LENOVO ThinkPad Edge E420 vs. několik dalších

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
McLOVIN
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2011 13:21

LENOVO ThinkPad Edge E420 vs. několik dalších

Příspěvekod McLOVIN » 23 črc 2011 15:28

Dobrý den. Měl bych pár otázek a doufám, že mi pomůžete.
Na úvod bych rád podotkl, že notebookům moc nerozumím, tak se nedivte možná trochu "hloupým" otázkám. Především se nevyznám ve výkonu jednotlivého hardwaru.

Vybírám notebook, což už je asi zřejmé. A mám několik kandidátů a otázek.
Jako první (a taky jako hlavní favorit) je to model

LENOVO ThinkPad Edge E420 - http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... .htm#popis

No a u něho bych se chtěl zeptat, jak to je co se týče přesné specifikace modelu. Když to zadám do Alzy, tak mi vyběhne tohle - http://www.alza.c/SearchAdvanced.asp?EX ... =&pn=&Pg=1 V čem se to liší, že je jich tam tolik a jsou tam takové cenové rozdíly? A v čem je lepší model s přídavkem S, než bez něj?
Stačil by ten, co jsem postoval jako první, nebo jsou tam ty rozdíly nějaké razantnější a relevantnější?
Dále co se týče výkonu - jak by na tom jela hra Call of duty: Black ops?
Rozjel bych ji tam na střední detaily při slušném FPS?

Další model je tento: http://www.alza.cz/toshiba-satellite-l7 ... 243904.htm
Tam je lákadlem nižší cena, ale nevím, jak je to tam s výkonem.
Opět otázka na rozjetí hry a Váš názor na model v porovnáním s prvním.

A pak třetí...
Ten je v porovnání s předešlými odlišný. A hned vysvětlím, proč ho sem vůbec dávám. Mám zájem o notebook typu prvních dvou, který by se dal dobře přenášet atd. Ale když jsem viděl tento http://www.alza.cz/acer-aspire-7551g-n9 ... .htm#popis, tak mě zaujala cena vůči parametrům, tak mi šlo spíše o to, abyste k tomu vyjádřili, jak je tam na tom řeba ten hardware, nebo jakou to má (kromě velkých rozměrů) chybu. A opět otázka na stejnou hru.

Jinak ještě na závěr bych se chtěl zeptat, jestli pokud byste mi ani jeden z těchto návrhů neschválili, byste měli nějaký nápad na jiný model.

Jinde na intenetu už jsem samozřejmě hledal a našel jsem tam chválu na to Lenovo, tak proto je to můj favorit. Ale i přesto bych rád znal názor Vás.
Mockrát děkuji všem za pozornost, odpovědi a názory a přeji pěkný den.

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 23 črc 2011 19:49

Ahoj. Ja som vlastnik presne toho isteho Lenova, ktore si uviedol. To, ze je tolko typov tych e420-tok je len v tom ze jeden jedna rada ma len integrovanu Intel grafiku, dalsia rada ma prepinatelne grafiky. Potom najdes na alze mozno hardwerovo identicke modely a su tam uvedene 2x preto lebo jeden model ma cierne veko displeya a dalsi model moze mat cervene veko displeya.

Co sa tyka S-rady tak je to hardwerovo myslim totozne s neES-kovou radou. Rozdiel je len v tom ze S-rada je tensia, ma pevnejsie(kovove) telo a je o nieco lahsia.

Co sa tyka vykonnosti v hrach tak neviem posudit lebo sa nehram na nom. Moje postrehy by som zhrnul do nasledovnych bodov:
- telo je velmi pevne a pri beznom pouzivani sa vobec neprehyba
- notebook je vcelku tichy, vetrak si len sem tam odfukne ale inak ho nepocut
- co je na notasi trosku hlucnejsie tak je HDD ale to je asi len moj subjektovny nazor kedze ja som na hluk velmi citlivy. Ak prilozis ucho k miestu HDD tak ho proste pocujes ale nie je to nic strasne
- thinkpadova klavesnica je PERFEKTNA
- najvacsi nedostatok tohto kusu povazujem v tom ze externa graficka karta Radeon nepodporuje openGL zatial a samotne prepinanie medzi grafikami nie je take ako som si osobne predstavoval ale ocakavam ze ci uz Lenovo alebo ATI sa pochlapsia a vyriesia to nejakym driverom
- dalsim drobnym nedostatkom je ze na mojom kuse sa brutalne hybe baterka a vadilo mi to ak som ho mal na kolenach a trosku som pohol s notasom tak bolo citit jak tam ta baterka skace. Ale vyriesil som to kuskom papiera a uz je vsetko v pohode

Moj zaver je ze ak si kupis tento notebook tak budes urcite spokojny. A ak k tomu pripojis kusok papierika pod baterku a ak vyjdu nove ovladace na grafiku tak spokojnost bude este vyssia :)

McLOVIN
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2011 13:21

Příspěvekod McLOVIN » 24 črc 2011 09:12

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Ještě bych se zeptal na názor na tento http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z570- ... 5.htm#foto model?
Není ještě o něco lepší? Děkuji...

McLOVIN
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2011 13:21

Příspěvekod McLOVIN » 25 črc 2011 11:47

A nebo ještě E520? Jaký je tam rozdíl oproti E420?
Stojí stejně a přecejenom bych měl větší obrazovku, tak nevzít radši ten?

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 25 črc 2011 11:49

větší obrazovka se vždycky hodí ... záleží co má u Tebe vyšší prioritu ... jestli velikost LCD nebo mobilita

McLOVIN
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2011 13:21

Příspěvekod McLOVIN » 26 črc 2011 18:13

Tak já bych možná vzal i ten větší. Ale potřeboval bych vědět, jestli s tím hardwarem rozjedu tu hru. Věděl by to někdo?
Děkuji. :wink:

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 26 črc 2011 20:42

me na nem v pohode chodi mafia 2 i GTA IV tak si to nejak porovnej, to co ty pises jsem nezkousel

McLOVIN
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2011 13:21

Příspěvekod McLOVIN » 28 črc 2011 13:45

A na nízké, střední, nebo vysoké detaily?
A FPS solidní?
Tak to by to Call of duty snad jet mělo...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 hostů