NB 14", přep. grafika, škola i multimedia, cca 15.000,-

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Mace22

NB 14", přep. grafika, škola i multimedia, cca 15.000,-

Příspěvekod Mace22 » 21 čer 2011 14:09

Zdravím :)
Takže bych potřeboval pomoct s výběrem nb.
Bylo by dobře jej objednat ještě tento týden, aby byl nejpozději v úterý u mě (ve čtvrtek odlétám do zahraničí, kde jej budu potřebovat), takže na prázdniny kvůli novému procesoru nebo novým modelům čekat nemůžu.

Chtěl bych, aby vydržel během kancelářské činnosti (office, internet) okolo 4h; zároveň ale také aby bylo možné na něm nějakou tu hru hrát, takže ideální by byl sb profesor a přep. grafika, nejspíše GT 540M nebo 6630M.

Využití bude právě v kancelářské činnosti, programování (také by při této činnosti měl být tichý), později autoCAD (koupil bych si k němu externí display, takže na display nb důraz nekladu). Nb budu mít i první rok na vysoké s oborem matematika/informatika/elektrotechnika, ale nemyslím, že by sb na prvák nestačil co se týče výpočetního výkonu.
Velikost displeje je myslím ideální 14" (15 na nošení není to pravé ořechové, ale zkousnul bych to; 13 se mi zdá malá na programování (byť jen školské) i na kancelařinu, navíc by byla zbytečně dražší).

Rád bych nb ale používal i na hraní her - nečekám zázraky, čekám hluk :P, jednak nb na hry za rozumnou cenu je utopie, dále je tu ta hranice 15k a zároveň chci výdrž; rád bych si ale zahrál na MIN detaily novější hry - od Metra po Mass Effect 2; rád bych rozjel i Mass Effect 3 a hlavně TESV: Skyrim, ale tam jsem nenašel oficiální vyjádření k požadavkům, takže bych to nehrotil (pokud ale někdo nějaké informace nebo předpoklady má, sem s nimi :))
Na toto vše by měly stačit právě zmiňované grafiky GT 540M/6630M, co jsem se dával na notebookcheck.

Odolnost šasi... Je mi jasné, že mám už tak vysoké požadavky na tuto cenu, takže žádný zázrak nečekám - bude mi stačit, když se nb nerozpadne, když jej budu převážet do školy. Samozřejmě budu mít tašku na nb, takže chráněn bude, navíc se o své věci starám velice dobře, problém by být neměl.
(a pokud se stane, že mi nb vypadne z ruky, tak se nejspíše rozbije každý v této cenové kategorii)

Na rozdíl od většiny tazatelů, co jsem si tu fórum pročítal, mi vůbec nevadí Acer, určité výhrady bych měl k MSI (zatím všichni známí měli problémy, především se chlazením, a všem záhadně nějaká součástka zesnula těsně po skončení záruky), ale pokud myslíte, že se MSI také změnilo k lepšímu jako Acer, tak to zkusím - dám na vás :)
Potěšilo by mě Lenovo, mám s nimi dobré zkušenosti a hlavně miluju trackpoint :)

Rozměry: ideálně 14", snesu ale i 13" (pokud bude splňovat další požadavky), 15"; na display není kladen důraz, matný by potěšil
HW: procesor sandybridge a přepinatelná grafika - výkonostně typu GT540M/6630M
Šasi: stačí průměrné
Další: jako samozřejmost beru WiFi, dvd vypalovačka výhodou (ale není podmínkou), 3/4 GB ram (dnes snad už standard)
Edit: zapomněl jsem, že by měl mít samozřejmě možnost připojení externího monitoru - ideálně dvou až tří
Upřednostňované značky: Lenovo
Cena: okolo 15.000,- czk (+- 1000) = cca 600 €


Co jsem se díval na modely, tak mě velice zaujal Thinkpad Edge E420 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90072 , je o něco dražší, ale to by nebyl až takový problém, hlavně by akorát pasoval na mé podmínky (aspoň myslím), byl tu i mnohokrát doporučen, ale mám k němu dotaz - jak je to s audio combo jackem?
Docela nerad bych platil další litr za externí zvukovou kartu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66773 jestli jsem to správně pochopil, tak tam nefungují klasické headsety (zatím jsem všechny viděl jen se separátními konektory pro vstup a výstup), stejně tak nemůžu zapojit samostatný mikrofon a samostatná sluchátka; obyčejný kabel pro spojení dvou konektorů do jednoho http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83564 prý nefunguje, čemuž se ani moc nedivím.
Takže by mě zajímalo, jak by se to dalo levně vyřešit - případně jak na tom je integrovaný mikrofon a jestli funguje, když jsou zapojena pouze sluchátka.
(sluchátka mám poměrně kvalitní a nerad bych kupoval zbytečně druhé s vhodným konektorem, navíc by to stálo další peníze a za ten nb se dost vydám a v maturitním ročníku na hry ani práci moc času nebude)

A není na něj nějaká recenze / nechystá se nějaká? Našel jsem jen E420s, kde je ale jiné zpracování a jiné HW osazení...

Klidně mi sem jen hoďte odkaz na dřívější řešení tohoto problému, sice jsem četl témat opravdu hodně, ale mohl jsem některé přehlédnout :)


Z dalších kandidátů jsem pár zahlédl tu již zmiňovaných, ale tento se mi zdál nejblíže mým požadavkům - zajímal by mě proto váš názor, jestli je to skutečně ideální, nebo jestli mrknout na něco jiného.


A trošku mimo mísu - doporučujete nějakého prodejce v Brně, který by to opravdu stihl sehnat do řekněme dvou pracovních dnů a který by to zároveň měl co nejlevnější? :D



Díky moc a omlouvám se za trošku delší počtení, chtěl jsem být co nejpřesnější :)

zeto750
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 05 srp 2007 14:48

Příspěvekod zeto750 » 21 čer 2011 14:22

Ja osobne mam zhruba rovnake poziadavky ako ty len ja mam este cas asi mesiac...
Podla mojho rozhodovania mozem odporucit to lenovo E420 alebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93047 tento sa mi velmi pozdava ale este nanho niesu ziadne recenzie, ale predpokladam ze kedze je to travelmate timelineX tak nebude zly...
Len ako pozeram vsetky su trosku nad limit ale to lenovo len podla konfiguracie..

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2011 15:45

Mace22: pokial chces do Lenovackeho combo audio portu pripojit naraz aj sluchatka/repro a mikrofon so samostatnymi jackmi tak potrebujes takyto 4vodicovy splitter (s TRRS konektorom) http://www.amazon.co.uk/Steel-Series-50 ... 419&sr=8-1 tie lacne 3vodicove ti nepomozu. rovnake pouzivaju aj iphony a ipody takze mozes pohladat rovnaky headset splitter pre tie na dealextreme a podobnych. samozrejme funguju aj sluchatka aj mikrofon sucasne.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Twen
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 21 dub 2011 20:10

Příspěvekod Twen » 21 čer 2011 19:17

E420 je dobrá volba, co se požadavků týče. Vyrovnají se v cenové kategorii možná některe Acer TravelMate, GT540M je o pár procent rychlejší než 6630M, ale není to nic závažného... naopak, chlazení bych čekal lepší u Lenova... A jestli si zvyklý na trackpoint, není co řešit.
Ten audio jack by mohl být trochu zádrhel, ale pokud by opravdu byl problém s integrovaným mikrofonem, lze to vyřešit za pár stovek v budoucnu...
Jak je to s kvalitou šasi přesně nevím, ale podle místních ohlasů bych nečekal žádné problémy... Naopak klávesnici jsem měl čest zkusit na E420s (je stejná) a byl jsem velice spokojen :wink: vážně potěšení na ní psát...

Co se prodejce týče, nerad bych dělal reklamu, ale když ssem se díval, tak na T.S. Bohemia http://interlink.tsbohemia.cz/notebook- ... 24830.html je levnější než na czc a podle mých zkušeností zítra objednáš, dovezou to ze skladu v Olomouci (v Brně nejspíš na prodejně nebude) a v pátek to bude na prodejně (měl bys mít možnost prohlédnutí před nákupem), příp. doma. Nečekal bych žádné potíže... (jen pozor na popisky matný / lesklý display a raději se hned na prodejně přesvědčit, popisky jsou zádrhelem snad všude tady v tomto ohledu...)

Mace22

Příspěvekod Mace22 » 22 čer 2011 15:30

Twen: ano, s tsbohemia mám poměrně dobré zkušenosti, díky :)

Ghost: díky za vysvětlení, našel jsem ještě tento splitter http://www.theheadsetbuddy.com/PC-Compu ... 5-PH35.htm , měl by fungovat bez problémů, ne? (TRRS konektor má a mají uvedeno, že pro T410 funguje) :)
Přeci jen je o polovinu levnější...

edit: A nemá ještě někdo tip, kde splitter koupit?
Přes prázdniny budu v Kanadě (Vancouver), kde by to mělo být snazší sehnat, ale když jsem to zkoušel z Amazonu objednat na kanadskou adresu, tak se jim to nelíbilo.
Eventuelně jak je to se zasíláním do ČR? Popravdě jsem nikdy z Amazonu ani EBay nic neobjednával, takže nevím, jak to je s poštovným, clem etc.
Toto už je opravdu hodně mimo výběr notebooku, tak mi kdyžtak odpovězte přes SZ, prosím, ať to tu není zabordelené :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 čer 2011 17:44

Mace22: mal by fungovat.

z Amazonu do SR som kupoval len Kindle a ten som musel objednavat z americkeho Amazon.com. na ebay ma vacsinou predavajuci napisane do ktorych krajin tovar posle.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Mace22

Příspěvekod Mace22 » 24 čer 2011 20:02

Ghost: díky :)

Takže zůstávám u původní volby - E420, díky všem, téma je možno uzavřít :)


...a tak přeci jen je tu ještě jedna otázka ohledně záruky...
Když jsem hledal v rozšířeních záruky na czc, tak tam nikde "international" zmíněno nebylo, mám to brát tak, že lenovácká záruka 1 year carry-in je automaticky mezinárodní?



edit: Ghost: a opět díky :D
máš u mě pivo :P
Naposledy upravil(a) Mace22 dne 25 čer 2011 19:53, celkem upraveno 1 x.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 24 čer 2011 22:55

Mace22: Lenovo u nas standardne poskytuje "worldwide" zaruku, ktora plati v kazdej krajine kde ma Lenovo autorizovany servis.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 hostů