Výkon/mobilita/zpracování, 30 tis

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
junior55
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2010 10:38

Výkon/mobilita/zpracování, 30 tis

Příspěvekod junior55 » 07 zář 2011 22:50

Zdravim, nevim jestli mi je pomoci, ale nenacházim nic co bych si představoval.

Cena: do 30 tis
Student. Notebook budu používat hlavně na GIS, CAD, programování, takže budu potřebovat lepší výkon a grafiku. Přepodkládám ale, že uplný top výkon nebude zapotřebí.
Chci ho nosit každý den do školy, takže váhu bych si přál do 2 kg, úhlopřičku 12", 13", 14" (eventuelně 15" do 2,5 kg) a co nejlepší výdrž na baterku.
Určitě chci kvalitní zpracování bez plastů, lesklých povrchů a otisků.
Uvítal bych podsvícenou klávesnici.
Doma chci mít určitě externí LCD.
Přemýšlím o 3 variantách:
1) Pořídit na doma desktop a na nošení něco vyloženě mobilního.
2) Snést 3 kg na zádech a koupit něco jako HP 8560w, nebo jestli by to zvládla T420 s dvěma grafikama.
3) Zaměřit se na mobilitu a zpracování a pořídit něco jako Thinkpad X220i, nebo HP 2650, Latitude 14" a co by nezvládala, dělat ve škole v laboratoři.

V jednom notebooku asi všechno nenajdu, tak budu muset nalézt nějaký kompromis.
Díky za rady

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 07 zář 2011 23:28

Jsem pro variantu 1) - Něco vyloženě mobilního seženeš kolem 8 tisíc a za zbylých 22 tisíc si můžeš postavit počítač výkonější než jakýkoliv notebook za dvojnásobek.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 zář 2011 00:33

Souhlasím. Jednoznačně 1, je-li možnost.
Ono časem přijdeš i na to, že i ten notebook je možná i zbytečný, tam, kde je třeba PC, ho máš k dispozici a u ztech. oborů je i na přednáškách lepší používat staré dobré analogové metody v podobě sešitu :)

Přínos ntb je tak možná na zobrazení skript, atd., vyplnění volné hodiny nějakou prací, výkresem, atd. a na to ti stačí vpodstatě cokoliv modernějšího.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

junior55
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2010 10:38

Příspěvekod junior55 » 08 zář 2011 22:13

Dík za rady, asi to bude nejlepší kompromis. Jdu teda vybírat prozměnu desktop.

Gendarme
píše často
Příspěvky: 366
Registrován: 28 pro 2009 17:32

Příspěvekod Gendarme » 09 zář 2011 01:20

nebo nějaká 14" +dock +lcd, klávesnice -> slušná mobilita a dostatečný výkon a ergonomie. A až si pak budeš chtět systém zrychlit pomocí SSD, tak se nebudeš muset rozmýšlet jestli ho dáš PC nebo NTB :-)
A vůbec synchronizovat data mezi 2ma PC (při řešení 1) ) je otravné - alespoň pro mě.
Pokud nejsou v požadavcích hry tak mi přijde desktop zbytečný.

z těch 14" mě napadá třeba Dell Laditude E6420, Lenovo T420.
Grafika co mají je nějaká Nvidia NVS4200 ta podle mě na GIS i CAD musí stačit, pokud nepůjde o vyloženě velké věci.
CPU nějaké i5 taky bude na dané určení stačit.
DELL Precision M4600|i7-2720QM|FirePro M5950|16GB|Intel ssd 320 120GB|FHD WLED|Logi.Perf.MX+Illuminated Key.|DELL U2311H
exNTB: Asus A8, Lenovo TP Z61m, DELL Precision M4400

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 zář 2011 10:17

Tak ono záleží jaký je režim při škole. Pokud nemáš stálý domov, tedy "kolejní", tak je notebook s dockem spíš praktičtější (tak to mám teď já). Trochu nepříjemné je, že člověk zjistí, že sice má na koleji/privátě dock s lcd, ale když přijede domů, tak tam je stejně jen stolní PC. To se dá samozřejmě vyřešit druhým kompelem monitor-klávesnice-myš, což stojí další peníze navíc (obzvláště když si pro pohodlí vezměš druhý dock) se kterými se musí počítat.
Nadruhou stranu , pokud máš jen jedno stabilní bydliště, tak tam je výhodnější (a i levnější) mít řádně vybavené stolní PC a potom jen nějaký netbook do školy a do postele (s příslušenstvím čítající pouhou myš).
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

junior55
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2010 10:38

Příspěvekod junior55 » 09 zář 2011 10:23

No teď jsi mě zas nahlodal na ntb... Tyhle modely jsem právě plánoval. Taky myslim, že by tu mou práci měli zvládnout, ale zas argumenty pro variantu 1 jsou rozumný.... Jen asi ten dock by musel chvíli počkat, pač ten rozpočet bych timhle přesahl...

Edit: A s mým režimem asi tak, že budu na spíš privátě a domu se mi moc jezdit chtít nebude. Ale samozřejmě někdy domu pojedu, nebo na víkendy na hory a tak, takže aby se dala nějaká práce vzít s sebou bude pro mě dobré. A zas kupovat ještě jeden desktop domů už nepřichází v úvahu.
Dik

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 zář 2011 12:28

Sice jsi to nikde explicitně nenapsal, ale z toho jak je to napsané cítím, že jdeš do prváku na VŠ (pokud tomu tak není, tak následující odstavec přeskoč). Nejrozumější bude to ještě chvilku odložit, prvních pár týdnů nějak překlepat se starým počítačem/notebookem/mobilem (záleží co máš) a vypozorovat si svůj režim. Když budeš mít jasno, jak budeš fungovat, tak podle toho nakoupit vybavení nové.

Jak jsi napsal, tak vše je o pěnězích. Řešení nnotebook + dock, je na jednu stranu nejflexibilnější, ale na tu druhou zase nejdražší (notebooky jsou drahé samy o sobě + výdaje za docka a vše kolem). Řešení PC + netbook je určitě levnější , ale zase tě ochuzuje o možnost práce na cestách (což je alespoň z mých dosavadních zkušeností diskutabilní, protože mimo pohodlí mého pokoje se mi nepracuje zrovna nejlépe). Synchronizace dat je též diskutabilní - každopádně je to práce nevíc, ale nadruhou stranu to je přirozené zálohování.

Mezi námi děvčaty, na horách se moc pracovat nedá a osobně bych si tam svůj primární notebook nikdy nevzal.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 09 zář 2011 12:41

postupem času můžeš domů pořídit klidně za pár korun někde ojeté LCD, klávesnici a myš. Ve chvíli kdy to připojíš k netbooku, tak to sice bude reagovat pomaleji, ale dá se na tom, narozdíl od původní malé obrazovky netbooku, i dlouhodoběji pracovat.

a jak bylo zmíněno - na hory by sis ani herní mašinu nebral.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

junior55
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2010 10:38

Příspěvekod junior55 » 09 zář 2011 13:03

O netbooku jako sekundárním neuvažuju vůbec, z toho bych vyrostl. To radši jako sekundární pořídím starší 12-13", aby se na tom dalo alespoň něco rozumného udělat.
Správně, jdu do prváku a o tom režimu a hlavně jaký budu dělat práce se přesvědčím až v semestru, takže asi chvíli počkám.

A stěma horama asi záleží jak to tam kdo tráví no. Já jsem se tam nahrál a napracoval s notebookem až kam...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů