Notebook do 20000 kč s dph pro studenta

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
LuigiHD+
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 04 dub 2010 17:31

Notebook do 20000 kč s dph pro studenta

Příspěvekod LuigiHD+ » 10 zář 2010 16:02

Zdravím, potřeboval bych pomoc pří výběru notebooku. Kamarád se rozhodl, že je čas, aby si pořídil notebook. Má v plánu ho nosit do školy, tj. ho hodně přenášet (ne každý den, ale zase se nebude válet jen na stole).
Vyčlenil si asi 20000 kč a teď váhá s výběrem. Zde jsou jeho požadavky:

Procesor: Intel Core iX

GPU: jelikož si usmyslel, že si chce na NB i něco zahrát a tím něco myslel např. Starcarft 2, FIFA, Heroes 5, Crysis (toto je trochu nereálné, ale říká, že chce...), tak grafickou kartu asi urovně GT330M a vyšší

Mechanika: výhodou, není nutná

Odolnost se také hodí, už kvůli přenášení, to samé platí o nižší hmotnosti (do 2,5kg)

display: 13" - 15,6"

HDD: neřeší, ale nejspíše 320GB a více (není nezbytně nutné)

výdrž: chtěl by alespoň 4h na office

tichý, spolehlivý

Využití tedy jako poznámkový blog + internetový prohlížeč ve škole, sledování seriálů, filmů a hraní výše uvedený a jim podobných her.

Z výše uvedených požadavků se zjevně jako jeden tipů jeví tento acer: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76265 , který zde byl již mnohokrát rozebírán, chválen, doporučován, recenzován atd.
Já sám s ním mám nějakou zkušenost a proto můžu jeho kvality potvrdit.

Další zástupci by se asi našly i v acerovské řadě travelmate, hp řady pavilion (ty ale přece jen nejsou tak spolehlivé po stránce chlazení) či možná u ideapadů od lenova.

Já sám ale takový přehled nemám a proto bych Vás rád požádal o bližší radu. Myslím, že ten TimelineX se jeví jako nejlepší, ale nevím, jak je to u konkurence.

Děkuji za rady
Lenovo ThinkPad SL410 --> Intel Core 2 Duo P7570 2.26GHz, 4GB RAM, 14" 1366 x 768 px, 320GB HDD, DVD/RW, ATI Radeon HD 4570, Windows 7 x64

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 zář 2010 17:44

Ten Acer. s těmito požadavky ani nic lepšího nekoupí. Notebooků, kterým jde vypínat grafika, je málo, a bez toho při těchto požadavcích na výkon žádný nedá 4+h práce...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

unking
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 23 zář 2009 16:57

Příspěvekod unking » 12 zář 2010 21:25

mám teď pár dní pavilion pv6 3040, stejný výkon jako ten acer a můžu ti říct, že s chlazením rozhodně není problém (rubu Crysis na vysoké detaily, to samé GTA 4), spíše je u něj problém ta hlučnost v zátěži, ale to mě osobně nevadí, takže si nestěžuju.

Každopádně nic lepšího než ten acer v téhle kategorii asi neseženeš, pokud ti nevadí 13" display.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů