Odolný notebook na práci +/- 20k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Liveral
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 16 čer 2008 20:08
Bydliště: Kutná Hora

Odolný notebook na práci +/- 20k

Příspěvekod Liveral » 11 črc 2013 22:51

Ahoj, zruba po 5ti letech mi začíná dosluhovat můj Thinkpad R400 (Odkaz), takže se začínám poohlížet po novém notebooku.

Využití notebooku:
Zejména na práci, nejvíce Office (hlavně PowerPoint, OneNote, Excel), internet, dále programpy typu SPSS a jiné podobně nenáročné aktivity. Hry nehraji vůbec a žádné náročnější programy v podstatě nepoužívám. Občas se podívám na nějaký ten film.

Mobillita:
Notebook tahám pořád někde s sebou, v podstatě každý den do práce a do školy. Takže čím lehčí a odolnější, tím lepší. R400 mi tou odolností vyhovuje, párkrát mi spadla ze stolu, vylila se do ní Cola či víno a všechno v pohodě rozdejchala bez následků.

Velikost displaye:
Ideálně 13" či 14" větší spíš ne kvůli hmotnosti asi ne. S 12.1" nemám zkušenosti, ale řekl bych, že bude hodně na hraně efektivní práce, ikdyž je zase lehčí, což by mohlo převážit.

Benefity notebooku:
Pohodlná klávesnice, která se co nejvíce přiblíží mojí R400. Taky jsem si vypěstoval velkou fixaci na trackpoint. Na R400 mám matný dispay a jsem s ním spokojen. A samozřejmě ta odolnost. Doufám, že mi můj další notebook alespoň 4 roky opět vydrží.

Co mě moc nezajímá:
Věci spojené s výkonem (všechny procesory a grafiky na trhu pro mě budou na 99% dostačující). Dále velikost disku a jeho typ. Rovněž velikost RAM (min. 4GB). V podstatě ani rozlišení displaye, teď mám 1280x800 a nestěžuji si na něj. Věci jako design, barva, styl a tak už vůbec ne.

Cena:
Dejme tomu +/- 20 000 Kč, ale při nějaké bombě můžu asi něco připlatit. Avšak čím levnější, tím levnější :D

Kandidáti:
Moje znalost trhu nesahá nikam za Thinkpady (a v jejich odolnosti se už také nevyznám), takže navrhuju ty, ale jsem otevřen čemukoliv.

Thinkpad L430 - Parametry mi dostačuje. Je i levnější. Předpokládám, že Lka nahradili Rka? Ale mají pořád stejně kvalitní provedení?

Thinkpad T430U - Super, že má o 0,5Kg míň než moje R400 i než L430. Jak je na tom s kvalitou? Když se pomine hmotnost, je kvalita zpracování hodna ceně o 4 000 Kč vyšší než u L430?

Hlavní priority:
Odolnost šasi, aby vydržela časté přenášení. Dále pak pohodlná klávesnice . Do jisté míry i hmotnost, avšak berme jako hranici pohodlnosti stávajících 2,4 Kg

Předem díky moc za pomoc!

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 11 črc 2013 23:30

R400 je jen o trochu silnejsi T400, pokud chces podobnou odolnost, tak musis koukat na T radu. Rekl bych, ze R rada se sloucila s T a L je spis nastupce SL.

Lenovo od R400 stihlo udelat par zmen, napr. zmenit klavesnici, odstranilo jednu radu, chicklet...no podivej se na obrazky.

T430U ma klasicky 14" bidny displej, chybi mu dock a baterie je integrovana, vyhodou je to SSD v cene.

Zajimavy by mohl byt i 12,5" X230, podle popisu novy, jen poskozena krabice pri preprave
http://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpa ... 54079.html

Edit:
Recenze jsi cetl?
L430
T430u
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

krejcca

Příspěvekod krejcca » 13 črc 2013 16:51

Zdravím, vybírám notebook a mám asi stejný požadvky, až na tu váhu :) momentálnĕ mám HP 8510p a na každodenní nošení je to tĕžký a velký, takže chci do 2kg.
Vybírám mezi Dell Latitude 3330 www.czc.cz/dell-latitude-3330-stribrna_2/131636/produkt
Lenovo Thinkpad T430u www.czc.cz/ultrabook-lenovo-thinkpad-t4 ... 33/produkt
Nebo Toshiba Portege Z930 www.czc.cz/ultrabook-toshiba-portege-z9 ... 47/produkt
Toshiba vede ve výdrži a váze, ale nevim jak je na tom s kvalitou a ergonomií používání
Je nĕkdo schopen je porovnat? Nebo jestli doporučíte i další
U Dellu se mi líbí 3r NBD a Thinkapad je Thinkpad :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 14 črc 2013 22:33

Vsechno plati, az na to posledni. ThinkPad uz davno neni ThinkPad. Byt tebou, volim Toshibu - pokud nepotrebujes NBD. Sice to rozliseni displeje je mizerie, ale lepsi nz u toho ThinkPadu, kde je na vetsim displeji - cili jeste vetsi hnus. Kazdopadne asi nejodolnejsi a s nejlepsi zarukou je Dell, ale ten ma zase na dnesni dobu pomerne tluste telo. No zalezi na tvych prioritach. Vylozenou chybu asi neudelas ani s jednim.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů