Výběr T420 i5/i7 3D, renderování?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

Výběr T420 i5/i7 3D, renderování?

Příspěvekod BazzyQ1 » 23 říj 2011 22:23

Ola geekové,
vybral jsem si T420 (ThinkPad T420 (i5/i7)/4GB/500GB-7200/14"HD+/GeForce/DVD-RW/Win7PRO64bit) po zklamáních Sony, HP Elitebook, Apple..a mám posledních pár otázek co se především hluku týče, neboť chci docílit co možná nejtiššího chodu při normální kancelářské práci (internet, ICQ, MSN, office, klient email atd.) a snesitelného hluku při záteži.Tedy se chci zeptat:
1). jestli notebook s i7 nebude dělat větší humbuk než s i5 při stejném zatížení v jinak stejné konfiguraci?
2). jelikož dodávaný HDD je poměrně uřvaný, tak jaký místo něj dát SSD?-SSD bude na OS a pár prográmků a původní HDD půjde místo mechaniky do šachty. (Preferoval bych nějaký Intel 320 (80/120GB)) ale jestli doporučíte jiný?
3).Zvládne alespoň částečně tato konfigurace T420 časem i práci v nějakém 3D programu s lehkým rendrováním? viz. dělám teď v práci na Pentium D 820 2,8 GHz/4GB/Radeon X1600Pro/HDD 5400 stáří PC cca 5let - a rendrování modelu fakt trvá dlouho v programu True Space)
4). Má vůbec i7 smysl kupovat, když se notebook bude jen vesměs používat na "běžné" potřeby a párkrát denně to 3D? Výkonově se mi nezdají zase tak od sebe a aby zase víc nežral baterku.
5). Jestli se tento typ notebooku nehodí pro výše zmíněné potřeby, co navrhujete? Peněz cca do 30tis s DPH. Časté přenášení (prostě podobné parametry jako ta T420)

Děkuju moc.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 24 říj 2011 00:30

Dotaz nic moc a pozdrav néni moc vtipný :? ( a to nejsem geek a nejsem urážlivý a navíc gramaticky špatný ! píše se Hola akorát H se nevyslovuje ve španělštině, pokud nevím tak to nepíšu)

ad 1) teoreticky ano, ale co jsem viděl teda slyšel :) T520 s i7 tak rozhodně néni hlučná a T420 na tom nebude jinak

ad 2) Intel 320 je dobrá volba, popřípadě 510 a nebo Soda Creak

ad 3) ano výkon budě větší

ad 4) to musíš vědet sám :)

ad 5) jestli budeš renderovat občas tak je to v poho, jestli to bude hlavní činnost tak by se dal asi najít lepší
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

Příspěvekod BazzyQ1 » 24 říj 2011 19:06

V prvné řadě děkuji moc za odpověd :wink: ..
A hned v druhé děkuju za tu tvoji první větu, protože ta (ač možná neměla) opravdu radostně rozesmála mě. A to myslím dobře-opravdu v pozitivním slova smyslu, ne ironicky, upřímě a raodstně, protože po x hodinách v práci to dnes bodlo :) ..Takže děkuji upřímně i za ni.

1) volbou bude zřejmě i7 s 9-cell battery (když nedomluvím dobrou cenu, tak vezmu i5 s šestičlánkem)

2) Soda Creak jsem původně nechtěl (velikost "jen" 80GB a nemožnost následného 3G, které nejspíš stejně teď vypovím smlouvu, neboť rychlost je dost bída), ale když jsem se podíval, kolik mi teď zabíra systém, tak to bude opravdu stačit :) .a navíc ušetřím min. 1500kč na šachtě pro HDD)

3) jestli to bude 2x větší renderovací rychlost, nebo 3x se dá asi těžko určit že? (oproti původní konfiguraci)

4) no, to já spíš myslel tak, že na notebookcheck jsou kousek od sebe tyto dva procesory, tak jsem chtěl vědět, jestli nebude zbytečně žrát víc baterku?

5) :!: a to HLAVNÍ - nějaké tipy na ten lepší kousek? (podobných parametrů - rozměru, váhy, konstrukce, výbavy atd..) cena cca 30tis +-

Díky Python.P




ps: jinak, jsem nechtěl být vtipný (Ola se teď v mém okolí rozmohlo jako pozdrav), druhak vím, že se to píše s H a třeťak oslovení geekové jsem dal takové (stejně tak ty dotazy), protože žádná "odborná" recenze, jak v českých, tak ani v zahraničních stránkách mi odpovědi na tyto otázky nepřinesla.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 24 říj 2011 20:17

jo v poho :) já jsem rád za poděkovaní ale hlavně hezky napsaný dotaz :)
a i7 těžko říct jestli bude rychlejší asi bych radši volil i5 míň bude hřát, míň žrát ntb víc vydrží a jednou za čas při renderovaní to zvládneš.

Edit: Ten rozdíl v renderovaní by se dal určo někde najít :)

leda ještě Dell 6420 a vybrat neakou podobnou konfiguraci
Naposledy upravil(a) Python.P dne 24 říj 2011 20:23, celkem upraveno 2 x.
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

Příspěvekod BazzyQ1 » 26 říj 2011 00:30

Rádo se stalo :wink: ..Tak rozdíl v renderování jsem heldal, (i7 a i5), a klasicky z toho moc chytrej nejsem, protože jestli změní v práci program může být všechno jinak, ale jak jsi psal, asi mi bude stačit i5 ..

Díky za tip na Dell. Koukl jsem na něj, ale k srdci mi nepřirostl, byť je parametrama možná za stejnou cenu lepší.

To by bylo abych se nezeptal ještě.

:!: Na renderování se podílí asi více procesor, tak jsem se chtěl zeptat, jestli na "běžné používaná" od officu, přes videa na netu ve Full HD+filmy ve Full HD na externim monitoru, (to snad tenhle notebook přehraje, ne? :D ), plus nějaký to 3D k tomu považuješ tu GeForce 4200 za výhodu, nebo by stačila ta integorvaná Intel HD 3000 (zvladne i integrovaná už teď Full HD atd??). Blbej dotaz, ale ten komp v práci to nedá :? ..

měj se chlape a díky za odpověď..

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 26 říj 2011 01:14

není to geforce, ale quadro :)
Jinak ano - na uvedenou činnst by měla stačit IGP.
Ale možná bych tam to quadro nechal. Na jednodušší 3D tvorby stačí integrovaná grafika, ale to quadro bude mít lepší kompatibilitu, pokud si začneš hrát s videem, atd. tak budeš moci využít CUDA, apod.
(některé PRG možná umí využít CUDA i v renderingu, to si pozjišťuj).
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů