Fujitsu Lifebook T902

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Fujitsu Lifebook T902

Příspěvekod MyFirstName » 15 dub 2013 16:27

Dobrý den.Potřeboval bych trochu poradit.Nebude to můj první notebook,avšak vždy než jsem si nějaký koupil jsem si prvně přečetl různé recenze apod...Ale u tohoto typu Fujitsu Lifebook T902 moc recenzí není.A tak se chci jen zeptat.Je tu někdo kdo ho má? Popř.jaké máte zkušenosti s dotykovými notebooky od Lifebook neboli přesněji s tímhle nebo starším typem.Byl by to notebook na VŠ,každodenní cestování,v batohu a preferoval bych dotykový.Přemýšlím o tomhle,ale pokud by jste mohli poradit i nějaký jiný,se kterým jste spokojení a vše je v pořádku tak to uvítám.Budu rád za každé rady.Děkuji :)

Cenová relace: do 50 tis.Levnější kdybyste navrhli uvítám.

Použití: VŠ.Zaměření informatika,takže nějaké to programování,Office,photoshop.

Mobilita: Většinou na stole nebo na klíně.
Uhlopříčka: do 14 palců

Markus.bck
píše často
Příspěvky: 138
Registrován: 12 pro 2012 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Markus.bck » 15 dub 2013 18:26

tady by si měl najít všechno co o tom modelu chceš vědět http://www.notebookcheck.net/Review-Fuj ... 552.0.html
HP EliteBook 8560w
HP ProBook 4540s
PC + 2x 24" LCD

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 16 dub 2013 18:17

A využiješ ten tablet mod? Jen že mi to přijde už vcelku moc velký...Nepřemýšlel jsi spíše nad Lenovo X230 Tablet popřípadě HP revolve??

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 16 dub 2013 19:59

Broom píše:A využiješ ten tablet mod? Jen že mi to přijde už vcelku moc velký...Nepřemýšlel jsi spíše nad Lenovo X230 Tablet popřípadě HP revolve??


Právě že nevím.Kamosi mi velmi doporucuji na VŠ tablet pc ale ještě s tím nemám zkušenosti,takže moc nepovím.Zatím jsem měl jen typicky notebook,bezdotykovy a stačil(měl jsem už 3).A tím velký? to myslis uhloprickou?
Jde mi hlavně o notebook na VŠ na obor informatiku,tudiz chci nejakej ten výkon a at to vydrzi i na baterku alespon 3 hodinky,na ty přednášky.Ten fujitsu lifebook T902 mi doporučili kamosi,ze mi to pomuze hodne a usnadni mi to trosku na vysce.Sám nevím,proto ohledne tech tablet pc potrebuji poradit.Zda to má cenu.Jinak byhc si každopádně koupil normální notebook.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 16 dub 2013 20:03

Pokud sezenes tu verzi s LTE module (Sierra Wireless MC7710) ktera je zminena v recenzi, tak budes mit uz pripravu i na 4G/LTE evropska data. Napriklad Lenovo tuto moznost stale bojkotuje.

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 16 dub 2013 20:06

Puppy píše:Pokud sezenes tu verzi s LTE module (Sierra Wireless MC7710) ktera je zminena v recenzi, tak budes mit uz pripravu i na 4G/LTE evropska data. Napriklad Lenovo tuto moznost stale bojkotuje.


Našel jsem,kterej to má.Práve ten fujitsu lifebook T902 to má.Jen je u mě otázka zda to na tej VŠ vyuziju.Nemám s íím jeste zkusenosti.Kamosi to mají a jsou spokojeni ale nevím zda to já zrovna plně vyuziju,už i za tu cenu :D,nemám ještě s takovým notebookem zkušenosti neboli tabletem.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 16 dub 2013 20:19

Pokud to chceš na VŠ, tak to nekupuj dřív, než tam budeš. Nejspíš totiž zjistíš, že ty skutečné nároky mohou být jiné.

Tablet PC může mít výhodu snad jen při dělání ručních poznámek z předmětů, kde se kreslí hodně grafů a zapisují rovnice (typicky matematika). Záhy ale zjistíš, že mírné zpoždění a jistá nepřesnost způsobí, že ruční psaní na tabletu zdaleka nenahradí komfort a rychlost psaní tužkou na papír.

Pokud si odmyslíš těhle pár předmětů, bude to hlavně o programování a dalších činnostech, kde naopak dotykáš nevyužiješ vůbec (pokud teda zrovna nebudeš z vlastní iniciativy chtít programovat něco dotykového).

Asi máš bohaté rodiče a netrápí tě peníze. Nic to ovšem nemění na faktu, že pro potřeby studia na VŠ informatice se dá pořídit notebook mnohem levnější, který bude stačit stejně dobře.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 16 dub 2013 20:48

swarm píše:Pokud to chceš na VŠ, tak to nekupuj dřív, než tam budeš. Nejspíš totiž zjistíš, že ty skutečné nároky mohou být jiné.

Tablet PC může mít výhodu snad jen při dělání ručních poznámek z předmětů, kde se kreslí hodně grafů a zapisují rovnice (typicky matematika). Záhy ale zjistíš, že mírné zpoždění a jistá nepřesnost způsobí, že ruční psaní na tabletu zdaleka nenahradí komfort a rychlost psaní tužkou na papír.

Pokud si odmyslíš těhle pár předmětů, bude to hlavně o programování a dalších činnostech, kde naopak dotykáš nevyužiješ vůbec (pokud teda zrovna nebudeš z vlastní iniciativy chtít programovat něco dotykového).

Asi máš bohaté rodiče a netrápí tě peníze. Nic to ovšem nemění na faktu, že pro potřeby studia na VŠ informatice se dá pořídit notebook mnohem levnější, který bude stačit stejně dobře.


dík za odpoved,podivam se tedy po levnejsim a bezdotykovym.Bude to tak lepsi.co se tyka toho bohastvi.nemam bohate rodice.Jen sem si nasetril,ze kdyz uz se jedna o vysku tak at to aji vyvdrzi a má vykon.kazdopadne diky

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 16 dub 2013 21:13

Jestli už chceš kupovat něco hodně drahého, vem radši ThinkPad X1 Carbon. Špičkový tenký a lehký stroj s 14" displejem a hlavně vyšším rozlišením (1600x900), což využiješ při programování víc než dotykáč.

Časem zjistíš, že důležité parametry pro tohle studium jsou pouze výdrž baterie, hmotnost a rozlišení (hodí se alespoň 1600x900, na malých úhlopříčkách se to zas nesmí přehánět, aby to bylo ještě dobře čitelné).

Celkově bych ale doporučil dát za notebook max 25-30 tisíc a zbytek si nechal na něco užitečnějšího. Za tu cenu seženeš dobré stroje.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 16 dub 2013 21:20

swarm píše:Jestli už chceš kupovat něco hodně drahého, vem radši ThinkPad X1 Carbon. Špičkový tenký a lehký stroj s 14" displejem a hlavně vyšším rozlišením (1600x900), což využiješ při programování víc než dotykáč.

Časem zjistíš, že důležité parametry pro tohle studium jsou pouze výdrž baterie, hmotnost a rozlišení (hodí se alespoň 1600x900, na malých úhlopříčkách se to zas nesmí přehánět, aby to bylo ještě dobře čitelné).

Celkově bych ale doporučil dát za notebook max 25-30 tisíc a zbytek si nechal na něco užitečnějšího. Za tu cenu seženeš dobré stroje.


Děkuji za rady,každopadne samozrejme ze budu rád kdyz to bude levnejsi,jde mi hlavne o ten vykon a vydrz na baterku,prave ze vetsinou ty drazsi jsou v tom lepsi.Dekuji za rady :) a tipy :)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 dub 2013 08:11

Furt zmiňuješ výkon, ale jediný na co na VŠ potřebuješ výkon jsou maximalně hry. Třeba školní projekty v CADech se dají v pohodě dělat na i5 a HD3000 a u programování ? Nevím co pod tím přímo představit, ale mám několik kamarádu na FITu a mají třeba 4 roky starý notebooky a výkon jim bohatě stačí.

Udělal bych to tak jak radí swarm notebook ~ 14" s HD+ rozlišením, výdrží aspoň 5h, kvalitní konstrukcí, lehký a pokud možno třeba dock.
V sekci bazar třeba jeden borec prodává Dell E6400 k tomu koupíš novou baterku, dock, SSD a jseš dejme tomu na 15 000kč a furt máš na pořádné periferie na doma.

Dát 50k za notebook když mě to neživí mi přijde přinejmenším úlet

BTW. předchozí příspěvek se necituje ;)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 17 dub 2013 13:33

Díky všem za rady.Rozhodl jsme se pro Lenovo ThinkPad T430 2344-BUG.Děkuji

mech13
píše často
Příspěvky: 143
Registrován: 11 zář 2007 23:50

Příspěvekod mech13 » 17 dub 2013 19:46

Co se tyka vykonu, ktery nutne potrebujes na absolvovani studia, tak se bavime o strojich na urovni 486/pentium 1 (v pripade vlastni iniciativy by to chtelo MMX).
Ty totiz nebudes pouzivat photoshop, ale budes programovat algoritmy na vykresleni krivek ze zadanych bodu. Nebudes mit spustene silene vypocty, ale budes ladit algoritmus, ktery ty vypocty provadi - s jednoduchymi daty.
Jedine co potrebujes, je trochu vetsi rozliseni (ne jen HD) - ale to staci treba i na extermin monitoru na koleji/private.
Naposledy upravil(a) mech13 dne 20 led 2014 22:09, celkem upraveno 1 x.

MyFirstName
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2013 16:02

Příspěvekod MyFirstName » 17 dub 2013 20:48

Díky,tak nejde jen o to.Mám 3 roky starej notas,jak tak i tak budu kupovat nový.Tak jen dopředu sem se chtěl jen zeptat co asi bude nejvhodnejsi,co budu potebovat,protože jeden kamos co šel tez na VŠ na informatiku a měl stary notebook tak si prý taky musel koupit novy.Ten co mám už běží tak tak.Vystačí mi tak na dokončení studia na střední škole a pak si stejne budu kupovat novy,tak jen tak ohledne sem se ptal jak to je na vš a co bude třeba apod..Každopádně všem děkuji za reakce,tipy a navrhy. Díky :)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 dub 2013 21:02

a řekl kámoš že ho potřeboval kvůli tomu aby mu neutklo něco ve WoWku WoTk a LoLku, nic víc nic míň, tady to vidím stejně jak mech13 :)
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů