Najlacnejsi notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 17 kvě 2007 22:31

To jde hlavně o to, co to je za značku.. ;) Jestli to je nějaký Acer, tak ten se mu samozřejmě při první příležitosti rozsype.. Pokud ThinkPad apod, tak to je naprosto v klidu ;)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2007 23:15

jj...pokud se o to predchozi majitel staral dobre (coz to tak vypada dle prispevku), tak bych ho urco bral, max. mozna budes za nejakou chvili koupit novou bateru, repasovana cca 2000kc,tzn.celkova investice 7,5k je porad velmi pekna cena na ten notas...

u IBM, Dellu, HP, apod. bych se nebal starsiho ntb...strejda doted pouzival 3 roky stary dell latitude c600, ted ho pouzivaji jeho decka, porad je schopen drzet 3,5hodiny (sice na obou baterkach, ale presto je to na to stari slusny cas) nikde se nic nevikla, mechanika vali spolehlive, klavesnice taky pekne drzi, jak ma... nepotrebovat autocad (je to jen 633MHz P3, 256RAM), tak bych kupoval akorat baterie a ukecaval strejdu, at mi ho proda....
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 17 kvě 2007 23:21

Přesně tak... Maxxz to totiž určo posuzuje podle svého Aceru.... Tam tyto obavy chápu.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 kvě 2007 06:05

jimmyjames: i ty vtipalku, naopak znam i acer co 4 roky a porad drzi. Ale ono ja tady nikde nevidim co je to za typ notebooku. Ale bal bych se stejne u IBM jako ACERU kdyby byli 3-4 roky stary to se opotrebuje kazdej notebook. Samozrejme notebook muze bejt naprosto v poradku to ja netvrdim ale je to jako s autem nez koupim bazarove auto radsi si otukam jak je na tom podvozek vyfuk a dalsi.

EDIT: omluva je to HP prehledl jsem. Ale stejne bych se bal to na tom nic nemeni nicmene Compaq nejakej s 600 MHz Celeronem sem vlastnil a drzel asi 6 let :D ale je fakt ze baterku takovou dobu nefungovala.
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 07:07

Ale ja nevtipkuju...myslel jsem to zcela vazne ;) A myslim, ze mi vetsina lidi potvrdi, ze u ThinkPadu, Dellu, HP... je mnohonasobne mensi pravdepodobnost, ze bude nejak vic opotrebovany, nez u nejakeho Aceru...Zatim jsem nikde necetl, ze by nekdo mel problem s opotrebovanyma pantama u ThinkPadu apod..

Jen ty tady porad tvrdis, jk je Acer v pohode bo ho sam mas, vetsina ostatnich vsak potvrzuje opak.. ;) Neberu ti, ze sis koupil Acer, tkze ho vychvalujes (i kdyz duvody nechapu, ja bych si Acer nikdy nekoupil), ale neplet tim prosimte ostatni. Opravdu nelze srovnavat mozne opotrebeni Aceru a nejakeho kvalitniho notase po par letech...! Proc myslis, ze se repasuji IBM, Dell, ale ne Acer (alespon jsem jeste nikde repas nevidel)? Samozrejme, ze zdevastovat muzes kazdy notas...ale u Aceru se ti to rozhodne podari mnohem snaze.

TozTomas
píše často
Příspěvky: 195
Registrován: 13 kvě 2007 10:58

Příspěvekod TozTomas » 18 kvě 2007 10:16

Ten HP nc 6000 bude mat 3 roky a otec ho pouzival iba v kancelarii mozno raz za 2 mesiace ho doniesol domov takze moc necestoval.
A jak som pisal ja ho budem pouzivat na intraku a o to LCD sa nebojim kedze otec mal v robote externý monitor a mal ho nan pripojeny takze LCD je v poriadku aj klavesnica pretoze aj ta bola externa :).A k tej grafike da sa 9600 vymenit za nejaku X1300 ?

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 11:18

Grafiku v notasu nejde standartni cestou vymenit. To bys leda musel odpajet cip a pripajet tam novy...jenze to take ne vzdy je mozne...Ani sem nikdy necetl, ze by to nekdo zkousel.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 kvě 2007 12:20

To nejde, protože každý grafický čip potřebuje jiné zapojení do desky a má jiné podpůrné pasivní součástky. Takže přepájení by nic nevyřešilo. Navíc by pak bylo potřeba napsat si BIOS pro tu jinou grafiku
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 12:45

No také jsem si to prvně myslel... ale někde jsem opravdu četl o přepájení čipu.. Asi se tedy jednalo jen o sobě velmi podobné čipy, které měli stejné zapojení :( Nebo to byl nějaký kec...
Díky za opravení.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 kvě 2007 13:58

jimmyjames: Videl jsem i par viceletych ACERu a nic snima nebylo ja se nepru o nic ja jen konstatoval ze bych si zkontroloval kazdej notas to si tady muzes vykladat co chces ale i kdyby to bylo IBM porad je tam nekolika rocni namahani plastu to samozrejme nevydrzi cely zivot jiste muze vydrzet a muze bejt v pohode i pres ty 3 roky proc ne ? kdyz se k tomu uzivatel choval slusne. Ale i tak se muze vyklat viko atd. Pokud tvrdis ze notebook 3 roky pouzivany je stale v poradku aniz bys ho videl a usuzujes dle znacky pak si blb a pletes tady ty ;) Vic na SZ
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 14:15

Usuzuju jen to, že pokud to je kvalitní noťas, je mnohem méně pravděpodobné, že bude poškožený, než kdyby to byl Acer... Tímpádem, že pokud to je nějaká kvalitní značka, tak nemusí mít moc obavy a pakliže bude noťas v pořádku, tak je to určitě skvělá volba (za ty peníze...no neber to). Samozřejmě, že před koupí si ten noťas musí zkontrolovat. To je snad každému jasné...
Pokud by to byl Acer, tak má vysokou pravděpodobnost, že je poškozený...nebo velmi brzo bude... Vím, že máš Acer a že všude tvrdíš, že si sním údajně spokojený. Nicméně zkušenosti většiny lidí jsou zcela jiné....
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 18 kvě 2007 14:22, celkem upraveno 1 x.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 kvě 2007 14:21

jezisi marja :D ma na vyber acer po trech letech ??? nema :D tak co ho do toho tahas :D To ze je to HP nemeni na faktu ze je 3 roky pouzivanej buhvi jak. Takze ty jako clovek co vzivote nevidel to HP co ma na vyber nemuzes rict jo je to HP to bude drzak. Sam nevis jak je na tom a rikas ze lepe nez acer :D ale proc ?? :D Nemas pravo to posuzovat :D co kdyz je to HP v tak dobrym stavu ze pri prvnim otevreni urves viko ? :D co pak reknes ? chybicka ?
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 14:24

O tomhle jsme se sakra začli dohadovat proto, že prvně nevěděl, jaká to je značka! Tak to zase nepřekrucuj, ju? A stále nechápeš, že já tu neříkám, že přesně to jeho HP bude narosto v pořádku! Já se tu bavím o pravděpodobnosti, jestli víš oč se jedná ;)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 kvě 2007 14:24

pravdepodobnost je sv*ne ;) na tu ja neverim.
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 18 kvě 2007 14:34

Pravděpodobnost je cenný pomocník, když znáš její omezení a "záludnosti"... ;) Samozřejmě, že když si koupíš noťas od ověřené a kvalitní značky, tak můžeš mít zrovna smůlu a dostat vadný kus. Stejně tak jako u nějaké šuntské značky s extrémní poruchovostí. Zase naopak můžeš mít velké štěstí a koupit správný kus od šmejdské značky a nemusíš mít žádné potíže... Nicméně statisticky máš mnohem větší šanci nemít potíže s kvalitní a prověřenou značkou. Navíc, pokud potíže nastanou, máš lepší servis... tzn zase lepší pravděpodobnost rychlého vyřešení problému.

Z tohoto důvodu mám automaticky despekt k určitým značkám a tudíž jsem upozorňoval na to, že je podstatné, jaké značky je ten nabízený noťas. Ale neřekl jsem ani slovo o tom, že pokud to je ThinkPad, tak je samozřejmě naprosto v pořádku a nemusí se na něj ani podívat! Asi je snad jasné, že prohlédnout si ho musí tak jako tak...

Je samozřejmě pravda, že pokud si zrovna v situaci člověka, který si koupil kvalitní noťas a má s ním problémy, tak ti může být nějaká statistika ukradená..


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů