HP probook 4530s vs. Lenovo E420

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

HP probook 4530s vs. Lenovo E420

Příspěvekod rossoner » 05 črc 2011 22:42

Caute. Tak dnes mi dorazil notebook HP 4530s a som z neho celkom nemilo prekvapeny co sa tyka vetraka. Vykon, vzhlad a spracovanie je velmi prijemne. Najma spracovanie ma velmi prijemne prekvapilo, zakladna a klavesnica su velmi pevne, nevykazuju najmensie znamky prehybania sa. Horsie je to s vekom displeja ale da sa to zniest. Co ma vsak nemilo prekvapilo je vetrak. Kupoval som si nb hlavne koli tomu aby bol pevny, tichy a vykonny. Viem ze v tejto cenovej kategorii to nebude ziadna slava v pomere vykon/spracovanie/hluk..Ale chcem sa tu s vami chlapy poradit. Ten vetrak nie je az taky hlucny, nie je vobec rušivý ale je ho počuť NONSTOP. Dnes som sa tu na tomto fore docital, ze s touto novou seriou probokov je to proste tak, ze nemaju regulovane otacky a preto ten neustaly "hluk". Otazka je ze ak ho do 7 dni vratim bez udania dovodu a zoberem Lenovo E420, ci pocitim CITELNU zmenu lebo podla recenzii a roznym nazorov, tak uzivatelia spominaneho lenova su velmi spokojni a NB vraj fičí bez toho aby javil nejake znamky zvuku. Co mi odporucate? Dakujem za odpoved :)

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 05 črc 2011 23:29

tezko rict na mojem e420 bezi taky vetrak porad ale na druhou stranu vetsinou jen na minimalni otacky takze to vice mene nerusi ale slyset to kdyz je okolo klid trochu je. pridava podle zateze ale rozhodne ne nijak casto

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 05 črc 2011 23:30

Na E420 nefunguje TPFanControl?
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 05 črc 2011 23:42

george65 a jak si spokojny s tymto strojom? ja som ho nazivo nevidel, ide mi hlavne o spracovanie, ci sa prehyba a celkovo ci by si ho zobral aj teraz alebo by si menil za nieco ine..dakujem

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 05 črc 2011 23:46

"Kupoval som si nb hlavne koli tomu aby bol pevny, tichy a vykonny."

Bohužel, zrovna požadavek na tichý notebook trochu v obecném povědomí nekoresponduje s kousky od HP (samozřejmě výjimky se najdou). Míra vnímání hlučnosti je individuální - co jednomu nevadí, pro druhého může být nepřekonatelný problém. Chápu Tě, ovšem obávám se, že výběr tichého notebooku (v office bez zátěže větráček většinu času nejede, slyšet je jen šum HDD) jsi netrefil, tady musí člověk hodně hledat (a číst různé recenze, zkušenosti).

Např. bratrovi nevadí projev chlazení u jeho HP 6545b, přijde mu normální - (žádný jiný notebook nikdy nepoužíval, jen desktop), nepozastavuje se nad tím. Mně osobně přijde už poněkud hlučnější (ale já jsem alergický i na samotný projev většiny HDD s 7200 rpm - vyšší frekvence/jejich "svist"). Mám současně jako office přenosku ThinkPad R400 - v efektivitě a projevu chlazení úžasný notebook - o takovém se říká, že "JE TICHÝ", je pro citlivé jedince (tím více při případné výměně HDD za SSD).

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 05 črc 2011 23:53

walter uplne ta chapem lebo bol dnes u mna starši brat a smial sa mi ze som psychopat že riesim take hluposti..ja som sa ho snazil presvedcit ze na trhu existuju aj notebooky ktore pri beznej praci su takmer nepocutelne..tento moj bol (sice nie moc ale bol) pocutelny ale napriek tomu sa ma snazil odhovorit od noveho notebooku lebo podla neho bude to lenovo tak isto hlucne jak aj tento probook..ja som na taketo veci dost haklivy a bracho mi dokonca odporucil nech si dokupim tie megasluchatka co mal Otík vo vesnicko ma strediskova ked mi to tak vadi :D

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 05 črc 2011 23:57

rossoner píše:george65 a jak si spokojny s tymto strojom? ja som ho nazivo nevidel, ide mi hlavne o spracovanie, ci sa prehyba a celkovo ci by si ho zobral aj teraz alebo by si menil za nieco ine..dakujem

no zpracovani je na hodne dobry urovni nic se nijak extreme neprohyba jen viko displeje ale nic co by vybocovalo ze standartu. jediny co me stve je klavesnice, nevim jestli je to chyba mojeho kouku nebo ne ale je tak nejak spatne zapasovana a kdyz pouzivam klavesy na krajich a hlavne v rozich tak to dela neprijemne zvuky a cela se trochu hybe

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 06 črc 2011 00:01

a ked pracujes len vo worde, pripadne exceli tak pocujes nieco? :D

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 06 črc 2011 00:08

jo v klidnym prostredi to slyset je. nikdy se mi nestalo ze by se vetracek uplne vypnul. ale nepredstavuj si nic hroznyho je to tak na urovni hlasitosti disku
EDIT: no ted kdyz o tom mluvime tak jsem ho vzal do ruky a vse v pokoji vypnul a jak o tom premyslim tak mozna ze je slyset jen ten disk nebo je to na stejny urovni jak jsem psal nevim, kazdopadne uplny ticho neni

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 06 črc 2011 00:21

no ved prave ze ani tento probook neni hrozny, ale predstavoval som si, ze bude tichsi..asi by som potreboval nazor niekoho, kto ma skusenost s oboma aby mi vedel povedat ktory je tichsi..ale predpokladam, ze to lenovo by mohlo byt tichsie, kedze si dokaze regulovat otacky podla zataze..tento probook mi pripada jak keby mal len 3 stupne:

1.stupen je ked som vo windowse cca 3-5min necinny tak sa uplne vypne. resp ho neni vobec pocut
2.stupen je ked s nim normalne robim (net, word, excel) a vtedy ako keby preradi na strednu rychlost a vtedy je pocut (nie moc ale je)
3.stupen v klasickej zatazi (video, hry) -> vtedy sa rozfičí ešte viac ale to neriesim, to je normalne


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů