Ntb do školy, internet, filmy atd.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
zelyvel
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 03 pro 2008 21:21

Ntb do školy, internet, filmy atd.

Příspěvekod zelyvel » 07 pro 2013 23:29

Zdravím, prosím Vás o radu. Minulý týden mi dva týdny po záruce klekla základní deska na lenovu e520. Vzhledem k tomu, že je do něj potřeba větší investice(baterie, repro, klávesnice...), zvažuji koupi nového notebooku. S e520kou jsem byl dost spokojený, oceňoval jsem především dobrou klávesnici, velice tichý chod a výborné chlazení.

Přenášení: Studuji na vš a notebook nosím každý den, někdy i několikrát denně, do školy. Každý týden jezdím vlakem domů, takže notebook bude velice často přenášený.

Velikost: doteď jsem měl vždy 15,6, která mi velikostně vyhovovala. Menší rozměr jsem nezvažoval, vzhledem k tomu, že chci numerickou klávesnici. Váha mi také nevadila, 15ka se ještě dá nosit dobře :). Nicméně samozřejmě čím menší váha, tím lépe, ale není to stěžejní.

Použití: Ke studiu mi stačí klasické kancelářské aplikace, word, excel + nějaké textové dabáze, takže nic graficky náročného. Notebook užívám především na internet, filmy, muziku, prostě běžná činnost. Hry už téměř nehraju.

Displej: Chtěl bych jednoznačně matný, lesklý určitě ne. Rozlišení - jsem doteď zvyklý na 1366x768, lepší výhodou, ale stěžejní to určitě není, ledaže by nebyl lepší panel o tolik velký cenový rozdíl, pak bych o tom uvažoval.

Výdrž: Co nejdelší výhodou, ideálně, kdyby vydržel alespoň 4-5 hodin práce ve wordu/internetu.

Cena: Limit někde kolem 20-22.000, rozumně a ideálně kolem 12-16 tisíc Kč. Jsem ochoten připlatit, pokud půjde o větší rozdíl, nekupuju notebook na půl roku...

Hardwarově bych požadoval i3/i5, klasiku 4gb RAM, grafika myslím, že k mým potřebám postačí integrovaná. Disk minimálně 500GB, SSD myslím nepotřebuju.

Vzhledem k mým zkušenostem s e520 jsem koupil včera lenovo e531, nicméně to mi nevyhovuje tou lenováckou super inovací touchpadu. Už dlouho mě nic tak nevytáčelo, ta absence tlačítek je pro mě strašná. Možná je to jen pocit, ale zdá se mi o trochu hlučnější, a reproduktory mají horší zvuk. Chci proto notebook vrátit a koupit jiný. Proto bych rád zavrhl rovnou e531. Starý touchpad byl super, proto přemýšlím i nad starší řadou e530.

Protože jsem měl poslední dva notebooky Lenova, jsem zvyklý jak na touchpad, tak na trackpoint, super věc. Jenže trackpointy mají dnes už jen víceméně thinkpady a z těch pro mě přichází v úvahu buď e530, nebo e545. Po pročítání fora však je lepší asi e545 zavrhnout, jelikož ten je s procesory AMD a ty nejsou dvakrát doporučované.. Trackpoint ale není podmínkou a klidně se naučím bez něj zase žít :).

Jak je na tom s kvalitou thinkpad e530? Co jsem se dočetl, e520 měly problémy se základní deskou, na což ostatně umřelo i můj, je tento problém v řadě e530 odstraněn? Neodchází tam něco jiného?

Dalším notebookem, po kterém jsem se díval, je také Vámi doporučovaný HP Probook 450. V ruce jsem ho měl, nevypadá špatně, ale za pět minut v obchodě zjistím tak maximálně jaká je pevnost šasi. Pár uživatelů si stěžovalo na hlučnost a problémy s touchpadem, ale to nemusí nutně nic znamenat..

Prosím, poraďte, po jakých typech se dívat, vzhledem k mému využití. Předem díky za reakce :)

Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů