Lenovo X220 či jiná alternativa

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 21 črc 2011 23:50

ted už mě uplně zabijete :D co byste řekli na ten novej Thikpad tablet?? :wink: je to uplně někde jinde než X220, ale office, internet, filmy?? by to zvladalo ne?? a uhlopříčka se dá snést, vím o pár lidech kteří maj na vysoké netbook

http://shop.lenovo.com/us/products/tablets/thinkpad/

http://notebook.cz/clanky/kratke-zpravy ... pad-tablet

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 22 črc 2011 00:41

Nikdo Tě nezabije... Když uvážím, že už přemýšlíš ve smyslu "vím o pár lidech kteří maj na vysoké netbook " - to je samo o sobě sebevražda (ve smyslu mít na VŠ cokoliv s 10.1” 1280 x 800 displayem jako jediný počítač - viz delší texty a z toho únava zraku, hrbení nad tím malým stroječkem při psaní... ani IPS displaye to nezachrání, pokud nebudeš mít minimálně externí monitor). Taky znám pár lidí, co mají (měli) na VŠ netbook jako jediný počítač - už by takovou chybu nikdy neudělali. Já si to sám na sobě nedokáži představit. Jako jediný počítač může být fajn volba 14" notebook (např. ThinkPad T420 a obdoby konkurence) - velikostí a z hlediska ergonomie - takříkajíc ideální mobilní kompromis. 12" je pak minimum, které při delší každodenní práci žádá - obdobě jako onen 10,1" - externí LCD, což by ThinkPad X220 s dokem + LCD mohl splnit.

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 22 črc 2011 01:14

Já osobně si myslím, že jako jediný počítač je ten tablet taky nesmysl. Ale kamarád mě nahlodal, že s externím monitorem to až takový problém nebude. Kámoška si na netbook nikdy nestěžovala, naopak na cvičeních spíše výhoda a napsala natom celou diplomku, čtení článků, překlady atd. Já osobně sem používal netbook na střední škole ale jen okrajově, kámoš na něm v podstatě strávil dva roky- třeták, čtvrták. A já budu potřebovat jen texty, kreslení, simulace atd. dělat nebudu. Co jsem porovnával X201 (12") vs. T420 a Edge 520 s podobným textem v lenovo centru tak markantní rozdíl mezi 12 a 14 nebyl, pouze ve velikosti písmen jak uvádíš ale přečetl jsem ze stejné vzdálenosti oboje.

Jinak rozhoduji se mezi X220 zatím favorit, T420 tam bych velikostí displaye "stratil" skoro polovinu baterie a necelý kilo váhy navíc.

nebo jak pronesl... tablet nos do školy a na kolej si pořid 15.6 acera za 8 tis. a je to :lol:

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 22 črc 2011 01:32

"Co jsem porovnával X201 (12") vs. T420 a Edge 520 s podobným textem v lenovo centru tak markantní rozdíl mezi 12 a 14 nebyl, pouze ve velikosti písmen..."

Ano, přečteš, co by ne, já když obdobně porovnám, také přečtu - v tom není problém, komplikace je jinde. Když budeš totiž ty texty na oněch noteboocích číst (či psát) už hodinku nebo dvě, uvědomíš si, co jsem měl na mysli. Po delší práci v kuse a soustředění se na malou uhlopříčku s jemným rozlišením a malým písmem poznáš, v čem je rozdíl - nástup únavy zraku (táhnutí očí, mlžení atp.), z toho celková soustředěnost, potažmo výkonnost atd. Jistě, jsou lidé, kteří na netbooku napíší i diplomku. Kdyby nic jiného nebylo, taky napíši, co bych nadělal. Jenže je "něco" jiného, z mnoha ohledů výhodnějšího a vhodnějšího. Ber to třeba jen jako další pohled. ;)

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 25 črc 2011 00:36

Chápu co mi chceš říct, ale 15.6" uečitě nechci :wink: ZAtím to vypadá na X220, k T420 mě táhne snad jen grafická karta.... Ale jako "hračku" si možná jednou ten tablet pořídím

ferdik
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2011 17:12

Příspěvekod ferdik » 25 črc 2011 23:51

Z meho pohledu je problem v jedine veci - a to jemnosti displeje. Napr. na X201s je 1440x900 a to uz je hodne jemne, lide s prumernym zrakem si bud musi hodne snizit DPI ve Win nebo se hrbit.

U X220 to neni tak hrozne, i kdyz DPI jsem si take trochu snizil.

Mne to prijde tak, ze X220 je proste jen mensi nez normalni notebook nebo monitor, to ale neznamena, ze se k nemu musim hrbit - nemusim, protoze na pismo stale dobre vidim (protoze na to nema vliv velikost). Pokud se clovek hrbi u X220, tak se bude hrbit i u T420 s 1600x900 nebo 15.6 s full hd. Vsechno je to tedy jen o tom, jestli cloveku staci tech 1366x768. Ja jsem zjistil, ze mne jo.

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 02 srp 2011 15:43

Tak téma je u konce :lol: Pořídil sem X220. IPS panel je oproti TN fakt hodně znát... akorát nevim jestli to mám blbě nastavený či co ale baterka mi na full (63Wh-6 cell) ukázala výdrž 6 hodin, lenovo battery po půlhodině Futuramy klesla na 5 hodin, windows ukazatel se nezměnil :roll: ustálí se to časem? vím že 9h je asi max. ale přesto aby to z 6h za půl hodin videa kleslo o hodku?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů