notebook prace/grafika/hry

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
petricek
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 úno 2012 17:45

notebook prace/grafika/hry

Příspěvekod petricek » 02 úno 2013 15:18

Zdravim mam pomoci s vyberem notebooku

co jsem se tak koukal dle pozadavku na vykon
graficky (autocad, inventor a jine 3D)

prace s officy no to zvladne dost

a deti by pry rady i nejaky ty hry

notebook neni omezen hmotnostne protoze bude prevadzne vjedne mistnosti a bude vozen do prace (autem) takze to moc nehraje roli

osobne jseme se koukal na http://www.czc.cz/nb-dell-inspiron-se-7 ... 48/produkt

a jeho modifikace osobne bych volil tu levnejsi variantu cca za 27k, ale zase bych nejktery veci z te drazsi verze bral a naopak nektere by sei mohli nechat ma nekdo nejake tips na podobny HW notebook? (opravdu bluray a 3D zobrazeni a W8 si mohu odpustit :-), dale myslim ze i ta sitovka by mohla byt jen 10/100)

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 04 úno 2013 21:40

Z těch zaměřením ryze pracovních např.:

1) Lenovo ThinkPad T530 2392-3NG (i5, NVS 5400M, matný HD+ display, velmi dobrá konstrukce, 3-letá záruka s možností rozšíření na NBD za pár stovek, v podstatě klasika na práci), cena k dnešku rovných 27 tis. Kč:

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t530 ... 335393.htm

2) HP ProBook 6570b (i5, HD 7570M, matný HD+, dobrá konstrukce, ale nižší třída než výše zmíněný ThinkPad T530), cena k dnešku 23 tis. Kč (k tomu možno dokoupit SSD, rozšířit na NBD záruku apod.):

http://www.alza.cz/hp-probook-6570b-d362094.htm

Z těch zaměřením spíše multimediálních např.:

Lenovo IdeaPad Y500 (i5, 1 x GeForce GT 650M / 2 x GeForce GT 650M SLI, lesklý FullHD), cena k dnešku 20-28 tis. Kč dle konfigurace:

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y500- ... 388078.htm

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y500- ... 374048.htm

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y500- ... 376530.htm

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Poměr cenaxvýkon

Příspěvekod Areon » 05 úno 2013 10:42

Co se týká výkonu tak v cenové relaci kolem 27 000 Kč jsou rozhodně na tom nejlépe tyto 2 kousky od MSI

http://www.alza.cz/msi-gx60-1ac-032cz-d372657.htm levnější varianta
http://www.alza.cz/msi-gx60-1ac-058cz-d384113.htm dražší varianta

recenze notebooku + výkon: http://www.ddworld.cz/mobility/notebook ... vykon.html

petricek
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 úno 2012 17:45

Příspěvekod petricek » 05 úno 2013 13:01

na par mSI jsem koukal, co jsem tak procital tak tam je dobrej HW a po strance sasi atd ze s tim pak byvaji problemy treba sprehrivanim, i kdyz u 17 by t nemusselo byt tak markantni

-> walter ty co jsi ukazal jsou nektere zajimave ale vetsinu jsem vyloucil pri vyberu s tim ze pri praci na NB (bez ext. monitoru) je vetsi rozliseni a velikost displeje vyhodou

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 05 úno 2013 13:42

No já s přehříváním problémy nemám, na náročné aplikace a hry je však povinost používat chladicí podložky bez ohledu na značku. Můj názor je ten, že právě MSI má lépe řešené chlazení než konkurence, protože je to již stavěné na vysokou zátěž, to že lidé říkají že se více hřeje je dáno tím, že má výkonější HW, které více topí. Mněl jsem HP Pavilion series a můžu říct že jak se na tom spustila náročná hra tak to hřálo teda masivně, MSI GT co mám nyní je oproti tomu opravdu jiný level, chladí daleko lépe.

petricek
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 úno 2012 17:45

Příspěvekod petricek » 06 úno 2013 20:56

tak ne ze by ty MSI nebyly zajimave :) ale preci jen ten NB neni urcen hlavne k hrani ale z dejme tomu 33 % relax (video audio) 33% prace (cad, office, atd vse mozne co je zrovna treba) 33% hry pro deti

takze je otazka zda se to vyplati jit do tech MSI nvm no jeste znova skouknu rozdily u dellu se mi nelibi, ze jsem na strankach nasel moznosti vybavy notebooku jako u auta, skoda jen ze jsem nikde nenasel nejaky ceny vybavy :-) pripadne kde bych to koupil ten 3d display bych fakt ozelel.

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 07 úno 2013 08:20

Tak všechno je o prioritách, když máš nadpis jaký máš, tak největší kriterium je grafika a hry, na práci počítám li kancelářskou stačí NB za 6000 Kč. Nejde o to jak často na něm budeš hrát, ale spíš co na něm budeš hrát, aby to daný notebook vpohodě zvládl. Všeobecně na hry a náročné grafické práce se hodí MSI ze všech značek nejlépe, pomynu li Alienware, který je však cenově v nebesích a platí se u něj dost za vzhled /styl. :-). Pokud však hry hrát nakonec nebudeš, tak by to MSI u tebe bylo jako Hummer u člověka co s ním jezdí každý den jen 2 bloky po vyplužené okresce do práce jestli mi rozumíš :-).

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 úno 2013 12:10

MSI sa hodi vseobecne na hry, na Autocad, Inventor a ine 3D CADy sa nehodi vobec. AMD na vypoctovo narocnu pracu nebrat. Aj Core i5 su vyrazne vykonnejsie. SLI/Crossfire su v CADoch tiez nepouzitelne.

Treba si rozmysliet ci su priorita hry alebo praca. Na CAD su VYRAZNE vhodnejsie workstation notebooky typu HP 8470w/8570w s Quadro/FirePro grafikami. Vykon profi grafik je v 3D CADoch az nasobne vyssi ako u hernych a je tam aj podstatne lepsi support (zaruka, servis, SW podpora).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 07 úno 2013 12:24

Tak 3D cady nejsou zas nějak výkonově žravé, AMD A10 má rozhodně, rozhodně dost výkonu na tyto programy, jelikož s nimi pracuju a mám v práci přiřazený k této věci 6 let starý NB s první generací Intel core duo o frekvenci 1,6 Ghz tak můžu říct že to není žádná hrůza a ikdyž pravda načítání je na tomto trošku delší, občas pomalejší odezva, ale většinou i na tomto starým NB je pohyb v programu a manipulace s 3D výkresy po načtení zcela plynulá.

Ale pravda, nebudou li se na tomto NB hrát hry nebo dělat grafické práce, pak je cena vložená do tohoto NB zbytečná. AMD A10 je sice na úrovni možná těsně pod Intel core I5, nutno však dodat že to vynahrazuje nejsilnější grafika na trhu AMD Radeon 7970m. S I7 procesorem by tento NB stál na trhu cca 46 000 Kč,realný rozdíl teda alespoň ve hrách navíc není velký jako rozdíl v ceně.

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 07 úno 2013 13:10

Když se dívám,že děti na tom budou hrát hry tak z 1/3 a více to bude zaměřené na práci, tak před koupi onoho MSI GX60 bych určitě zašel do nějakého showroomu a zkusil jak se na té klávesnici bude psát. Já třeba tu svou moc v lásce nemám, i na asusu za 14k od přítelkyně se mi píše lépe. A pokud je hlavní pracovní náplní CAD, určitě bych upřednostnil lepší procesor než onen AMDčkový. Jo,on to spustí,ale proč kupovat něco,co mě u práce bude lehce zdržovat načítáním, ale děti budou mít asi větší radost než něco,co mne při práci neomezí a děti trošku ostrouhají? :wink: Co třeba tenhle http://www.alza.cz/sony-vaio-s15-cerny-d358466.htm ?
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 úno 2013 13:13

Volil bych Lenovo T nebo Y.Dle preferencí.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 07 úno 2013 13:27

U toho Sony bych se velmi bál o výkon v nativním rozlišení, má full HD rozlišení na které je ta Nvidia v něm dost výkonově na hraně. Full HD je skvělé, ale musí být kombinované s výkonou grafikou jako je GTX 650m, GTX660m, 670m, 680m, nebo obdobně výkoných grafik konkurenčního AMD .

Co se týká klávesnice, nevím jak je na tom tvůj GX 660, podle parametrů je to již poměrně starý model, ale na MSI GT683DX-690CS co mám já se píše dobře, ani nevím v čem by mohl být problém v tom psaní, ve zdvihu kláves, nebo ve vynechávání?
S problémy co se týká klávesnice jsem se ještě nesetkal ani u jiných značek co jsem měl v ruce (ACER, HP, Siemens / Benq)

Některé klávesnice levných modelů se lehce prohýbají při velmi razantním stizku, ale nic hrozného co by omezovalo psaní to není :-)

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 07 úno 2013 13:45

Klávesnice se prohýbá v některých místech a taky mi při psaní moc nevyhovuje zdvih kláves a jejich celkový odpor. Neměl sem možnost si klávesnici vyzkoušet před koupí takže bohužel. Celkově mi nějak nevyhovují klávesnice GT/GX modelů,nedovedu si na nich představit psát bakalářku. Jinak jde čistě o rozhodnutí budoucího majitele, asi bych se taky radši na děti lehce vybodl a koupil Lenovo nebo Elitebook a dětem konzoli :D
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 úno 2013 13:55

Mě osobně taky vůbec nesedí klávesnice SS,které používá MSI u svých modelů GX,GT.Psát na tom delší práci je hrůza.Zlatá klávesnice u Lenova.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 úno 2013 14:00

Areon píše:Tak 3D cady nejsou zas nějak výkonově žravé, AMD A10 má rozhodně, rozhodně dost výkonu na tyto programy, jelikož s nimi pracuju a mám v práci přiřazený k této věci 6 let starý NB s první generací Intel core duo o frekvenci 1,6 Ghz tak můžu říct že to není žádná hrůza a ikdyž pravda načítání je na tomto trošku delší, občas pomalejší odezva, ale většinou i na tomto starým NB je pohyb v programu a manipulace s 3D výkresy po načtení zcela plynulá.

Ale pravda, nebudou li se na tomto NB hrát hry nebo dělat grafické práce, pak je cena vložená do tohoto NB zbytečná. AMD A10 je sice na úrovni možná těsně pod Intel core I5, nutno však dodat že to vynahrazuje nejsilnější grafika na trhu AMD Radeon 7970m. S I7 procesorem by tento NB stál na trhu cca 46 000 Kč,realný rozdíl teda alespoň ve hrách navíc není velký jako rozdíl v ceně.

CAD sa da spustit aj na lowendovom notebooku, rovnako sa da povedat, ze mu staci aj notebook za 15tisic a spustit sa to spusti. Ako to pojde a ake bude pohodlie prace alebo ci to nebude padat je uz dane aj narocnostou konkretnej prace a poziadaviek uzivatela. Rozdiel je v tom, ze ked ma niekto 30tisic tak si musi vybrat ci chce dat prioritu hram (vykonnejsie gpu na hry a slabsi procesor - napr. to MSI) alebo CADu (vykonnejsie gpu na CAD a silnejsi procesor). 7970M je najsilnejsia grafika na hry ale v CADoch ju prekonaju aj lowendove Quadra (postavene na mainstreamovych GPU od Nvidie) alebo mainstream FirePro (postaveny na mainstreamovych GPU od AMD). Pre ilustaciu aky rozdiel to robi napr. toto video http://www.youtube.com/watch?v=xEbAaciPGoc Napr. v Catii je aj lowendove FirePro M2000 2x vykonnejsie ako highendovy herny Radeon 7970M. Je to dane inym zameranim priorit a optimalizacii na oboch typoch grafik. Aj tu na fore je o tom popisane imho dost, staci hladat ked to niekoho zaujima.

V pripade kupy hernej grafiky Geforce/Radeon na CAD imho nema zmysel kupovat drahy notebook s highendovou hernou grafikou kedze prinos vykonu v CADoch je oproti zvyseniu ceny velmi maly. Imho na CAD rovnako dobre posluzi notebook s mainstreamom typu GT 650M/HD 77x0M ktore stoja okolo 20tisic.

A10-4600M vykonovo prekona aj IB Core i3-3110M (aj v single aj multithread). IB Core i5 su vykonnejsie o 10tky %. Opat samozrejme zalezi na narocnosti prace, ktoru konkretny uzivatel vyzaduje. Pri vypoctovo nenarocnych veciach to clovek nepociti vobec, pri narocnejsich niekomu dlhsie cakanie nevadi, niekomu ano.

BTW investicia cca 32tisic CZK je spodny limit o ktorom ma zmysel bavit sa o certifikovanych Quadro/FirePro grafikach (ak sa nenarazi na nejaky vypredajovy starsi model, napr. minulorocne 8560w/8760w). Ak chce OP investovat menej tak je tato diskusia bezpredmentna.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 hostů