Notebook do auta

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Notebook do auta

Příspěvekod lesik99 » 22 črc 2012 20:13

Ahoj, řeším teď momentálně jaký notebook koupit do auta.

Takže pro představu používání notebooku:
jezdím jako řidič v Mezinárodní dopravě (v autě bydlím třeba 6 dní pak 2 dny doma, notebook bude tudíž z 90procent používaný v autě) bude připojený přes měnič z autozásuvky, tzn. z 12V > 230V ( bude mi stačit měnič se zdrojem 300W stálý / 600w max.? ) a upevněný na vlastnoručně vyrobené poličce na palubce.

Tak a teď konkrétně a k notebooku:

Měl by stát cca do 15tis. (přesnou cenovou představu ale nemám, pokud to bude stát za to, šla by nějaká tisícovka přihodit)

Hlavní parametry:

Dlouhá výdrž na baterii -
občas se stane, že přes víkend ztvrdnu v autě na místě, tudíž nemůžu noťas z adaptéru permanentně nabíjet, proto potřebuji pokud možno co nejdelší výdrž při provozu na akumulátor

Mechanická odolnost -
asi hlavně v tom otevíracím kloubu, jelikož budu mít notebook na palubce !neustále otevřený! nechci, aby se mi v tom ohybu začal povolovat

- tedy pravděpodobně bude asi vhodnější menší úhlopříčka, jak kvůli výdrži baterie, tak kvůli váze displeje a s tím spojenou výdrží kloubu; alespoň jak si to představuju selským rozumem, jestli se pletu, opravte mně..

Dále chci, aby měl připojení na ext. monitor, klávesnici a myš + možnost připojení mých 5.1 repro (tedy i odpovídající zvukovku) a síťový k. na připojení modemu, protože bych ho rád používal i jako domácí počítač..

Ještě jsem slyšel, že nějaké notebooky umí vypínat graf. kartu a přepnou na int. a pak se prodlouží výdrž, to by bylo taky fajn..

Píšu to jako seriózní otázku lidem, kteří se v tomto oboru dobře orientují a vyznají, protože je tolik možností na trhu notebooků a těžko se v tom zorientovat, jelikož nekupuju tenisky za 4 stovky, rád bych koupil rozumně.

Děkuju předem všem, kteří byli ochotni celej tenhle román přelouskat a budou se mi i snažit pomoci s výběrem..

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Re: Notebook do auta

Příspěvekod Chlebovnik » 22 črc 2012 20:49

lesik99 píše:Mechanická odolnost -
asi hlavně v tom otevíracím kloubu, jelikož budu mít notebook na palubce !neustále otevřený! nechci, aby se mi v tom ohybu začal povolovat


Takový notebook neexistuje. To je jedna z nejhorších věcí, co lze s notebookem provádět (vibrace v otevřeném stavu).

Kup si tablet.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 22 črc 2012 21:21

No snad by i existoval,ale nikoliv v ceně do 20k.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Příspěvekod lesik99 » 22 črc 2012 22:07

Chlebovnik: máš pravdu no, ty otřesy musí dávat tomu kloubu zabrat..
Ale s tím Tabletem, to zní zajímavě.. s tím jsem se ale popravdě ještě vůbec nesetkal, takže tam by byl výběr pro mě ještě těžší..

Jestli o nich máte nějaký povědomí někdo, objasnili by jste mi, jaký je rozdíl mezi tabletem a notebookem v této cenové relaci?? Např. bude problém s výstupy pro zařízení který sem psal výše.. Co se týká výkonu, dá se s notebookem aspoň srovnat? A použití jako domácí počítač teda pravděpodobně u tabletu moc nepůjde, co?
Případně kdyby mi někdo nějaký doporučil, byl bych vděčný, v tom už se fakt nevyznám vůbec.

Děkuju

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 22 črc 2012 22:16

Tablet jako hlavní domácí PC bych nedoporučoval.Tablet je jen prodloužená ruka klasického počitače.Ovšem do auta je to výborná věc.Už kvůli displeji.A na doma bych si koupil nějaký notebook v ceně 10k.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Příspěvekod lesik99 » 22 črc 2012 23:22

roman2277: Tablet je tedy pro použití v autě lepší než NB, myslíš jako právě kvůli té mechanické námaze pro kloub u NB, jestli to chápu správně,nebo je tam i jiný důvod?

Možná, že bych to mohl vyřešit tímhle způsobem, jak my radíš,
ale NB za 10K asi nebude nic moc jako domácí PC, nebo se dá v týhle době už koupit slušnej NB za 10tis?

Jakej by si volil tablet a NB?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 23 črc 2012 07:07

Tablet je jen těžko náhradou. Z notebooků do 20t bych bral ASUS U36SG-RX122V. Má v rámci mezí dobrou odolnost, výdrž na baterky je špičová (je tam 8cell baterka). Výkon na hry neni nic extra, ale je tam aspoň základní grafika, takže ty nenáročné věci tam pošlapou dobře.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ub40
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2012 09:53

Příspěvekod ub40 » 23 črc 2012 07:47

Ak potrebuješ mať notebook zapnutý aj počas jazdy, dalo by sa to vyriešiť nejakým pripojeným malým monitorom.

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 23 črc 2012 09:44

A co kdyby se otevřený displej nějakým způsobem uchytil? Nejlíp o něco opřel a zajistil, aby nedocházelo k námaze kloubů .. Jen nápad :)
Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Příspěvekod lesik99 » 23 črc 2012 11:02

ub40: Tak možnost ext. displeje zní zajímavě, i když sou to další prachy navrch

Widlak: Nápad, nějakým způsobem displej uchytit aby se při jízdě na nerovnostech nevyklal, je velice dobrý.. Je jasný že trochu vibrovat asi bude vždycky, ale aspoň to viklání minimalizovat, by mi stačilo..
Teď je ještě otázka jakým způsobem uchycení realizovat, vlastnoručně jde vyrobit všechno, ale chtělo by to dobrej nápad..

swarm: ten asus vypadá moc dobře pro mě.. hry mi nevadí, co si pamatuju naposled sem si z dlouhý chvíle zahrál diablo 2 a starcraft, dál sem nešel..
ještě vím, že je druhej díl starcraftu, což bych třeba někdy vyzkoušel, ale absolutně neřeším jestli na tom takový hry pojedou, nejsu zrovna hráč a není to v mých přednostních požadavcích na ten NB..
Každopádně co se týká výdrže na baterku, tak tos zasáhl do černýho, to je asi jeden z NB z největší výdrží co sem zatím viděl..paráda

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 23 črc 2012 11:39

Nic konkrétního mě nenapadá, ono se to taky bude odvíjet od té vlastnoručně vyrobené poličky ..

Jinak do budoucna bych asi popřemýšlel o SSD disku, přece jen tomu plotnovýmu disku to spuštění za jízdy nebude dělat dobře ..
Lenovo IdeaPad Y550p

HP ProBook 4330s

lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Příspěvekod lesik99 » 23 črc 2012 19:47

No co se týká té poličky, určitě bude nějakým mechanismem pevně chycená k palubce, určitě se nebude hýbat (myslím hýbat vůči palubce, jinak se za jízdy samozřejmě hýbat bude)

Vyrobená bude asi klasicky ze dřeva, které nejspíš potáhnu nějakým koberečkem nebo tak podobně.. no jelikož si ju budu vyrábět sám, dalo by se určitě nějakým způsobem na poličku přidat "něco" co by pomohlo zabránit displeji se otrásat vůči NB. Teď ještě vymyslet jak to "něco" bude vypadat..

Ten SSD myslíš jako, že by na něm byl nainstalován komplet celej systém,
takže by se Windowsy spouštěly a potom běžely z toho SSD disku??

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 24 črc 2012 07:08

Jojo, SSD jako systémovej a ten původní by sis třeba hodil do rámečku a používal jako externí.
Lenovo IdeaPad Y550p

HP ProBook 4330s

lesik99
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 18:30

Příspěvekod lesik99 » 24 črc 2012 12:20

Tak sem zjistil, že ten SSD možná nebude to pravý ořechový..
Jeden borec mi to vysvětloval takto, dovolím si ho citovat:
"SSD ma obmedzeny pocet zapisov narozdiel od "klasickych diskov". Windows ma problem so "strankovacim suborom" ktory funguje nepretrzite aj pri dostatku RAM a robi ti zapisy na dany disk. Mne pri intenzivnej prace vydrzalo SSDcko 8 mesiacov a potom bohuzial...a to nebolo zrovna to z tych najlacnejsich. Ono je idealne dat strankovaci subor na iny disk a potom to moze fungovat. Rychlost je paradna, len ta zivotnost toho ne"

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 24 črc 2012 13:45

Náhoda či starší zkušenost. Každému se může něco porouchat, to hned neznamená, že je to nekvalitní či rizikové ... většina dnešních věcí jsou jen spotřební kousky s minimalizací ceny - pak to tak taky vypadá (obecně) ...

Současné SSD nemívají z životností problém ... běžně mají záruky 3-5 let, tak proč to nerisknout (z tvého pohledu, z mého určitě ne - do NTB větší jistota, než se někde natřásat (auto, vlak, rychlejší přenos, ...) s plotnovým diskem :) )? Za ten přínos to stojí :) nemluvě o tvém užití v autě - klasický disk by s otřesy nevydržel možná ani týden a když, pořád by se sekal/chránil před poškozením. SSD je pro tebe jediná volba a reálně je to i jediná rozumná volba na svižný notebook :) (pro pracovní stroj řekl bych nutnost).
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů