Prenosný nb s výborným displejom do 20000 kc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
sacatungka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2013 16:11

Prenosný nb s výborným displejom do 20000 kc

Příspěvekod sacatungka » 30 pro 2013 16:37

Nb potrebujem na vysoku skolu, preto je dolezita vysoka portabilita, lahkost , a dlha vydrz baterie. Budem ho pouzivat hlavne na surfovanie, pozeranie fullhd videi, ale aj na upravu fotiek vo photoshope ako amatersky fotograf, popripade obcas aj na jednoduchsiu upravu videa. Kvoli tym fotkam sa moj vyber zuzil len na fullhd displeje (alebo hd+ na mensej obrazovke) najlepsie s ips displejom- dobre pozorovacie uhly musia byt. Vykonovo musi stacit na upravy fotiek a aby vladal aj o take styri roky. Hry hrat nebudem, poprpiade len nenarocne na grafiku.
K cene - viem zobrat jeden z tychto troch modelov za 60% z ich ceny, cize vyberam len z nich:
1.sony vaio pro 13 nedotykovy s intel i5 viem zobrat za 15000 kc
2.lenovo ideapad yoga 13 s intel i7 a 256 gb ssd viem zobrat za 19000 kc
3.apple macbook pro retina late 2013 viem zobrat za 20000 kc.
Najviac sa mi pozdava sony, aj kvoli tomu ze vazi len 900 gramov a ma matny displej, co je pre mna suoer, lebo mi odlesky vadia. Jedine coho sa unho bojim je znacka. Vela ludi ma odhovara od sony, lebo ze su vraj velmi kazive, jeden predavac mi vravel, ze vraj kazdy predany vaio sa do roka vrati na reklamaciu. Toto ma odradza, lebo nb chcem na 4-5 rokov a za ten cas by som bol rad, keby sa nepokazil ani nic. Vykonovo aj vsetkym by mi plne dostacoval. A este ta konstrukcia tiez nie je bohvieako pevna, ked je zavraty tak sa dost da stlacit displej, cize by som sa obaval aby nepraskol v taske...
K lenovu: to ma lepsiu len vavsou kapacitu ssdcka :256 gb. To by sa mi mozno zislo, ale vystacil by slm si aj so 128 gb na sony. Dotykovy displej mi netreba... To lenovo tu mam hlavne kvoli tomu, ze lenovo by mohlo byt menej kazive podla recenzii. Ale vadil by mi na nom horsi displej aj ked rozlisenim este dostavujuci, lenze velmi leskly- jas treba mat skoro stale na max.
A k macu: tak ten je vlastne vo vsetkom najlepsi: ma najlepsi dislplej(aj ked je leskly, nie velmi) , dalej ma najvyssi vykon, a o dost lepsiu grafiku co by sa mozno zislo pri nejakej uorave, ale najvacsie vyhody su: uzasna vydrz baterky (realne 9 hodin) a super konstrukcia, ktora je pevna a len tak lahko sa neznici. OsX som vsak este nemal a nevidm ci by s tym neboli na vyske len zbytocne problemy kvoli nekompatibilite.
Otazkou je ci sa oplati priplatit tych 5000 kc zo sony, ked ten sony by mi stacil vo vsetkom, ale apple je proste kvalitka, tam sa nebojim kazivosti. Cize ak zistim, ze ten sony nie je kazivy a mal by vydrzatb 4-5 rokov, tak vezmem asi ten.

Vaginator
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2013 18:26
Bydliště: Mezi Bakelem a Tubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaginator » 03 led 2014 16:34

Já osobně bych rozhodně bral Apple. Rychlost, dobrý na přenášení a kvalita. Ideapad bych nechtěl ( polsko ) a Vaio je spíš design, který za měsíc-dva začne dělat problémy
MSI GP60 | 15.6" Full HD | i5-4200M | nVidia GT 740M | 8GB RAM | 1TB HDD

www.smartfoun.cz - Přinášíme novinky ze světa chytrých zařízení

designme
píše často
Příspěvky: 217
Registrován: 19 črc 2008 11:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designme » 03 led 2014 16:36

Urcite MBP 13
Digital designer
Acer Nitro V15 VN7-591G-76L9 (i7-4710HQ, 16GB, 128GB SSD + 1TB HDD, GF 860M, Win10)

sacatungka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2013 16:11

Příspěvekod sacatungka » 03 led 2014 16:39

Vaginator: Ako to myslis, ze sony zacne za mesiac, dva robit problemy?? A ked MBP tak mi staci na moje ucely 4gb ram, vsak? (na 5 rokov)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 03 led 2014 16:52

4GB RAM na Mac určitě ne. OS X je na RAM rozežranější než Windows a integrovaná grafika si z té paměti kvůli vysokému rozlišení ukousne taky větší část. S ohledem na budoucnost už se dnes nevyplatí kupovat do Macu méně než 8GB... zvláště v případě, že to chceš používat až pět let. Dneska by byl starší Mac s 2GB RAM na nový OS taky úplně nepoužitelný.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

sacatungka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2013 16:11

Příspěvekod sacatungka » 05 led 2014 17:16

Problem je vsak v tom, ze v obchode, kde nb kupujem maju len tu najlacnejsiu verziu macu- teda so 4gb ram. Celkovo je verzia s 8gb tazsie dostupna v slovenskych obchodoch.
Podla Vas mi 4gb ram nebudu stacit na surfovanie webom, pocuvanie hudby, pozeranie videi a upravu fotiek v photoshope? Nic viac totiz nerobim... A malo narocny multitasking(tak max 5 veci naraz zvyknem mat zapnute)... Na hp ultrabooku s 4gb ram co som mal mi to bohate stacilo.

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Re: Prenosný nb s výborným displejom do 20000 kc

Příspěvekod Warhawk » 05 led 2014 18:01

sacatungka píše:Nb potrebujem na vysoku skolu, preto je dolezita vysoka portabilita, lahkost , a dlha vydrz baterie. Budem ho pouzivat hlavne na surfovanie, pozeranie fullhd videi, ale aj na upravu fotiek vo photoshope ako amatersky fotograf, popripade obcas aj na jednoduchsiu upravu videa. Kvoli tym fotkam sa moj vyber zuzil len na fullhd displeje (alebo hd+ na mensej obrazovke) najlepsie s ips displejom- dobre pozorovacie uhly musia byt. Vykonovo musi stacit na upravy fotiek a aby vladal aj o take styri roky. Hry hrat nebudem, poprpiade len nenarocne na grafiku.
K cene - viem zobrat jeden z tychto troch modelov za 60% z ich ceny, cize vyberam len z nich:
1.sony vaio pro 13 nedotykovy s intel i5 viem zobrat za 15000 kc
2.lenovo ideapad yoga 13 s intel i7 a 256 gb ssd viem zobrat za 19000 kc
3.apple macbook pro retina late 2013 viem zobrat za 20000 kc.
Najviac sa mi pozdava sony, aj kvoli tomu ze vazi len 900 gramov a ma matny displej, co je pre mna suoer, lebo mi odlesky vadia. Jedine coho sa unho bojim je znacka. Vela ludi ma odhovara od sony, lebo ze su vraj velmi kazive, jeden predavac mi vravel, ze vraj kazdy predany vaio sa do roka vrati na reklamaciu. Toto ma odradza, lebo nb chcem na 4-5 rokov a za ten cas by som bol rad, keby sa nepokazil ani nic. Vykonovo aj vsetkym by mi plne dostacoval. A este ta konstrukcia tiez nie je bohvieako pevna, ked je zavraty tak sa dost da stlacit displej, cize by som sa obaval aby nepraskol v taske...
K lenovu: to ma lepsiu len vavsou kapacitu ssdcka :256 gb. To by sa mi mozno zislo, ale vystacil by slm si aj so 128 gb na sony. Dotykovy displej mi netreba... To lenovo tu mam hlavne kvoli tomu, ze lenovo by mohlo byt menej kazive podla recenzii. Ale vadil by mi na nom horsi displej aj ked rozlisenim este dostavujuci, lenze velmi leskly- jas treba mat skoro stale na max.
A k macu: tak ten je vlastne vo vsetkom najlepsi: ma najlepsi dislplej(aj ked je leskly, nie velmi) , dalej ma najvyssi vykon, a o dost lepsiu grafiku co by sa mozno zislo pri nejakej uorave, ale najvacsie vyhody su: uzasna vydrz baterky (realne 9 hodin) a super konstrukcia, ktora je pevna a len tak lahko sa neznici. OsX som vsak este nemal a nevidm ci by s tym neboli na vyske len zbytocne problemy kvoli nekompatibilite.
Otazkou je ci sa oplati priplatit tych 5000 kc zo sony, ked ten sony by mi stacil vo vsetkom, ale apple je proste kvalitka, tam sa nebojim kazivosti. Cize ak zistim, ze ten sony nie je kazivy a mal by vydrzatb 4-5 rokov, tak vezmem asi ten.


Asi bych taky sahnul na mac, nicmene co jdes studovat ? Je dost mozne ze se budes potkavat s urcitym software (no ja mam techniku, takze tam to bylo ocekavane) na kterem budes muset pracovat do skoly. Pripadna nekompatibilita by mohla zkazit den (pripadne pres virtualizaci).

Pokud te ceka jen office a dal uz jen web a filmy, je to jedno a vem mac.

sacatungka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2013 16:11

Příspěvekod sacatungka » 05 led 2014 18:07

Ja idem tiez na techniku, na informatiku asi...

sacatungka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2013 16:11

Příspěvekod sacatungka » 06 led 2014 08:42

Ja som o tom roznyslal aj tak, ze vsetky dnesne dostupne airy naju iba 4gb ram a kupuje si ich viac ludi ako MBP. Takze by to mohlo stacit na nenarocne veci, led v aire ani 8gb nie je a tolko ludi si ho kupuje...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 145 hostů