VBI - Unifikované notebooky dle Intelu

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
leon

Příspěvekod leon » 28 pro 2006 20:11

weev píše:kdyz se podivas na VBI.cz tak zjistis ze u Asusu S96J je napsano Blouetooth - ANO,integrovany ...

"integrovany" jeste neznamena "napajeny na desce" ... znamena to, ze je zabudovany v tele notebooku, ale jsem si jist na 99,9%, ze se jedna o vyndavaci modul

weev
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 10 pro 2006 23:28

Příspěvekod weev » 28 pro 2006 21:51

Crabik píše:Sangria:
Bacha na to, tam nejde nastavit stejna konfigurace jako HEL80-I4, chybi tam procesor C2Duo 2.00GHz a s 4MB L2 cache (je jen 1.83GHz se 2MB L2), disk se 7200 otackama je jen 80GB.

Kdyz jsem si nakonfiguroval ty jejich sestavy na vbi.cz, tak to vyjde o par stovek draz, jenze je k tomu operacni system, takze o neco levneji, ale urcite ne 4000.


Jak sem psal v konfiguratoru jsou pouze nejcasteji voleny soucasti byl sem ujisten ze jde menit jak CPU tak hdd stejne jako na VBI.cz a kdyz se podivas doprava dolu mas tam AKCE kde treba HGL30 vyjde o ty 4k levneji..

Kamilos
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 29 říj 2006 20:19

Příspěvekod Kamilos » 29 pro 2006 00:57

U nekterych modelu je jen BT do USB. Nebo pak volitelne. Treba HEL 80 I4 jiz ma BT jsou to moduly tak by mel jit dokoupit. Bud na sasi Asuse nebo VBI
VBI HEL80 (HEL80-I4), notebook, Intel C2D T7200 2GHz, 2GB (667), 100 SATA (7200), SMulti, 15.4",Go7600 256MB, I945PM, wlan, glan, BT, FW

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 29 pro 2006 13:07

weev: HGL30 je jen pojmenovani sasi a nemuzu si pomoct, ani jeden notebook neodpovida zadnemu z nabizenych na VBI. Navic v konfiguratoru to dela par stovek v neprospech tech tvych, jen je navic pridan operacni system vazany na zakl. desku notebooku. 4000 ti to udela mozna tak v pripade, ze si vezmes stejny disk s nizsima otackama, odstranis nektere prislusenstvi, pridas neznackovou pamet a das jiny typ procesoru.

Je to urcite vyhodnejsi nez na VBI.cz, kdyz k tomu chces i OS, ale podobne nabizi vice e-shopu.

weev
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 10 pro 2006 23:28

Příspěvekod weev » 29 pro 2006 15:32

nejsem retard napisu radsi HGL30 nez aby sem vypisoval celou komfiguraci... nevim jak ty ale me to tam prijde opravdu o dost levnejsi zvlast kdyz si odectes cenu OS ... nechtej abych ti tu uvedl priklad i se srovnanim cen .) jinak jdou udelat upne stejny sestavy jako na VBI uz sem to tu vzpominal nekolikrat maji v nabidce v komfiguratoru jen nejcasteji zadany soucastky ...

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

HGL30 nebo Pixy?

Příspěvekod phosphorus » 29 pro 2006 21:46

Zdravim,

chtel bych si koupit HGL30 a na vbi.cz mi vychazi v kofiguratory cena kolem 31000kc

na vbi.cz:

Šasi: [SET.CHGL30945PM2.42] VBI Compal HGL30 14.1’’, S-ATA, SuperMulti, VGA nVidia Go 7600 256MB 16.353,-
Procesor: [BX80537T5500] Intel® Core™ 2 Duo Processor T5500, BOX 1.66GHz, 667MHz FSB, 2MB L2 5.926,-
Paměť 1: [VS1GSDS667D2] Corsair 1GB SO-DIMM, DDR2, 667MHz, CL5 3.070,-
Pevný disk: [MHV2080BH] Fujitsu 80GB, S-ATA150, 5400RPM, 8MB Cache, 2.5’’ 1.799,-
Operační systém: [N09-01524] OEM Windows XP Home Edition Czech 2.224,-
Příslušenství: [WM3945AGM2WB] ProWireless 3945AG Network Connection 778,-
Zákonem stanovený poplatek za likvidaci elektroodpadu: 32,-
Zákonem stanovené autorské poplatky: 377,-
CELKEM: 30.559,-

vec se ma tak:
nahodou jsem dneska narazil na obchod barbone.cz, kde maji v podstate stejnou konfiguraci (je to ten samy hgl30, jen to prodavaji pod svym jmenem) za neco pod 28000kc.
http://www.barbone.cz/?action=PCsklad&tt=NB (je to model Barbone W Pixy - druhy zhora)

otazka zni: mate nekdo zkusenosti s notebooky z barbone.cz a ma tedy smysl koupit si notebook od nich (preci jenom rozdil temer 3000kc neni malo - zvlast pro mne, studenta) nebo si ho mam koupit radsi pres vbi.cz?
Ocenim jakekoliv nazory, zkusenosti, komentare...

diky

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 29 pro 2006 23:53

phosphorus:

Ten hlavni rozdil v cene dela ten OS, jelikoz je to OEM verze, tak mezi prodejci byva velke cenove rozpeti a vetsinou je nutnost ho koupit spolecne se strojem. Mimoto tam chybi Bluetooth, coz by ale nemuselo vadit.

A nez primo na VBI.cz, tak radsi tady a za usetrene penize lepsi procesor a rychlejsi disk. Navic stejne ti to budou posilat pres nektereho ze svych partneru, jelikoz primo svoji pobocku nemaji. Tudiz si myslim, ze je prave lepsi to koupit primo od nekoho, s kym je snadnejsi kontakt.

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 30 pro 2006 00:41

Crabik píše:phosphorus:
Ten hlavni rozdil v cene dela ten OS, jelikoz je to OEM verze, tak mezi prodejci byva velke cenove rozpeti a vetsinou je nutnost ho koupit spolecne se strojem.


V obou konfiguracich je XP Home OEM v cene a myslim, podle toho, co jsem koukal jinde tak rozdil v cenach oem verzi je par stovek.

Crabik píše:Mimoto tam chybi Bluetooth, coz by ale nemuselo vadit.

BT chybi take v obou konfiguracich a to uz jsem se ptal a domontovali by mi ho tam i v barbone.cz i v anacomp.cz(pres ty bych kupoval NTB z vbi.cz) za 385kc nebo kolik to stoji ten modul.

Jediny rozdil v tech sestavach je o 20gb jinak velky disk, coz mi je uprimne receno uplne sumak. To o co mi jde hlavne je jestli se da na barbone.cz spolehnout co se tyce reklamaci a tak(slysel jsem rozporuplne nazory na jejich desktopy a reklamacni system, ale vzhledem k tomu, ze ty NTB jsou vlastne VBI pod jinym jmenem, mely by byt v poho, ne?). U anacompu vim, ze jsou v poho, zatimco u barbone jsem jeste nekupoval. A na druhou stranu pro mne je 3000 dost velky rozdil.

Jeste jeden detail. U barbone.cz je ta sestava na kterou odkazuji jimi predkonfigurovana, proto je levnejsi. Kdybych si tu stejnou postavil pres konfigurator na jejich strance, tak je ta cena v podstate stejna jako na vbi.cz, coz by tudiz nemelo smysl a ja bych si stejne nemohl dovolit lepsi komponenty...

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 30 pro 2006 13:57

phosphorus:

Praveze ta OEM verze muze delat az 1000. Oni si tu cenu pote mohou stlacit az uplne dolu, kdyz to s tou sestavou proste musis koupit. A taky prave proto vsichni podminuji nakup OEM softu nakupem primo neceho, co ma zakladni desku. U Anacompu stoji OEM WXP Home 3000, na VBI.cz 2200, takze primo s konkretnim notebookem to u nekoho muzes mit klidne pod 2000.

Od Anacompu mam svuj notebook a tam opravdu neni zadny problem. Od nich se ovsem cenove vyplati si poridit jen ty lepsi sestavy, co nabizi. VBI konfiguratoru bych se spis vyhnul.

U Barbonu bych si nebyl uplne tak jisty, ze by za ty jejich sestavy nejak zodpovidalo VBI. Bych totiz rekl, ze ty pouzite komponenty jsou sesbirane vsude mozne od ruznych nezavislych vyrobcu. Takze primo od VBI nebude nejspis vubec nic. VBI je vzasade jen takovy certifikat (Verified By Intel znamena Overeno Intelem), ktery sdruzuje vyrobce v barebone programu a urcitym zpusobem se zarucuje za kvalitu a prubeh. Nikde neni receno, ze vyrobce nemuze komponenty prodavat samostatne. Ovsem tam uz nezodpovida VBI za to, co se s tou komponentou bude dit dal.
Za veskere problemy, ktere timto mixem vzniknou, potom zodpovida jenom prodejce. Takhle mne napada, ze to vzasade vubec nepatri do sekce fora VBI. :D
Nicmene neni nic jednodussiho, nez se jich zeptat, kdyz uz do toho vrazis takove penize. Maji na strance certifikat ISO 9001, ISO 14001, coz jsou certifikaty jakosti a setrnosti k zivotnimu prostredi, tudiz by to snad nemeli byt lemplove.

D.O.M

HEL80-I4

Příspěvekod D.O.M » 06 led 2007 11:03

Cau, premejslim o nb HEL80-I4. OS si nahodit umim, ale zajima me spis, esli se tomu musi pred instalem flashovat bios!? Este sem neflashoval, a riskovat to nechci. Taky me zajimaj reklamace tohohle NB, servis, kvalita atd. Ale hlavne esli musim pred OS flashovat bios..

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 06 led 2007 11:39

U notebooku je pr flash minimalni riziko, pri ztrate napajeni (nejcastejsi problem) ti to potaha baterka. Jen nesmis flashovat blby soubor nebo tak, jinak ok :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Re: HEL80-I4

Příspěvekod leon » 06 led 2007 14:13

D.O.M píše:esli se tomu musi pred instalem flashovat bios!?

a proč by jako měl? ... nevidím smysl této úvahy

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 06 led 2007 14:21

u některého VBI se to tu psalo, že jinak standartně nepodporuje bez flashe Core2duo ale jen Core duo
tento účet již není aktivní.

leon

Příspěvekod leon » 06 led 2007 14:33

aha, tak to sem prehledl ... kazdopadne me zarazi, ze to nedela vyrobce :-o

D.O.M

Flash

Příspěvekod D.O.M » 06 led 2007 16:03

No prostě, OS si nahodim. Ale este nikdy sem neflashoval, a nejak se mi nechce to zkouset.. Takze nevite nekdo jestli je u HEL80-I4 ten flash nutnej, pripadne nemate ho nekdo abyste mi napsal svoje zkusenosti?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 72 hostů