Novy NB do 14k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Sigin
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 zář 2013 22:20

Novy NB do 14k

Příspěvekod Sigin » 08 zář 2013 22:51

Dobry den, v nejblizsi dobe si chci kupovat novy NB protoze stary odesel do kremikoveho nebe, muj limit je kolem 14k, mam vybrane 2 NB na ktere bych se rad zeptal protoze se v tomto moc nepohybuji ...

Prvnim NB ktery sem si vyhlidl je http://www.alza.cz/asus-x550vb-xo016-d458318.htm
u tohoto NB se mi libi temer vsechny parametry, ale vsiml jsem si ze ma "pouze" 4-clankovou baterii ... kdyz sem si kupoval predchozi NB tak byly temer vsude 6-ti clankove, takze nejak nemam predstavu jak dlouho by tento NB mohl vydrzet, rad bych aby zvladl minimalne 2 hodiny na grafiku v CPU, abych nemusel na prednaskach nabijet (neplanuju bez adapteru hrat hry, ale aby tu dobu vydrzel pri prohlizeni netu)
na dalsi "problem" sem narazil kdyz sem si procital ruzne diskuze tykajici se tohoto NB, na jedne ktera se tzykala rozsireni RAM sem narazil an tento screen a popis k nemu ze 4GB modul od vyrobce je integrovany (http://oi39.tinypic.com/fns1ad.jpg), takto resenou ram sem videl poprve, proto to zde zminuji, jde mi o to jak moc velky problem to muze prestavovat, abych kvuli jednomu spatnemu ram modulu ktery stoji par korun nemusel menit celou MB ktera stoji nekolik tisic ....
dalsi vec ohledne tohot NB an kterou sem narazil neni ani tka problem jako moje zvedavost, dle parametru ma tento NB jen jeden spolecny vystup na sluchatka/mikrofon, takze me zajimalo jak ot funguje, jesti system dokaze detekovat co je zrovna pripojeno nebo se to musi nastavovat ... sice to neni nikde psane ale doufam ze mikrofon je integrovany v displayi, abych mohl zapojit jen sluchatka, protoze USB headset se mi shanet nechce ...

Druhy NB na ktery sem se dival je tento http://www.alza.cz/acer-aspire-e1-571-cerny-d459766.htm
puvodne sem ani nic jineho nez ten asus nezvazoval, ale kdyz sem narazil na tu diskuzi kde byla zminena ta integrovana ram pamet tak to ve me vzbudilo pochybnosti, takze sem se zacal divat po necem jinem a vysel mi tento acer ... baterie je lepsi, grafika o trochu horsi co sem se dival na vysledky obou na notebookcheck.net, ale ani u jednoho z techto vyrobcu nevim jak si jejich vyrobky posledni roky vedou co se kvality tyka, tak bych rad kdyby mi nekdo, kdo se v tomto trochu pohybuje poradil. Hlavne na acer sem neslysel zadnou chvalu, ale to bylo tak 3 roky zpet, tak nevim jestli se zlepsili, popr jestli sem jen narazil na ojedinelou skupinku nespokojenych uzivatelu.

Krome techto 2 NB jsem se chtel zeptat celkove na mobilni AMD procesory, nevidel sem ve svem okoli temer nikoho kdo by je pouzival, takze nevim jestli sou tak spatne nebo jen je intel mainstream.

Posledni otazka na kterou bych se chtel zeptat se tyka prodlouzeni zaruky ... po zkusenostech s predchozimi NB bych si rad koupiul prodlouzenou zaruku (uvazuju o prodlouzeni na 5 let), jenze mi bylo receno ze tato prodlouzena zaruka se jiz nemusi vztahovat na nektere casti NB jako je treba display, tak bych se chtel zeptat ceho vseho se tato zaruka tyka.

Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 169 hostů