a čekáš, až ti jí někdo schválí.

Kdybys mohl počkat, tak třeba http://www.dell.com/cz/domacnosti/p/pre ... station/pd

B@mbooch@
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2008 21:20

Příspěvekod B@mbooch@ » 01 úno 2014 13:11

Otázka zněla, zda bude stačit, na to jsem odpověděl nedostal. Nepotřebuji krabici od HP jejíž výkon nevyužiju. Nedělám v Solitu ani Inventoru ani s aplikacema Autodesku. Dělám v ArchiCADu a vizualizace v Artlantisu (nevím jak teď, ale dřív ani neuměli využít více jader, grafiku to použije jen pro render, na který máme ve škole stanice, pohyb v prostředí počítá CPU). Začínám s Cinemou a vše protáhnu v PS dám do InDesignu a vytisknu. To zvládá moje core2duo...
Ano zamiloval jsem si tu konstrukci a myšlenku, proto to chci, ale zarazil mě takt 1.8GHz. Jediné co jsem potřeboval ověřit jsem si nakonec zajel ověřit ke klukům kteří nám postavili herní deskop a zachránili jeden starší PC, který se tvářil, že odešel do křemíkového nebe, navíc pomáhali s výběrem notebooku několika architektům a stavařům. Ale díky za reakce a Váš čas :-) Ten Dell by taky stál za hřích.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 147 hostů