Pls, rada jestli Amilo Pa 1538 nebo podobné parametry a cena

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Pls, rada jestli Amilo Pa 1538 nebo podobné parametry a cena

Příspěvekod atjov » 07 črc 2007 20:21

Zdravím všecky tady na foru, vybírám si notas, cena by neměla přesáhnout 21 000,- ALe něco se samozřejmě toleruje :wink: Mám vyhlídlé dva FJ a to tady tyto:

http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-203464)-amilo-pa-2510-tl56-15-4-quot-2x1024gb.html

http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-203351)-amilo-pa-1538-tl52-15-4-quot-1gb-160gb-nv7400-1.html

Su už téměř rozhodlí pro jeden z nich, ale musíém se zeptat jestli někdo pls nevíte jak dlouho vydrží baterka, tento údaj sem nikde nenašel a hodně mě na tomto parametru záleží. Předem děkuji

Zárověn sem se chtěl zeptat jestli ej pravda, že by se mělo vyvarovat značce Acer a HP by se mělo taky, nenadávejte mi pls za to, jenom sem tento názor slyšel a zajímájí mě názory druhých.

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 07 črc 2007 20:41

Aceru se je radno vyhybat v pripade levnych modelu, coz ve tvem pripade bych udelal. HP, nevim kdo ti to rekl, ale HP je jedna z hodne dobrych znacek je na urovni Lenova ci Toshiby a jeji zpracovani notebooku je lepsi nez FS. S Tvou cenovou relaci bych bral asi 2 ve Tvem vyberu. Uved k cemu ho budes pouzivat. 8)
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 07 črc 2007 20:44

dbře, tka Acer ne, jinak nikdo teda nevítě něco o výdrži těch modelů?? Nebo poradit mě co teda brat?

P.S.: doufám že jak na to odkazy přijdete sami, je to zapeklité ale přijít se na to dá

Nikolaj
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 28 čer 2007 14:53

Příspěvekod Nikolaj » 07 črc 2007 20:50

ja osobně nemam rad acer již ze začatku, designove nejmene podarene, k tomu se pry casto kazi, siemensy se prehrivaji, ja osobne jdu bud do pavilionu od HP http://www.alza.cz/notebook-hp-pavilion ... d73019.htm
nebo toshiba A200-14D
http://www.alza.cz/notebook-toshiba-sat ... d74558.htm
Stoji více než siemensy(maji lepsi procesor), ale to je tak všechno! Je to více meně o designu, nejlepe vypadajicí notebooky teto cenové kategorie, až na sony vaio fe49, ale tohle už neresim, pres 30 litru proste nejdu, jsem chudy student a jenom za vzhled vyhazovat dalsich 6 litru, to at si ho nechaji! Moc me zajma vista premium, je to sice nedodelane, ale kdyz si kupuji novy notas, tak tam xp mit proste nechci!
Ohledne tech tvych notasku: tyto modely jsou si hodně podobné, otevřeně vypadají dobře, až na to víko, to by me odrazovalo. Ale za 21 tisic myslim dobra koupe.

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 07 črc 2007 20:52

Podivej se do sekce FS tady na foru, tam urcite tvuj dotaz bude zodpovezeny. Nemuzu vedet jaky notebook poradit kdyz nevim k cemu bude :?

EDIT: Vydrz okolo 2 hodin (udavana vyrobcem)
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 07 črc 2007 21:04

OK, podívám se. No a já chcu notas hlavně na filmy,muziku,net no a tady tyto sem si vybral, protože cenově mě ještě dou, a rozjel bych na nich CoD2, jakože když už by to takové bylo, tak bych hry samozřejmě hrál. Ale šlo mě taky dost o tu výdrž no, jakože kdybych jel z jižní moravy do prahy, tak abych se aspon na ten jeden film podíval.

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 07 črc 2007 21:06

Myslim si ze kdyz povypinas wifi a dalsi veci, podtaktujes procak, tak se podivas na dlouhy film 8) Jinak je perfektni na veci jake chces a jeden z nejlepsich v cenove kategorii.
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 08 črc 2007 11:36

Georgij píše:Myslim si ze kdyz povypinas wifi a dalsi veci, podtaktujes procak, tak se podivas na dlouhy film 8) Jinak je perfektni na veci jake chces a jeden z nejlepsich v cenove kategorii.


OK, dík za rady, takže mě podporuješ at do toho du jo? Asi půjdu no, tedka se ale rozhoduju který, jeden má sice 2x větší ramky, a větší frekvence ramek aj procesoru, ale ten druhý má asi lepší grafiku, tak nevím čemu dat přednost.

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 08 črc 2007 11:51

Rozhodovat se ja tak jdu do 2 ve Tvem vyberu, to ze ma pomalejsi procesor ani nepoznas, pochybuju ze budes delat neco co by ten procesor vyuzilo na 100% ramka je dnes zalezitost 800 Kc a navic ma o dost lepsi grafiku. Docela se bojim ze by ATI Radeon X1200 mel problemy rozjet CoD2.
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 08 črc 2007 14:34

ok tak du do té dvojky, jinak omlouvám se Nikolajovi, nevšiml sem si jeho pěkného přízpěvku. Chcu se zeptat jaks to myslel s tím výkem, co s ním je?

Nikolaj
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 28 čer 2007 14:53

Příspěvekod Nikolaj » 08 črc 2007 14:42

atjov píše:ok tak du do té dvojky, jinak omlouvám se Nikolajovi, nevšiml sem si jeho pěkného přízpěvku. Chcu se zeptat jaks to myslel s tím výkem, co s ním je?


Že není tak designově podařene jako treba u jinych notebooku, ale je to take vec vkusu :wink: Jinak za tu cenu, když jsi striktně omezený na těch 21 papírů, je to asi nejlepší volba, tež bych si vzal dvojku :)

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 08 črc 2007 17:09

díval sem se na to HP a Toshibu cos sem dal a uměl bych si tam taky vybrat, ale už je to asi fakt moc peněz no.....

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 08 črc 2007 17:24

A navic Paviliony maji problemy s otisky prstu na viku, porad se musi otirat. Konec koncu priplatil by sis jen za design, ale i to je duvod.
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

atjov
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 07 črc 2007 20:16

Příspěvekod atjov » 08 črc 2007 20:06

jn, asi máš recht, já budu ěmt lepší procák a tady bude asi lepší grafika, ale nepročítal sem si to dopodrobna recenze apod.
Jinak na netu sem si chtěl najít ten můj notaz třeba vyfocený jenom zavřený a nenašel sem, tady to HP co tu bylo zmíněno, má pěknou galerii z různých úhlů, já sem našel prd. Neporadí te mě pls někdo?

EDIT: tak fotky už sem si našel, aj tak danke

EDIT2: Nemáte na netu podobný notas jak tento, ale z vyšší výdrží? Dost by mě to pomohlo, pokudmožno se co nejvíc držet ceny i parametrů ale jedno s toho asi musím oželit. Jinak možná se zeptám blbě, jestli ano tak se předem omlouvám, ale v notasích se orientuju krátce a dost bídně. I tak se zpetám, tedy ten notas co mám na výběr, nemá doufám pevně zabudovanou baterku, ale že je normálně za chodu vyměnitelná?? Je to tak?

TozTomas
píše často
Příspěvky: 195
Registrován: 13 kvě 2007 10:58

Příspěvekod TozTomas » 08 črc 2007 22:09



Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů