MacBook Air 11" výhodná koupě?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 29 říj 2013 16:06

A dost :!: :twisted: Flamovat si jděte na smetiště !
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 29 říj 2013 19:54

Omlouvám se Vaše moderátorodí :oops:

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 30 říj 2013 11:51

Michal27 píše:Pripojeni sluchatek pres BT - asi vsechna podporovana nejsou- lze zjistit pred koupi. Taky si nekoupite olej do auta predem a pak nenadavate, ze tam nejde.

To si děláš prd.l, ne? Koupil jsem BT 2.1 EDR sluchátka rok před iPhonem za cca 1000 Kč, fungujou s každým telefonem kromě iP. Stejně tak další sluchátka, co jsem zkoušel. Teď mi leží v šuplíku díky oné "důslednosti" Applu.

Michal27 píše:Ad Windows - kdo potrebuje tento system, nemel by Mac kupovat. Prijde tim o vsechno... Vydrz a pokrocila sprava spotreby energie v Maverics...

Uznávám, že Mavericks má velký náskok, ale i Windows mají slušně vyřešenou správu spotřeby energie, určitě dost dobře na to, aby Mac vydržel s daným HW ve Win min. o 50-80 % déle než nyní, nepouštěly se tupě furt ventilátory atd. Ale Apple na to v minulosti z vysoka (s typickou arogancí) házel bobek. Proto mě zajímalo jak to bude vypadat teď.
Kupovat si Mac pouze na Win je samozřejmě blbost, ale jaksi určité korporátní aplikace se pro onen "dokonalý" Mac OS vůbec nedělají (alternativy neexistují).
A k Office - ke své práci chci kvalitní Office, aby po otevření u příjemce dokument vypadal 100,00 % stejně a byla tam stejná plná funkcionalita, i kdybych to měl využít jen jednou za čas (proto jsem si koupil s radostí originál Office a nepoužívám už alternativy typu Open office apod.). IT oddělení firem vymýšlí v Excelu různé vylomeniny a já to prostě potřebuju mít po otevření 100% funkční a nechci nic řešit - tohle je pro mě "it just works". Na Office pro Mac jsem taky neslyšel moc pochvaly. Na občasné napsání dopisu někam na úřad a tvorbu tabulky na fotbalový turnaj by mi stačilo samozřejmě cokoliv.

Jo a mimochodem - před 3 dny jsem updatoval iOS na 7.0.3., update se neprovedl korektně a v iTunes jsem tudíž přešel k obnově ze zálohy. Víš jak dlouho to trvalo? Přesně 4 hodiny (16 GB verze). A ještě to udělaly iTunes blbě a tlačily mi tam programy, které jsem smazal před rokem. Tolik sprostých slov jsem už dlouho neřekl. Jak potom slyším to přehršle sebevědomé "It just works", chytám kopřivku. Apple je bezpochyby obdivuhodná firma a má spoustu věcí skutečně vymakaných, ale nic není zcela dokonalé jak se nám snaží spousta iPobožných namluvit a jak jsem už psal, i Apple má své mušky (a masařky).

EDIT:
Python.P: nevšiml jsem si tvého message, takže už k tomu nebudu nic dodávat :roll:
Zajímala by mě ale reakce k těm ovladačům a řízení spotřeby na Win 8 a hlavně 8.1.
Naposledy upravil(a) airmt dne 30 říj 2013 21:52, celkem upraveno 2 x.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 30 říj 2013 14:47

Nemam co dodat. http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=58277
Tady jsi o snad doresil, ne..
A ja myslel, ze iOS muzou mit i mene zdatni uzivatele. Omyl. Doporucuji Nokia 1100 - vybornej stroj.
A jestli Win 8.1 dokaze zachazet s energii lepe nez Maverics - no to ani omylem.

Python: Promin.. Jablecne promo timto konci..

Jeste PS: Macbooky zlevnily a to dost. Takze Ultrabooky v cenove relaci na 30 000Kc maji velkou konkurenci.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 30 říj 2013 21:41

:lol: Teď jsi mě fakt rozesmál.

vitaminus

Příspěvekod vitaminus » 30 říj 2013 22:44

Ked uz tu flamujete, tak aspon k veci. Toto je sekcia zamerana na notebooky a nie na iphony a podobne somariny...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů