Dobrý notebook kolem 15k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Dobrý notebook kolem 15k

Příspěvekod Korialis » 13 srp 2011 22:05

Ahoj, před nějakou dobou jsem sem psal ohledně výběru notebooku, ale notebook planuju koupit až někdy teď, a tudíž jsem za tu dobu našel další zajímavé notebooku a já zase nevím, který vybrat... :(

Notebook budu nosit do školy, budu na něm občas hrát hry (kupř. Lineage 2, Zaklínač 1 a podobné méně náročné hry, jelikož to nebude primárně na hry) a používat grafické programy (Photoshop apod.). Chtěl bych slušnou výdrž, 15,6", nejlépe matný displej, numerickou klávesnici, procesor alespoň Intel Core i3 (bylo mi řečeno, že i5 je pro mé potřeby zbytečně moc, ale nejsem proti lepšímu :)), doboru 1 GB grafiku a hezké zpracování. Cenu bych si představoval okolo 15k. Můj dřívější favorit byl tento: http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... .htm#popis

Bohužel jsem našel několik dalších nových notebooků (a určitě jich bude ještě více):
http://www.alza.cz/packard-bell-easynot ... .htm#popis
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6130 ... .htm#popis
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6110ec-d245456.htm
http://www.alza.cz/samsung-rc520-tmave-sedy-d249238.htm

Potřeboval bych proto poradit, jestli zůstat u Lenova, nebo koupit něco jiného (třeba ty, na které jsem odkazoval - a samozřejmě i klidně úplně jiné, které byste doporučili vy).

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 13 srp 2011 22:11

zustan u lenova ;) nebo ti kluci určitě doporučí nějaký slušně zpracovaný acer v té kategorii.

mimo to 520tka se řeší v lenovo sekci, tak si to můžeš pročíst, případně se zeptat majitelů, jestli tě něco zajímá

s i5 a dedikovanou grafikou je jich tam poměrně dost - nicméně držel jsem v ruce jen 2 dražší acery a v téhle kategorii moc neporadím.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 srp 2011 11:58

s radostí u lenova zůstanu, jen bych potřeboval nějaké zdůvodnění, jelikož jsem člověk, co se, ohledně počítačů, řídí pouze podle čísel, a ty říkají, že se vyplatí koupit jiný notebook. :)

floro
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 26 črc 2011 18:14

Příspěvekod floro » 14 srp 2011 15:26

Ja mam osobne e520 a môžem len odporučiť. Na tie účely čo bude Nb určený sa e520 hodí. Ja som tiež váhal nad Asusom N53sv ale zobral som radšej e520 a to kvôli kvalite spracovania (totiž na tom Asuse sa mi nepáčili tie plasty) nehovorím že by nebol kvalitný, ale radšej Lenovo. Len matný displej je výborný ani som nečakal, že to bude také dobré. Repráky idú kvalitne. NB je tichý, trošku ho ale počuť. Čo je nevýhodou je prepínanie grafiky, ale to je len otázkou driverou. Hry som ešte moc neskúšal. A ešte výhoda je Fingerpoint, ktorý som si ihneď po zapnutí velmi oblúbil.

Nazgul
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 22:22

Příspěvekod Nazgul » 14 srp 2011 16:02

Řeším podobnou situaci jako ty, jen mám podstatně vyšší rozpočet a i s vyšší cenovou hladinou půjdu nejspíš do lenova, jen e420 co má menší rozměry, jinak je shodná. Na tvém místě bych bral to lenovo, ať už 14 nebo 15,6 a pak dokoupil záruku na tři roky.

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 srp 2011 16:04

pro mé účely to je samozřejmě výborná koupě a už jsem byl pro lenovo rozhodnut. jenže co jsem se kouknul po nějaké době na alzu, objevilo se tam pár novinek a já něchci vědomě koupit notebook, když vím, že jsou k mání za podobné peníze ještě hardwerově lepší. podle mě (tzn. podle čísel) lepší notebooky, které jsem našel, jsem sem napsal a zatím mi nikdo neřekl, proč zrovna lenovo a v čem jsou oproti lenovu nevýhody zmínených notebooků. jen si chci být jist, že koupí lenova neprohloubím... :)

EDIT: Nazgul - ale proč? :) také bych se nejraději takhle rozhodl, ale potřebuju důvod, jelikož čísla říkají něco jiného. :)

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 14 srp 2011 16:28

Protože inteligentní zákazníci nevybírají notebooky pouze podle číslíček. Existují i další faktory.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 srp 2011 17:56

pff... myslel jsem, že jsem to napsal - nenapsal, alespoň ne úplně; často zmíněná informace o tom, že se řídím jen a pouze podle čísel, byla psána záměrně... jde o to, že tomu, krom čísel, nerozumím, a proto jsem doufal, že mi vysvětlíte proč upřednostit lenovo před ostatními notebooky. samozřejmě vím, že řídit se čísly je pitomost, ale jelikož tomu, čím bych se řídit měl, nerozumím, napsal jsem sem, abyste mi vy, kteří tomu rozumíte, pomohli a vysvětlili proč zrovna lenovo, protože bez vysvětlení bych byl zase nucen řídit se pouze podle čísel, a tudíž řídit se špatně.

Nazgul
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 22:22

Příspěvekod Nazgul » 14 srp 2011 23:10

Ok, upřesním to lenovo, proč ano a proč ne:
Proč ano: plastový notebook za 16tisíc ale s opravdu velmi kvalitní konstrukcí, prakticky žádné prohýbání. Dále hardwarově na vysoké úrovni, což platí nejvíce u 14ky kde vesměs není konkurence, u 15ky už to není ve srovnání s jinými modely takové terno. Záruku si můžeš prodloužit na 3 roky. Má skvělou klávesnici a trackpoint. A to nejdůležitější - excelentní chlazení: nasávací otvory na různé straně notebooku, takže jej nemůžeš zacpat položením na postel, a dokáže udržet jak šasi tak vnitřnosti na perfektních hodnotách i v zátěži, podle testů na e420s cpu 80 a gpu 70, šasi nikde více než 37 vyjma výdechu chlazení.

Proč ne: protože má AMD grafiku která nemá doladěné ovladače a nemůžeš zapnout jenom diskrétní grafiku v biosu. To znamená, že staré hry budeš hrát na HD3000 (to tolik nevadí) ale že některé nové hry taky budou dělat zmatky, typicky Starcraft2 vyhazuje artefakty atd. Někdo na to částečně vymyslel trik s ovladači (na foru se to tu někde objevilo), ale oficiální ovladače od lenova co by fungovaly na 100% neexistují. Toto se netýká jen lenova ale všech grafik AMD s přepínáním na Intel za běhu alá Optimus od nVidia (ten již dnes funguje ideálně).

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 15 srp 2011 09:31

aha. no co se týče her, ze starších budu hrát jen fable: the lost chapters... jak mi bylo řečeno, i kdyby blblo přepínání, ta HD3000 to zvládne bez problémů. pak jsem tam chtěl ještě hrát zaklínače jedničku a MMORPG typu lineage 2, aion apod. navíc jsem četl, že hry si na notebooku chválí, takže tady nevidím problém :)

díky za popis... a ještě bych potřeboval porovnat lenovo a tento notebook: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6110ec-d245456.htm nevim, jak s procesorem, ale grafiku má o něco lepší a ta cena je parádní :)

Nazgul
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 22:22

Příspěvekod Nazgul » 15 srp 2011 12:25

HD3000 má ale asi poloviční výkon a zrovna třeba na toho zaklínače 1 a Aion to ideální grafika není. Ale řešit se to nějak dá těmi neorigo ovladači.
Co se týče toho Pavillionu, nečetl jsem žádné recenze, ale obecně podle čísel: větší hmotnost, lepší displej, lepší grafika. Ale tipnul bych si že horší zpracování (pevnost, klávesnice) a chlazení, nicméně jak jsem psal, nečetl jsem recenzi na dv6ku.

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 15 srp 2011 16:44

tak aion a zaklínač by měl fungovat na té dobré grafice... já mluvil jen o starším fablu, kde to není jisté, ale HD3000 by ho zvládla.

s tim hp nevim, no, ale asi jen přeci zůstanu u lenova, když si ho každý tak vychvaluje a každý doporučuje. :)

Taran
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 01 črc 2011 08:11

Příspěvekod Taran » 15 srp 2011 16:53


Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 15 srp 2011 17:34

tak já bych to koupil přes alzu nebo czc, tudíž by reklamace řešili oni, a tudíž by to mohlo dopadnou dobře...

Taran
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 01 črc 2011 08:11

Příspěvekod Taran » 15 srp 2011 17:54

miril jsem spis na to ze jak je tu vsude uz mnohokrat psano asi nejde tolik o vyrobce ale o konkretni model nebo nekdy i kus (v teto cenove tride)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 167 hostů