Firemní ntb kolem 40tis - Lenovo vs Dell vs HP

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
zdenek_kucera
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 28 dub 2011 09:06

Firemní ntb kolem 40tis - Lenovo vs Dell vs HP

Příspěvekod zdenek_kucera » 01 zář 2012 12:06

Zdravím,

budu pořizovat nový pracovní ntb a chtěl bych poradit.

Požadavky:
- zpracování: co nejvyšší z hlediska použitých materiálů (jde mi o ochranu dat (hdd) a ntb jako celku – takže různé výstuže, etc.), dílenského zpracování (aby nic nevrzalo, neprohýbalo, aby se to nerozpadlo), kvality komponentů, chlazení)
- výkon: procesorový (nikoliv grafický), všechna data šifruji pomocí AES, data archivuji
- mobilita: tak 35% přenáším, 65% zapojeno v dokov. stanici s ext. monit. a klávesnicí, v úvahu přichází 12“-14“
- podpora výrobce: z hlediska aktualizací
- rozpočet: do cca 40tis kč s dph

Měl jsem za posledních 5 let 3 lenova, Tčkovou řadu. No, nejsem nadšený z dílenského zpracování, vždy se někde něco prohýbalo, včetně klávesnice, touchpad mi nevyhovuje (to vroubkování), trackpoint taky nic moc. Dobré mi přijde chlazení, podpora z hlediska aktualizací.

Manželce jsem pořídil HP ProBook a přijde mi prostě lepší (lépe mi vyhovuje touchpad, rychleji se dostane do aktivního režimu z „probuzení“, to u lenova čekám relativně dlouho) i když byl mnohem levnější.

Takže teď zvažuji něco jako např.:
Dell Latitude E6320
HP EliteBook 8470p
Lenovo ThinkPad T430 / Lenovo ThinkPad X230

Co byste poradili?

Díky.

Gendarme
píše často
Příspěvky: 366
Registrován: 28 pro 2009 17:32

Příspěvekod Gendarme » 01 zář 2012 14:00

Já bych byl za DELL E6330 (6320) + SSD, klidně vyzkoušený INTEL 320. Měl jsem v ruce většího bratra 6420 a zdál se mi opravdu pěkně provedený. Jen třeba počítat s tím, že trackpoint bude horší než u Lenova...
DELL Precision M4600|i7-2720QM|FirePro M5950|16GB|Intel ssd 320 120GB|FHD WLED|Logi.Perf.MX+Illuminated Key.|DELL U2311H
exNTB: Asus A8, Lenovo TP Z61m, DELL Precision M4400

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 01 zář 2012 16:42

On ani jeden ze zmíněných notebooků není špatná volba, takže tady asi nejvíc rozhodnou osobní sympatie. Co se týče zpracování TP, tak můžu říct, že vrzání plastů je generaci po generaci méně časté - teď porovnávám T400, T420 a T430s (u T430s jsem nenarazil na žádné vrzající místo, nicméně s T430 moc zkušeností nemám). Na prohýbání jsem u své T420 za rok používání nenarazil a krom nepovedeného víka u Tx10 si ani nevybavuju, že by s tímto měli TP problém. Rychlost probouzení takto moc srovnávat nemůžete, záleží u něj na více faktorech (HW, zaplněnost hdd,...). Dřív bych volil jednoznačně TP - díky klávesnici, což je teď prašť jak uhoď (i když pocitově u mě nepatrně vede pořád TP). Trackpoint mají TP suverénně nejlepší. Na jakém TP Vám to vroubkování nevyhovovalo? Poslední generace jej má totiž docela podstatně méně výrazné. Já osobně bych se nejspíš rozhodoval mezi Dellem a těmi Lenovy přičemž tíhnu spíš k lenovu, jelikož používám hlavně trackpoint a taky se mi ukrutně nelíbí vzhled dellu (ale na druhou stranu má dell výborně fungující NBD záruku už v základu).
lenovo ThinkPad T420i

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 zář 2012 19:32

Všechny vybrané NBT mají něco do sebe.Já bych zase volil HP Elite.(pár jsem jich měl a vždy OK)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

POBI607
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2012 09:16

Příspěvekod POBI607 » 01 zář 2012 23:41

Zdravím, zhruba 4 dny používám Dell latitude e6320, takže se můžete ptát :)

Zatím, co jsem postřehl, tak zpracování super(kupoval jsem rok starý a vypadá jako nový), všechno jede oukej, nefunguje mi jeden reproduktor, takže vyzkouším NBD záruku/ještě 2 roky)

Jediná, pro mne, vada je, že to má HDD a rád bych to vyměnil za SSD. Hardisk je vlastně jediná věc, co je slyšet, větrák je opravdu potichounký.

Hry moc nehraju, nicméně jsem zkusil ten nový counter strike, vyhodil jsem za to 300, a jede to naprosto v pohodě. Mám tam i5 procesor, 2,3Ghz a v turbu 3,2 nebo tak nějak. 8GB ram.

Jinak doporučuju sehnat někde bokem, kalkuloval jsem přesně tenhle notebook na Dellu a vyšel mi na cenovku přesahující s DPH 50 tisíc, což je šílené. Já ho měl za 20 s 2 letou NBD zárukou...

zdenek_kucera
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 28 dub 2011 09:06

Příspěvekod zdenek_kucera » 02 zář 2012 20:09

Díky za doporučení; zvážím asi nějaký ten Dell. Chtěl jsem původně TP X230 (má IPS panel), ale tady na fóru (diskuse k X230, 5 str.) někdo psal, že se hodně prohýbá levý spodní roh, což by mi prostě vadilo. Jak jsem psal - teď mám TP T420 a nic moc. Tak snad ten Dell nebude horší...

POBI607: Prosím Tě, jaké části jsou z plastu (vyjma klávesnice a baterie)? Klávesnice v pohodě? A kvalita LCD panelu?

POBI607
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2012 09:16

Příspěvekod POBI607 » 02 zář 2012 20:59

Tak kolem displaye je to plastové, kolem klávesnice a spodek. Ale jak říkám, po roce používání vypadá dobře, jako nový.

Kvalita displaye, no není to full HD, ale pozorovací úhly jsou oukej, nastavení jasu je dostistupňové, pro mé účely to stačí.

V základu máš mechaniku a můžeš ji vyměnit za SSD nebo baterii.

Klávesnice je super, navíc podsvícená. Není numeriská, pro mne výhoda, pro jiné ale zase zásadní nevýhoda :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 hostů