niečo do 1000€ na vléčenie do školy..

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 14 úno 2011 14:36

jak říká Ghost, pevné notebooky umí i Dell, HP a Lenovo.
dostatečně pevný je už i HP 6450b za 800€. na obrázcích se koukni, že pod tmavými plasty vždy prosvítají bílá místa - hořčíkové výztuhy. krasavec to oproti macu není, ale dáš do něj dva pevné disky a navíc i externí baterku, což je pro mě ta správná přidaná hodnota.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 14 úno 2011 16:57

Máte pravdu, ani jsem se nesnažil nějak vaše volby oponovat (mít požadavek na Win platformu, tak bych taky volil něco podobného). Jen jsem měl pocit, že argument Romana2277 mířil na porovnání s nabušeným herním 17" ntb v podání Umaxu či MSI ;-)

Chlebovnik: ani nepovídej. Kde jsou časy, kdy se na disketu vešlo vše :-D
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 14 úno 2011 17:30

nojo, to byly časy - na disketě třeba čtyři hry. ale třeba Lotus 1-2-3 nebo AmiPro byly softy tak na šest disket ;-)
nejlepší byla instalace novýho počítače, to si člověk připravil tak 30 disket a rozjela se diskotéka na celej večer a noc :D
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

n070r

Příspěvekod n070r » 14 úno 2011 22:22

takže...zhrnieme to..:D macbook by mi asi aj vyhovoval..nájde sa niečo rovnako kvalitné ako macbook za menej penazí ?

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 16 úno 2011 09:06

Podle mne ne, vybíral jsem něco podobnýho (lightroom + mobilita) a nakonec včera koupil z druhý ruky půlroku starej 13 MBP za cenu, při který by se ti do rozpočtu vešlo pouzdro a rozšíření paměti nebo větší disk, možná i nějaký blbosti okolo... (Jedině snad ten HP 6450, má výhodu v Corei5 a větším rozlišení displeje.)

Koupil jsem ho ráno, tak 4 hodiny používal a baterka večer hlásila ještě 53 procent :shock: což je samozřejmě věc toho, že se umí podtaktovat a tudíž potom výkonově stačí leda na kancl, net a podobně... ale to je holt věc použití na baterku.

MBP má hlavně přidanou hodnotu... jednak imo fajn operační systém (přes výtky mnohem víc fajn, než Win7) + software v základu (tohle je ale více než vyvážený tím, že je platforma uzavřenější, musíš si zvykat na novej software apod...) a potom například touchpad... nikdy bych neřekl, že mi touchpad bude pro nenáročný věci relativně stačit. :shock: Kvalitní displej (v týhle cenový třídě už to není asi tak ojedinělý), podsvícený klávesy, chytře navrženej napájecí kabel a adaptér, u kterýho si můžeš vybrat, jestli ho rovnou píchneš do sítě (lehkej) a nebo použiješ "těžkej" prodlužovací kabel...

Na druhou stranu bych někoho nakopal za klávesici. Až si zvyknu, bude to snad dobrý, ale momentálně bych dal nevímco za starou dobrou klávesnici Lenova (N200, TP R61, Y550 - všechny spojuje vynikající klávesnice, imho nejlepší paradoxně právě na N200, což byl low-end model před ideapady). A reprodktory jsou taky dost slabý (zato výstup na sluchátka by měl být dle ohlasů kvalitní, ještě jsem nekoušel).

Samozřejmě dostaneš za hodně peněz "málo" výkonu (na urovni roku 2009 třeba), ale zase dostaneš solidní zpracování, úžasnou rychlost bootu a vypínání, uspávání a probouzení (člověk si řekne, že je to celkem triviální, ale jakmile si zvykneš...). Po jednom dnu je samozřejmě předčasný dělat závěry, ale pokud ti nejde o hry (ne, že by nebyly), poslouží ti myslím dobře.

(OT: A pokud třeba fotíš, momentálně je v iobchodě (nevím, jak se jmenuje) Aperture za 65 dolarů tuším (adekvátní náhrada Lightroomu, kterej stojí cca 300), takže třeba tady se dá trochu ušetřit.)

Zkus se kouknout na macblog.sk, často tam teď jsou inzeráty na MBP 13 2010, asi proto, že se čekají nové modely a lidé chtějí starší prodat ještě před jejich ohlášením, pak totiž půjde logicky cena dolů.

Jestli to vypadá, že příliš chválím, pak musím přiznat, že ano, po prvním dnu (cca 5 hodin s ntb) jsem spokojenej.

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 16 úno 2011 20:14

OT: lepší touchpad než je na MBP jsem neviděl a proti klávesnici nemůžu říct jediné křivé slovo (mám "u sebe" T23, SL410 a R51 a neřekl bych, že je něco lepší či horší - na všech se mi píše dobře).
Repro se mi zdá normální (předtím jsem měl U9200 a ten měl výkon jako špunty od uší :lol:
PS: dostupnost všech znaků bez potřeby přepínat CZ/EN klávesnici je taky super. Stejně jako touchpad je to ale imho dáno spíš OS než HW ;-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 16 úno 2011 21:26

Jo, ta klávesnice je jeden z posledních důvodů, proč se mi do Macu moc nechce jít.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 17 úno 2011 22:13

Ale dá se to, už si zvykám... Lenovo to není, ale dá se to. Ovšem absolutně báječnej je touchpad s gesty a provázání se systémem... čtyři prsty nahoru plocha, čtyři dolu expose... lepší, než alt+tab, přitom tohohle jsem se na mbp bál...

Vedle ntb. mám už třetí den myš za dva a půl tisíce a ještě jsemji nepřipojil :D


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů