Kvalitní NTB na CAD, zpracování videa a foto, na hry- 33 000

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Kvalitní NTB na CAD, zpracování videa a foto, na hry- 33 000

Příspěvekod jarkh » 13 úno 2011 12:37

Zdravím všechny.
3 roky jsem byl spokojeným uživatelem notebooku Asus F3sv AP202c...zítra se vrátí ze servisu, oprava za 2500,- prý proběhla úspěšně.
Bez ohledu na to však uvažuji nad pořízením něčeho výkonějšího, tento předám mamce.
Plánovaná činnost na ntb:
- zpracování videa
- úprava fotografií ve photoshopu
- filmy, internet
- MS office 2010
- občasné hraní her (max cca 1/5 všech činností na NTB)
Nejsem žádný pařan, takže nevyžaduji rozhodně maximální detaily, ale stačí průměr. Rád bych, aby ntb zvládl hry typu Mafia II, COD Black Ops a podobnou náročnost. Opět alespoň střední detaily.
Rozhodně bych uvítal dobré zpracování konstrukce NTB, aby někde něco neprasklo, dobrý servis. Teploty a hlučnost při zátěži snesitelné, při minimální zátěži co nejnižší.
Upřednostňuji NTB 15.6", cca 3x týdně se bude přenášt do práce atd. Velikost 17.3" jen v krajním řešení.

Momentálně mým favoritem je: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86219

Za každý tip, radu, budu vděčný. Moc se v tom nevyznám, ale alespoň z toho co jsem kde vyčetl, mi tento ntb vychází jako jeden z nejnadějnějších.

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 13 úno 2011 14:35

Ovšem hrát náročnější hry ve vysokém rozlišení (nativní 1920 x 1080) s grafikou GeForce GT 435M není zrovna žádný "med". Pak jedině snížit rozlišení, detaily atp., tak už něco zvládne.

Dle testů není hlučnost bez zátěže zrovna nízká, v běžném denním ruchu můžeš nějak přehlížet, ale večer rozhodně poznáš (ale tento notebook není - i viz solidnější výkon - primárně zaměřený na práci "jen" v office, kde se očekává nižší hlučnost). Můžeš pro orientaci mrknout např. na test na notebookcheck.com http://www.notebookcheck.com/Test-Dell- ... 921.0.html

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 13 úno 2011 16:15

Dík za odpověď. Ano, na tento test jsem se koukal. Ta hlučnost mě zrovna netěší, to je pravda. Ovšem sotatní vlastnosti mi přišly docela slušné. Ať už výkon pro hry či aplikace, propracování v podobě třeba toho použitého hliníku, či rozlišení displeje, které třeba Asusy v této cenové kategorii, či elitbooky od HP nemají. Tedy nevím, jak moc velký rozdíl právě v rozlišení při sledování filmů je, ale při hrách je mi jasné, že jej je třeba docela výrazně snížit, aby to šlapalo.
Testy uvedené v odkaze jsem prošel celkem podrobně, sice se v tom zrovna moc neorientuji, ale tak nějak mi to vyšlo, že každý notas má své mouchy. Některý pokulhává ve výdrží baterie, displeji, výbavě či třeba kvalitě zpracování.
Samozřejmě by se mi nelíbilo k večeru při procházení internetu nebo sledování filmu, poslouchat hlučný větráček, ale prostě nevím, jestli ve stanoveném cenovém stropu jsou noťasy, které by mé požadavky splnily.

Koukal jsem třeba na Asusy G řady. Na hry by byly asi suprové, ale to není mou prioritou, vzhledově to navíc není, alespoň dle mého názoru, žádná sláva. Rozlušení displeje, přenositelnost a pevnost konstrukce ntb asi taky oproti tomu dellu nebude ideální.
Vůči Aceru mám už jisté předsudky, zkušenosti s nimi nemám, ale tak nějak ze zvyku se jim automaticky vyhýbám. Což je možná chyba, nevím.
Má někdo s tím Dellem XPS 15 zkušenosti, je opravdu tak hlučný? Nebo má někdo nějaké lepší tipy?

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 13 úno 2011 17:29

Také o tom stroji přemýšlím. Koukal jsem na různé recenze a vypadá to, že obvykle počítač chvíálí jako nepříliš hlučný. (Ačkoliv ve slabší konfiguraci s 420m a i5 460.)

http://www.anandtech.com/show/3999/dell ... x-review/6
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1 ... ction.html

Silnější konfigurace:
http://www.kitguru.net/laptops/zardon/d ... review/22/

Uživatelské zkušenosti:
http://forum.notebookreview.com/dell-xp ... hread.html

Mám pocit, že velkou výhodou může být tříletá NBD v ceně. :shock:

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 13 úno 2011 20:32

Dle diskuze na uvedenych odkazech to nevypada vubec spatne. Co me trochu zarazilo je, ze zminuji problematicky pristup k vetraku, kdy je jej potreba skoro cely odkrytovat :) Byl jsem u sveho Asusu zvykly pravidelne vetracek cistit, ptz jinak se z nej pri hre semtam staval primotop, takze to me moc netesi.
Jinak tedy nevim, ale pokud me nekdo od nej presvedcivymi argumenty neodradi, asi budu mit vyber rozhodnut, ptz at se koukam na jakykoli jiny ntb v teto cenove hladine, nic "lepsiho" me nenapada.
Jak je to s 3-letou zarukou netusim. Treba na tom odkazu co jsem poslal pisi 2 roky,tak tedy nevim jak to je. Dell jsem nikdy nemel takze ani nevim jak kvalitni servis maji. Jen dle referenci snad mohu soudit, ze kvalitni a rychly..no nevim,nemam osobni zkusenost
Nebyl by tady nejaky doufam spokojeny majitel dellu xps q15 co by se podelil o zkusenosti s nim?

PS: Omlouvam se za psani bez diakritiky, pisi z mobilu.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 13 úno 2011 20:35

Hmn.. v této ceně bych asi koupil Acer Aspire Ethos.Perfektní vzhled i solidní chlazení a výkon.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 14 úno 2011 09:05

roman2277: Ethos s lacnymi HD displejmi na grafiku?
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 14 úno 2011 09:14

HP dělá EliteBook 8540w kde je IPS displej kterýmu říkají dreamcolor :) ale bohužel to asi néni v ceně nebo něco levnějšího a k tomu LCD panel s IPS :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 14 úno 2011 10:03

Ten vyšší displej u XPS má podle recenzí docela potenciál, toho bych se nebál. Konstrukce bude taky v pohodě - samozřejmě ne jako u elitebooku, ale to už o prioritách cena vs konstukce. Navíc partneři dellu dávají přinejmenším na slovensku k ntb v ceně 3 roky NBD.

Spíš je ten ntb. strašně velkej a těžkej.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 14 úno 2011 10:40

Ghost píše:roman2277: Ethos s lacnymi HD displejmi na grafiku?
S externím LCDčkem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 14 úno 2011 11:26

Samozřejmě Elitbooky jsou co kvalitou konstrukce o dost jinde, bohužel tomu pak odpovídá i cena. Elitbook s podobným výkonem jako ten Dell stoji podstatně více a kupovat nějaký ve stejné ceně, tak si nejsem jistý, jestli by se na něm zmíněné hry na střední detaily daly solidně hrát.
Recenze toho Aceru Ethos je docela odrazující. Herní výkon slušný, ale kvalita displeje či teplota při zatížení je tedy hodně bídná. Z hlediska kvality konstrukce nepředpokládám, že by byl lepší než zmíněný Dell.
Rozměr Dellu i jeho hmotnost není zrovna žádný zázrak, ale zase to není horší než u mého starého Asusu, takže to pro mě problém nebude. Nosit v batohu nějakou tu zátěž je človek od školy myslím dostatečně zvyklý, takže z toho vědu nedělám.
Co se externího LCD týče, tímto směrem úvahy absolutně nesměruji. To bych si rovnou mohl koupit klasický stolní PC.
Ještěže ntb nekupuji každý rok, protože bych se asi z toho vybírání zbláznil. Fakt nevím co vybrat :(

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 14 úno 2011 13:41

Hm.. i u Elite booků poznáš v zátěži co je to hluk a vysoká teplota.Neboj.
EDIT:ovšem to je problém skoro všech výkonných notebooků.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 14 úno 2011 14:23

jarkh píše:Recenze toho Aceru Ethos je docela odrazující. Herní výkon slušný, ale kvalita displeje či teplota při zatížení je tedy hodně bídná. Z hlediska kvality konstrukce nepředpokládám, že by byl lepší než zmíněný Dell.
Jo, ten displej je prostě typický HD ready, takže nic moc. FHD displeje jsou do jednoho všechny kvalitativně dál. Ethos spíš nabídne vyšší kvalitu zpracování (nezadá si ani s tím elitebookem), která je dál než je běžné u multimediálů. Poslední dobou se mi doma nějak střídají různé výkonné 15" notebooky. Teď mám třeba doma ten Ethos, VAIO F13 a EliteBook 8540w s IPS panelem. Teploty maj velmi podobné, ale Ethos je z nich zdaleka nejtišší (naopak VAIO je v hlučnosti fakt příšerné) - přitom má HD5850, tedy nejvýkonnější grafiku z těch tří. Nečekej, že budeš mít lepší teploty při plné zátěži u jiných notebooků s 4jádrem a výkonnou grafikou.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 14 úno 2011 14:58

Nad Sony Vaio jsem vůbec nepřemýšlel. Jak to tak čtu, tak si na ně snad každý stěžuje, takže jeho pořízení neplánuji ani omylem.
Co se toho rozlišení týče, popravdě řečeno moc nevím, jak velké rozdíly v nich jsou. Třeba s rozlišením na tom mém starém Asusu jsem celkem problém neměl, docela mi to i stačilo, ale když už mám kupovat něco nového, rád bych, aby především sledování filmů na něm stálo za to.

Vzhledem k výkonu, který od ntb očekávám, jsem s přiměreně vysokými teplotami smířený. I proto se nechci hnát za vyšším výkonem grafiky, výkonově mi grafika v tom Dellu zcela vyhovuje. Na procesoru bych už tak moc ubárat nechtěl, na zpracování videa předpokládám, že je procesor důležitější než grafika.

Jak to tak sleduji, asi nic podobného jako ten Dell XPS 15, co se týče výbavy, nebude, co? Buďto u jiných modelů není FHD displej, nebo je už příliš slabá grafika (či zbytečně výkonná). Je to dilema :-D

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 19 úno 2011 18:10

Jak to tak sleduji, začínám mít pocit, že ten zvažovaný Dell XPS 15 v konfiguraci, kterou jsem zvažoval, je snad stažený z prodeje nebo co. Netušíte někdo, co se s ním děje?
Já to asi vzdávám, nedokážu si nic vybrat.
EliteBooky vypadaji suprově, ale hry si s nimi así kvůli slabším grafice neužiji, navíc cenově jsou o dost jinde, než jakou mám představu. Fakt nevím no :(


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 hostů