13 - 14" Cestovni s dokovanim, 6h+ WWAN T-Mobile

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Stepnicka

13 - 14" Cestovni s dokovanim, 6h+ WWAN T-Mobile

Příspěvekod Stepnicka » 08 led 2014 18:52

Hledam velmi konzervativni, spolehlivy, neutralni, kvalitne chlazeny a zpracovany (slitina v kombinaci s plastem) NTB o velikosti 13 – 14”, osazeny matnym panelem s rozlisenim 1600x900 s dobrou konektorovou vybavou vcetne plnohodnotneho dokovani. Klavesnice s vnorenym numerickym blokem s moznosti aktivace PadLocku v biosu (FN). Bios musi soucasne podporovat standardni moznosti TPM, zabezpeceni a integraci pres otisk prstu a smart. Jako polovicni freelancer se obejdu bez spravy Intel vPro. Nastavitelny touchpad s elektronikou Synaptics. Predstavuji si realne 6 – 7 hodin v provozu s wifi. Na panel pridam jeste Privacy Filter a vystacim si se zakladnim TN panelem. Hmotnost pod 1.8kg s primarni baterii.

Pouzii pro upravy, revize a kalibrace rozvodnych ridicich panelu (USB prevodnik) – vnitrni i venkovni pouziti. Zpravy a protokoly casto pisu na kolenu, narocnejsi cinnost a programovani v kancelari (Borland Builder, MS Office, Novell Zenworks)

U klavesnice ocekavam predevsim komfort psani s jistym stiskem pro narocnejsi psavce. Neodirajici se potisky klaves a/nebo podsvicenou klavesnici. Zazity dual-pointing US layout, ktery mi vyhovuje.

3 – 5 let cestovni (Dansko, Norsko, Svedsko, Nizozemi, Svycarsko a Ceska Republika) On-Site NBD s ponechanim disku a pojisteni proti nahodnemu poskozeni na celek. S vedomim rozdilu v cene si sam nebudu menit ani RAM a ani SSD. Horke cestovni zkusenosti s vadnym SSD, ktery jsem si do soucasneho pridal. Radeji si zaplatim kompletni pokryti servisu. OEM Windows 7 Proffesional jako downgrade z Windows 8 Pro a OEM Office 2013 Pro vcetne medii pro obnoveni. Dokovaci stanici nezapocitavam do ceny.

- Dual Core Intel i7-xxx bez ULV
- 8GB RAM
- Intel HD4000
- Intel wifi s dualni antenou
- UMTS/WWAN/BT 4 modul
- SSD 180 - 256GB
- D-SUB, USB 2.0 3.0 , RJ45, SmartCard, SD a sluchatkovy vystup
- Dokovaci konektor
- Ultrabay pro dualni baterii

Do 65000 Kc

Rad odpovim na vsechny dotazy a doufam, ze nic podstatneho nechybi. Dekuji.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 led 2014 19:09

Máš nějaké konkrétní vyhlídnuté?
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 08 led 2014 19:33

Pravdiva odpoved zni ne, ale lhal bych, kdybych tvrdil, ze jsem nehledal. Nevim, chci opravdu tak moc, nebo zijeme v zoufale dobe?

Fujitsu E743 - 11let jsem spokojenym zakaznikem Siemens/Fujitsu a nemel jsem duvod si nejak extra stezovat.

Hledal jsem a cetl mistni recenzi na Lifebook E743 - nikdy si nezvyknu na ty nove beztlacitkove touchpady. Kdyby melo pointstick nepokladal bych ani dotaz. Toshiba Tecra R940 nebo Dell Latitude 6440. Neco jsem si zkousel i konfigurovat na webech, ale treba u te Toshiby jsem neprisel na to, jestli vubec maji TPM. V helpu pisou pouze vybrane modely a tim to konci.

Elitebook od Hewlett-Packard dobre recenze, ale klavesnice neni ma krevni skupina. Lenovo se neslo otevrel, uvidel a bral jsem nohy na ramena.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 led 2014 20:04

Zprvu mě napadl právě LifeBook E743 a až na ten touchpad si myslim, že se bezkonkurenčně nejvíc blíží tvým pořadavkům (btw jo, máš docela vysoké požadavky, ale chápu - já letos došel k tomu, že na některé funkce/vlastnosti už musím resignovat).

Ve zkratce:
U lenova už neni nic s přídavnou baterkou místo optické mechaniky. Je tam max možnost vzít něco s 9cell primární baterií, nicméně klávesnice lenova jsou jedna velká bída a nové touchpady/trackpointy bez tlačítek asi taky nejsou to, co bys hledal. Navíc tam nejen že nejde psát čísla přes Fn, ale zástupná numerika tam není vůbec.

U HP jsou aspoň tlačítka touchpadu i trackpointu a dokonce je tam velmi dobrý synaptics touchpad. Chápu, ale že klávesnice s dvojitýma šipkama není pro každého. Kromě toho z posledních modelů už není žádný hi-end s ne-ULV procesory. Teď už se musí brát jedině mid-end ProBook 640. Tam pro jistotu není trackpoint a místo mechaniky oficiálně jde snad jen pevný disk.

Zbývá mi vedle Fujitsu už jen ten DELL a to konkrétně zmíněný E6440. Tam jde dát velká primární baterka i druhá baterie místo mechaniky (dokonce i třetí baterie na spodek, ale ta je docela velká). Myslim, že celkově E6440 je dobrá volba, ale oproti E743 je těžší.

Ve výsledku tedy buď E743 a oželet tlačítka touchpadu (i trackpoint), nebo vzít E6440 a smířit se s vyšší hmotností (byť by měl být znatelně lehčí než jeho předchůdce - tipuju 2,2kg s 9cell baterkou).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 08 led 2014 20:23

Vidis, ja si myslel, ze moje naroky nicim nevybocuji z rady a jsem jen obycejny cestovni pracujici, ktery travi nechutne casu na cestach i v koncinach, kde soby davaji dobrou noc.

Alespon si zpestrim cestovani dotazem nahodneho zvedavce, co je to vubec za tajnou znacku.

Dekuji za ochotu.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 08 led 2014 21:40

U Fujitsu E743 nemusí člověk trackpoint oželet: v konfigurátoru je na výběr buď podsvícená klávesnice bez TP, nebo nepodsvícená s TP.
Fujitsu Lifebook S751

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 led 2014 21:55

Teď ještě aby verze s trackpointem měla i tlačítka. Některá fujitsu měla jen trackpoint bez tlačítek... proč? To nevim.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 08 led 2014 22:43

No, to je taky "zajímavý" trend: starý S7020 měl tlačítka pod touchpadem i tlačítka pro trackpoint (i když ergonomicky ne tak dobrá jako Thinkpady z té doby). Aktuální S751 už má tlačítka jen na touchpadu. A tyhle nové už ani tam.

EDIT: nejsou tam, viz http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... b9f1a8.jpg
Naposledy upravil(a) Vojťas dne 08 led 2014 22:47, celkem upraveno 1 x.
Fujitsu Lifebook S751

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 08 led 2014 22:45

Alespon plati, ze maximaliste to maji v zivote tezke a nic neni dokonale. Tlacitka by to opravdu chtelo. Vyresilo by se neco navysenim castky, nebo jsem zasel za hranici moznosti?

Diky

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 led 2014 00:36

Navýšení částky nepomůže. Buď E743 bez tlačítek, nebo těžší E6440 s tlačítky touchpadu i trackpointu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 09 led 2014 01:09

Znat budoucnost opravdu znamena byt v pasti vlastniho proroctvi, ze ktereho neni uniku.

Budu si to muset poradne promyslet, protoze zatim si muzu hoditi korunou i provaz zoufalce. Nevim, oba maji sve plus, oba maji sve minus a oba si umim predstavit. U jednoho vadi absence tlacitek, u druheho zase hmotnost. U Fujitsu je overena podpora prevodniku, u Dell zase tri-metal sasi a mohl bych pokracovat. Drze se zeptam, proc bys volil ten ci onen.

Jeste malickost, jaka je u E6440 svitivost (max/min), tedy noc/slunecno.


P.S.: Zitra poslu trem distributorum poptavku a ktery nabidne lepsi cenu, od toho to koupim celkove i s Office a dokovaci stanici.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 09 led 2014 05:58

Nějak podobně vypadala "moje" konfigurace, když jsem si ji plánoval. Jenom několik poznámek:

a) když nahoře v požadavcích zmiňuješ Ultrabay pro dualni baterii , tak proč ji rovnou nepřihodit do konfigurace? Určitě to bude levnější než ji dokupovat dodatečně.

b) když tedy klávesnici bez TP, tak bych vzal rovnou podsvícenou

c) pokud chceš Win7 v češtině, tak bys měl mít variantu
Win7-Load Pro64 IBER-NE

To jen tak na první kouknutí :)
Fujitsu Lifebook S751

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 09 led 2014 16:07

Diky za upozorneni, ja jsem si chyb jeste pred odeslanim poptavky vsiml, upravil a rovnou jsem pridal i sekundarni baterii. Zatim vyckavam na konkretni nabidku. Necham si OS i SW v anglictine, prece jen zvyk je zvyk. Nevadi mi to.

Cestou pro toner jsem si nechal ukazat zakladni model Dell E6440. Meli tam vystavene dva v ruznych kofiguracich. Pekny, bytelny, ale dost tezky. Skoda, ze mi nedovolili vyzkouset komunikacni USB prevodnik serioveho portu a meraky.

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 09 led 2014 16:11

Stepnicka píše:Diky za upozorneni, ja jsem si chyb jeste pred odeslanim poptavky vsiml, upravil a rovnou jsem pridal i sekundarni baterii. Zatim vyckavam na konkretni nabidku. Necham si OS i SW v anglictine, prece jen zvyk je zvyk. Nevadi mi to.

Cestou pro toner jsem si nechal ukazat zakladni model Dell E6440. Meli tam vystavene dva v ruznych kofiguracich. Pekny, bytelny, ale dost tezky. Skoda, ze mi nedovolili vyzkouset komunikacni USB prevodnik serioveho portu a meraky.


S těmi převodníky by snad neusel být problém. Většinou je to jen USB na UART , občas doplněno o handshaking ale hlavně USB má pomerně dodržovaný standard i co do časování rámců apod. Mělo by to fungovat. Problémy hlavně byly u paralelního portu případně u "znásilněného" seriového portu, kdy se ručně kvedlalo signály mimo standardní aplikace.

Stepnicka

Příspěvekod Stepnicka » 04 led 2017 17:51

36 měsíců uteklo jako voda a já se na vás opět obracím s radou, protože požadavky a nároky zůstávají stejné. Proto jsem volil recyklaci původního zadání a ve stručností doplním změny:

- Šifrovaný SSD s kapacitou 512 - 1TB
- Vyšší kapacita paměti 16 - 32GB
- TPM čip může být verze 2.0

Rozpočet nepovažujte za striktních 65 000Kč, částku lze navýšit. Bohužel, potřebuji nový notebook co v nejbližším termínu. Cestovní servis vyprší 20. ledna 2017 bez možnosti prodloužení. Mé zoufalství výběru trvá už od prosince.

Velké díky za každý tip.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů